Ako vymazať zoznam navštívených stránok v rôznych prehľadávačoch?

Veľa používateľov chce veľmi často skryť históriu návštev určitých internetových stránok na určité časové obdobie. Dôvodom môže byť veľa. Napríklad, ak chcete vyzdvihnúť darček pre niekoho z domu v internetovom obchode a nechcete pokaziť prekvapenie, prezreli ste si dôverné informácie pomocou počítača niekoho iného alebo ste v pracovnej dobe navštívili svoje obľúbené hry.

Nie všetci používatelia však vedia, ako odstrániť históriu prehliadania v jednom z populárnych prehliadačov. Nižšie nájdete odpoveď na túto otázku a túto operáciu môžete vykonať za pár sekúnd. Pozrime sa na štyri prehliadače, ktoré sú nainštalované na najmodernejších počítačoch.

Internet Explorer

Ak chcete odstrániť predtým prezerané stránky v tomto programe, nainštalované takmer na všetkých počítačoch s MS Windows v predvolenom nastavení, iba niekoľkými kliknutiami myši.

Najprv vyhľadajte kartu „Zabezpečenie“ v hornej časti okna so spusteným programom Internet Explorer a kliknite na ňu. V zobrazenej ponuke vyberte možnosť Odstrániť históriu prehliadača a kliknite na tento riadok. Ak chcete úplne vymazať informácie o používaní prehľadávača, umiestnite pred každú položku vo zvýraznenom okne začiarkovacie políčka. A aby ste sa zbavili zoznamu navštívených internetových stránok, bude stačiť začiarknutie v časti „Denník“.

Mozilla Firefox

Odporúčame vám prečítať si:

Ako odstrániť záložky v prehliadači Chrome?

V tejto súvislosti objasniť históriu návštev webových zdrojovprehliadač, najskôr musíte kliknúť na „Denník“ v hornej časti obrazovky (zvyčajne sa nachádza mierne vľavo od tlačidla „Súbor“) a v ňom vyberte riadok „Odstrániť nedávnu históriu“. Ďalej začiarknite políčka vedľa potrebných položiek (ak chcete vymazať zoznam navštívených stránok, je dostatok začiarkavacích políčok oproti horným položkám) a kliknite na tlačidlo v dolnej časti okna.

Nezabudnite, že v tom istom okne v prehliadači Mozilla Firefox si môžete vybrať, na aké obdobie musíte vymazať informácie - uložené údaje môžu byť vymazané od jednej hodiny do jedného dňa, alebo sa môžete zbaviť štatistiky o zdrojoch navštívených pre celé obdobie používania prehliadača.

Opera

Ak chcete vymazať históriu prehľadávania v tomto programe, musíte kliknúť na tlačidlo „Menu“ v ľavom hornom rohu (v takmer všetkých posledných verziách programu, ktoré obsahuje „Opera“), presuňte kurzor nad V riadku „Nastavenia“ av kontextovom okne vyberte „Odstrániť osobné údaje“.

Zároveň kliknutím na riadok „Podrobné nastavenia“ môžete vybrať, z ktorých informácií sa chce užívateľ zbaviť. Ak chcete napríklad odstrániť denník návštev, jednoducho začiarknite políčko vedľa položky „Vymazať históriu prehliadania“.

Google Chrome

Ak chcete odstrániť zoznam navštívených stránok v prehliadači Google Chrome, prejdite do časti „Nastavenia“ a kliknite na položku „História“. Potom stačí kliknúť na text „Vymazať históriu“. Nezabudnite, že v tomto prehliadači môžete tiež odstrániť jednotlivé stránky zo zoznamu navštívených kliknutím na ne.

Dodatočné informácie

Mali by ste si tiež pamätať na univerzálne „horúce tlačidlá“, kliknutím na ktoré môžete rýchlo odstrániť zobrazené stránky. V takmer všetkých prehľadávačoch (s výnimkou väčšiny verzií Opery) vymažete históriu iba súčasným stlačením klávesov „Shift“, „Ctrl“ a „Del“.