Ako vypnúť a odinštalovať Smartwebprinting

HP Smart Web Pprinting je dôveryhodná aplikácia navrhnutá na tlač webových stránok (shell pre podporu softvéru tlačiarne). Vykonáva funkcie, ako je zabránenie orezania pravého okraja, automatické prispôsobenie, vymazanie posledných stránok atď.

Napriek všetkej užitočnosti však spôsobuje tieto problémy:

  • softvérové ​​konflikty s programom Internet Explorer 9;
  • nekompatibilita so 64-bitovým systémom Windows.

Výrazne sa tým znižuje aj úroveň bezpečnosti počítača:

  • dynamická knižnica smartwebprinting.dll sa pri štarte automaticky aktivuje, ale zároveň ju vo väčšine prípadov neblokuje brána firewall. Zistí tento objekt ako prvok prehľadávača;
  • smartwebprinting.dll používajú prehliadače únoscov a adware adware moduly na skryté nasadenie v operačnom systéme. Niektoré vírusy sa tiež maskujú ako tento dôveryhodný súbor;
  • nemá viditeľné okno;
  • monitoruje webové prehliadače.

Je potrebné poznamenať, že Smartwebprinting sa dá odstrániť aj štandardným spôsobom, to znamená pomocou štandardných funkcií Windows (Ovládací panel → Odinštalovať program). S týmto prístupom však neexistuje žiadna záruka, že všetky prvky odinštalovanej aplikácie po vyčistení zmiznú zo systému.

Na úplné odstránenie programu na tlač z počítača je preto potrebné použiť špeciálne pomôcky na odinštalovanie. Napríklad Uninstall Tool, Revo Uninstaller, Soft Organizer.

Postup čistenia

(pomocou príkladu Revo Uninstaller Pro)

Pozor!Pred odinštalovaním programumusíte odstrániť tlačové úlohy a vypnúť tlačiareň.

1. V okne Revo Uninstaller na karte „Všetky programy“ ľavým tlačidlom myši kliknite ľavým tlačidlom myši na ikonu „HP Smart Web“.

2. V hornej časti rozhrania kliknite na možnosť „Odstrániť“.

3. Po spustení vstavaného odinštalátora potvrďte svoju vôľu zbaviť sa inteligentného webu: kliknite na zobrazené okno „Áno“.

4. Na doplnkovom paneli „Uložiť klipy?“ Povoľte možnosť „Nie, odstrániť všetky klipy ...“ (kliknite na prepínač).

5. Počkajte na dokončenie čistenia a kliknite na „OK“.

6. Prejdite do okna Odinštalovanie Revo.

7. V časti „Režimy skenovania“ vyberte „Advanced“.

6. Ak chcete spustiť analýzu systému, kliknite na tlačidlo Skenovať.

7. Zbavte sa zostávajúcich položiek (priečinkov, súborov a záznamov v registri): Vyberte všetky → Odstrániť → Pripravené. (Táto operácia sa vykonáva dvakrát: osobitne pre adresáre a register).

Prevencia

Aktualizácia antivírusových podpisových databáz a kontrola škodlivého softvéru v systémovej oblasti. Na vyriešenie tohto problému môžete použiť aj pomocné liečebné pomôcky (napríklad Dr.Web CureIt!). Po kontrole vyčistite OS pomocou Reg Organizer alebo CCleaner.