Ako vyliečiť var

Obsah

  Variť (variť) je bežné ochorenie kože. Taký absces sa môže objaviť dokonca aj v najčistejšej osobe na časti tela pokrytej vlasmi. Toto sa stane, keď sa v dôsledku baktérií zapáli vlasový vak a mazová žľaza, v dôsledku čoho sa vytvorí hnisavý pupienok. Zvyčajne je sprevádzaná silnou bolesťou, sčervenaním kože a hnisavým abscesom. To všetko dáva človeku hmatateľné nepohodlie, ktoré sa chce čo najskôr zbaviť. Preto je dôležité vedieť, ako sa má variť doma.

  Funkcie liečby drogami

  Varením je možné liečiť liekmi aj pomocou receptov tradičnej medicíny. Terapeutická liečba je založená na nasledujúcich metódach:

  • Použitie vlhkých, teplých obkladov.
  • Užívanie antibiotík.
  • Chirurgické ošetrenie.

  Použitie tepelných obkladov pomáha varu zrieť rýchlejšie, čo vedie k otvoreniu abscesu a vylučovaniu hnisu. Takéto obklady je potrebné robiť niekoľkokrát denne a ponechať ich 20 minút. A to platí pre všetky časti tela okrem tváre. Na tvári by sa takáto liečba mala robiť iba po konzultácii s lekárom. Použitie mokrých obkladov môže pomôcť vyliečiť malé vary doma.

  Namiesto vlhkého teplého obkladu môžete skúsiť použiť masť Vishnevsky.

  Obvazy vyrobené na jej základe budú schopnéurýchľujú krvný obeh v mieste, kde je var, a tým prispievajú k jeho rýchlemu dozrievaniu. A ako vlhké obklady obväzy s masťou Vishnevsky možno urobiť v ktorejkoľvek oblasti okrem tváre.

  Predpisovanie antibiotík a chirurgický zákrok

  Antibiotická liečba sa predpisuje iba vtedy, keď existuje silný zápal varu, ak je varenie veľké a objavuje sa v oblastiach precitlivenosti (trieslovina, sliznica nosa alebo vo vnútri ucha) a ak sa už objavili príznaky intoxikácie. Lieky by mal predpisovať iba lekár. Okrem užívania antibiotík, špecialista ako hlavná liečba ponúka štiepanie oblasti, kde sa varí, pomocou liekov. Pokračuje, až kým nekrotická masa úplne neopustí absces.

  Chirurgické odstránenie varu je možné, keď získa miernu formu a keď sa v jej strede vytvorí nekrotické jadro. Ak sa var neobjaví do dvoch týždňov a samovoľne sa neotvorí, mali by ste vyhľadať pomoc lekára. Ak je koža pokrytá vrbami veľmi veľkej veľkosti, potom sa musia liečiť iba pomocou chirurgického zákroku, žiadne antibiotiká nemôžu preniknúť do tvorby abscesu. A po otvorení vlhké obklady a obväzy pomocou masti Levomekol pomôžu vyčistiť ranu a zbaviť sa hnisu. Var sa nedá otvoriť ani sa ho pokúsiť stlačiťnajmä ak sa tvorí na tele dieťaťa.

  Je zakázané samostatne otvárať var na tele dieťaťa

  .

  Z tohto dôvodu sa na povrchu pokožky môžu následne vytvoriť viditeľné jazvy a v susedných oblastiach sa môže objaviť niekoľko ďalších varov. Ak sa pri otvorení varu doma rozvinie tromboflebitída tvárových žíl, zvyšuje sa pravdepodobnosť sepsy.

  Liečba varu doma

  Je možné uchýliť sa k liečbe vredov s ľudovými liekmi, ak sa choroba nezabúda na zanedbanú formu a nehrozí riziko komplikácií. Musíte však dodržiavať určité pravidlá.

  Var sa nedá otvoriť. Pri manipulácii s varom musia byť ruky dezinfikované antibakteriálnymi látkami. Po spontánnom otvorení varu musíte hnis opatrne odstrániť a výslednú ranu umyť peroxidom vodíka. Potom naneste gázový suchý obväz na oblasť pokožky varom, ktorý sa musí každý deň meniť. V takom prípade nezabudnite ranu pravidelne ošetrovať peroxidom.

  Okrem týchto odporúčaní budete musieť mierne upraviť obvyklú stravu. Odpad by mal byť z korenených, slaných a sladkých potravín. Okrem toho musíte brať multivitamíny. Potom proces hojenia pôjde zrýchleným tempom a môžete zabudnúť na var na tvári a na iných častiach tela.

  Účinnérecepty proti varu

  Pomerne dobrý výsledok pri liečbe varu doma môže dať cibuľu. Zelenina sa spolu s plevou pečie v peci a potom sa vtiera do dužiny. K cibule sa pridá strúhané mydlo na bielizeň a celá zmes sa dôkladne premieša. Potom sa zmes nanesie na kus obväzu, ktorý sa zviaže okolo varu a nechá sa cez noc. A ak tento postup opakujete niekoľkokrát, absces sa čoskoro otvorí a začne sa hojiť. Môžete skúsiť šťavu z červenej repy.

  Šťava z červenej repy pomôže zbaviť sa varu

  Repa by sa mala dôkladne umyť a bez toho, aby z nej bola odstránená koža, vytlačte šťavu, ktorá sa potom nechá vylúhovať tri hodiny. Mali by ste ho vypiť vždy 30 minút pred jedlom a rozdeliť ho na štyri jedlá. Pre zrýchlený prielom varí hnedý chlieb k záchrane. Malý kúsok by mal byť trochu premočený a pridať štipku soli k nemu. Výslednú zmes položte na bod varu, prikryte obrúskom a zviazajte obväzom. S takým obväzom choďte niekoľko hodín.

  Na perorálne podanie sa môže pripraviť bylinný prípravok, ktorý bude zvnútra bojovať proti zápalovým procesom a súčasne zlepší imunitné vlastnosti epidermy. V rovnakých množstvách je potrebné brať breza a kôru rakytníka, fialové a čierne kvety bazy čiernej a fenikel. K týmto zložkám sa dodáva sladká drvina, ale musí sa brať v menšom množstve ako všetky ostatné zložky. Všetky bylinky sú zmiešané dohromady.Výsledná kompozícia sa vyberie jednu polievkovú lyžicu, ktorá sa naplní pohárom vody a privedie sa do varu počas 15 minút. Vývar ochladil a prefiltroval, potom sa odobral 100 ml trikrát denne.

  Na čerpanie hnisu z varu si môžete pripraviť špeciálnu masť sami. Vyžaduje si to:

  • 1 lyžička kurkuma;
  • pol lyžice strúhaného koreňa zázvoru;
  • štipka soli;
  • lyžice. med.

  Všetky zložky sa zmiešajú a používajú sa ako masť na ošetrenie varu. A môžete si vziať lyžicu nastrúhaného včelieho vosku, pridať rovnaké množstvo masla. Trochu zohrejte celú zmes a tiež ju aplikujte ako terapeutickú masť.

  Liečebné pleťové vody

  Varením na nohe alebo ramene je možné liečiť pomocou terapeutických pleťových vôd:

  • na báze brusnicovej šťavy;
  • s použitím surových zemiakov;
  • z listov aloe.

  Veľmi dobré s varom pomáhajú pleťové vody vyrobené s brusnicovou šťavou. Bobule sa môžu brať čerstvé alebo mrazené. Šťava sa z nej vytlačí, do nej sa navlhčí kúsok gázy.

  Tento obväz sa používa na mieste, kde je niekoľko hodín varený. Môžete tiež použiť surové zemiaky. Musí sa nastrúhať a vo forme výslednej zmesi vložiť do ohniska varom. Zemiakovú kaša pripevnite obväzom a nechajte takúto komprimáciu tri hodiny. Potom vyberte obväz a vytvorte nový. Zemiaky sa môžu kombinovať s nastrúhanou mrkvou, ktorá tiež pomáha v boji proti furunkulose.

  Natiahnite hnis a poskytnite baktericídny prostriedokpôsobenie na zameranie zápalu bude schopné listovať aloe. Musí sa umyť a nakrájať na polovicu, potom sa vlhká strana nanesie na miesto, kde sa uvaril. Môžete skúsiť rozdrviť listy sirény do kalu pomocou mixéra a dať ju spolu s gázou ako obväz, ktorý sa musí potom niekoľkokrát denne meniť.

  Ďalší krém, ktorý pomáha rýchlo otvoriť var, sa pripravuje z dvoch surových žĺtkov, lyžice medu a múky. Výsledná zmes sa aplikuje do varu, až kým sa samostatne neotvorí.

  Liečba varu na tvári

  Môžu vzniknúť ťažkosti s liečením varu na oku, nose alebo pere samostatne. Pokiaľ ide o tvár, tu by sa malo postupovať opatrne. Na oko sa úplne neočakávane povarí a zápal sa začína zrýchľovaným tempom.

  Môžete okamžite použiť kvapky antibakteriálneho účinku (Albucid), alebo môžete skúsiť použiť tradičnú medicínu. Aby ste to dosiahli, musíte vajíčko uvariť a keď je teplo, zabalte ho handrou a aplikujte trikrát denne do oblasti s varom.

  Liečba varu na tvári by sa mala vykonávať opatrne

  Bylinné inhalácie pomôžu odstrániť var z nosa, ktorý stále dozrieva. Môžete použiť:

   68) mäta pieporná a fialová;
  • Ľubovník bodkovaný;
  • šalviové kvety;
  • Willow kôra.

  Tieto rastliny sa môžu používať oddelene, ako aj prípravou terapeutickej zmesi, ktorá blokuje zápalový proces v dutinách. Na tento účel je 30 g byliniekmusíte uvariť 500 ml vody a nosom starostlivo vdychovať výpary výsledného vývaru.

  Ak sa uvarí vytvorený v podpazuší, použite masť ichtyolu, z ktorej sa vyrábajú obklady. Mali by sa meniť niekoľkokrát denne. Aby sa predišlo komplikáciám, musí sa v tejto oblasti dodržiavať aj starostlivá hygiena a primeraný pitný režim.

  Keď sa uvarí v uchu a spôsobí veľké nepohodlie, musíte použiť metódy, ktoré mu pomôžu rýchlejšie sa zlomiť. Za týmto účelom môžete na ucho počas 15 minút aplikovať teplú vyhrievaciu podložku. A ak je var ešte v pôvodnej forme, potom sa môže spracovať roztokom jódu.

  Vnútorný var, ktorý sa práve začal formovať na tvári v podkožných vrstvách epidermy, sa môže liečiť vypitím piva z pivovarských kvasníc vo forme vitamínového komplexu. Vďaka tomu sa očistí pokožka tváre, zvýši sa celková imunita a zastaví sa proces prenikania infekcie do podkožného tkaniva. A var, ktorý vznikol na pery, sa dá vyliečiť propolisom, ktorý len musí rozmazať zapálenú oblasť.

  Varenie, ktoré sa objavuje na ktorejkoľvek časti tela, dáva osobe hmatateľné nepohodlie. Var získa zanedbanú formu, môže spôsobiť vážne komplikácie. Aby sa predišlo chirurgickému zákroku, je potrebné prijať opatrenia v štádiu jeho dozrievania. Pri výbere spôsobu, ako variť a ako urýchliť jeho prielom, môžete vyskúšať recepty tradičnej medicíny, ktoré už preukázali svoju účinnosť v boji proti furunkulose.