Ako vyliečiť psiu nohu

Obsah

  U ľudí sa plantár nazýva plantárny bradavica, ktorá ovplyvňuje ľudskú nohu, a vo vzhľade vyzerá ako bodec, a preto dostal meno. Príčinou objavenia sa špice je infekcia tela ľudským papilomavírusom. Infikovať je veľmi jednoduché - vírus sa prenáša kontaktom s už chorým pacientom, takže ho môžete získať aj pomocou priateľského podania ruky. Je ľahké dostať opar, ale ako liečiť opar na nohách, aby sa choroba nevracala znova.

  Konzervatívna liečba

  Ľudia sa nakazia oparom už v detskom veku, ale so silnou imunitou, väčšina ani netuší, že sú chorí s oparom - choroba sa jednoducho neprejavuje a vírus žije v tele pohodlne. chvíľu kým obrana nezačne slabnúť. Pri silnej imunite nie je potrebné liečiť papilomu, pretože imunita potláča vírus sama osebe, môže to však trvať asi rok a pol.

  Ak sa pes objavil na podrážke, narúša chôdzu, svrbenie, popáleniny a je náchylný na zväčšenie jeho veľkosti, musí sa s takýmto psom zaobchádzať. Obzvlášť nebezpečné sú útvary, ktoré vyvolávajú výskyt nových plantárnych bradavíc.

  Konzervatívne sa dá odstrániť pomocou liekov, ktoré vyvolávajú lokálne nekrotické procesy, tj škodlivé účinky na bunky lode, spôsobujúce ich smrť. To znamená Solcoderm, Wartox, Verrucacid, Duofilm, Collomac, lapisceruzka, Superchistel.

  Solcoderm je účinné činidlo, ktoré dokáže účinne odstrániť opar. Predáva sa na lekársky predpis. Používa sa výhradne na povrch pokožky a výrobok je možné používať aj u tehotných žien. Jedna ampulka kvapaliny Solcoderm stačí na spracovanie šiestich až siedmich bradavíc strednej veľkosti.

  Liečba liekom sa môže vykonávať doma, ale pod dohľadom lekára, z času na čas konzultáciou o dynamike choroby. Hlavnou látkou, ktorá bude bojovať proti šumeniu, je „výbušná“ zmes kyselín - dusičná, octová, mliečna a šťaveľová. Vďaka účinku týchto účinných látok na pokožku sa pozoruje jav koagulačnej nekrózy. Hrubé zarastené bunky bradavíc odumierajú a v mieste lézie papilomavírusu sa objaví rana. Výsledná kôra celkom rýchlo odpadne a pod ňou sa vytvára zdravé tkanivo.

  Solcoderm dobre zvládne plantárnu bradavicu v krátkom čase

  .

  Povrchová úprava a aplikácia lieku je veľmi jednoduchá. Najprv musíte ošetriť pokožku alkoholom, potom nasmerovať oblasť zdravých tkanív tukovým krémom a potom aplikovať niekoľko kvapiek produktu do stredu bradavice a na jej okraje aplikátorom. Pokožka by sa nemala nadmerne ošetrovať - ​​neprejde rýchlejšie ako papilloma, ale popáleniny zostanú.

  Najlepšie je, ak zvyšné prostriedky liečia bradavice po niekoľkých dňoch znova. S niekoľkými bradavicami na päte, ktoré potrebujetekonať v etapách a spracovávať 3 až 4 stredne dlhé papilómy, nič viac. Po dvoch týždňoch sa odporúča opakovaná liečba.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako zaobchádzať s bradavicami na rukách

  Duofilm je miernejší účinok. Produkuje to Írsko. Je tiež určený na odstránenie jazyka na nohách. K dispozícii vo forme tekutiny vo fľaši s aplikátorom. Droga je založená na kyseline mliečnej a salicylovej. Účinok produktu je podobný ako u Solcodermu. Duofilm tiež spôsobuje popálenie buniek, po ktorom odumrú aj keratinizované tkanivá plantárnej bradavice. Vďaka takému agresívnemu pôsobeniu Duofilm opatrne odstraňuje bradavice. Po použití lieku prakticky neexistujú žiadne jazvy alebo jazvy na pokožke. Napriek tomu musíte Duofilm používať veľmi opatrne.

  Kollomak je ďalším zástupcom skupiny zápasníkov s bradavicami na paži alebo nohách, ale podľa pacientov je jej účinnosť v porovnaní so Solkodermom oveľa menšia. Liek sa vyrába vo forme kvapaliny v 10 ml fľaši. Zloženie Kollomaku obsahuje kyselinu mliečnu, kyselinu salicylovú a lauromacrogol.

  Kyselina salicylová zjemňuje hrubú pokožku a kyselina mliečna spôsobuje nekrózu kože. Lauromacrogol podporuje sklerózu malých krvných ciev, ich lepenie a interferuje s prísunom krvi do plantárnej bradavice. Účinok lieku je dosť slabý, preto liečte papilomu.je to potrebné niekoľkokrát s frekvenciou 1 - 2 týždne. Kollomak je účinný proti vulgárnym bradaviciam, vláknitým papilomavostom, keratómom, kukurici a kukurici, ktoré môžu ovplyvniť pokožku na špičke a pokožke chodidla.

  Pred aplikáciou Collomacu musí byť povrch pokožky naparený a až potom jemne naniesť na pokožku niekoľko kvapiek produktu. Aby sa predišlo poškodeniu zdravých tkanív, pred ošetrením fenikla musí byť koža okolo neho ošetrená mastným krémom alebo zlepená lepiacou omietkou. Akonáhle je koža papillomu mierne sfarbená, môže sa na ňu nalepiť pomocou pásovej pomôcky. Pri odstraňovaní náplasti obvykle zostáva na lepiacej páske malý film odumretého tkaniva.

  Collomac má horšie vlastnosti ako iné lieky, ale pôsobí jemnejšie na pokožku

  Opätovné spracovanie sa môže vykonávať každé dva dni, až kým bradavica nebude úplne mimo povrch kože. Malé plantárne bradavice sa dajú odstrániť po týždni, ale veľké sa bude musieť spracovať asi mesiac. Liek je schválený na použitie u tehotných žien, ale podlieha ošetreniu malého povrchu pokožky. Liečba Collomacom môže zriedkavo spôsobiť alergickú reakciu. Ak dôjde k svrbeniu a podráždeniu, liek sa musí nahradiť iným liekom.

  Verrucacid je ďalším účinným prostriedkom na zbavenie jazyka na podrážke.

  Zastaraný názov tejto drogy je Ferezol, ale pod týmto názvom sa už nedá kúpiť. Zloženie výrobku obsahuje fenol akresol. Fenol a metakrezol podporujú koaguláciu proteínov, čo vedie k nekróze pokožky. Shipitsa je vysušená, zvrásnená a potom úplne zmizne z povrchu kože. Liek je k dispozícii vo fľaši, vo vnútri obsahuje 2 g lieku.

  Keďže verrucacid je toxické liečivo, môže sa absorbovať kožou a mať škodlivé účinky. Verrucacid by sa preto mal používať veľmi opatrne. Pred aplikáciou liečiva asi jeden deň je potrebné nalepiť náplasť Salipod na jazyk alebo jej povrch namazať krémom Wartox. Potom sa povrch bradavice ošetrí aplikátorom tekutinou, počká sa 5 minút a vykoná sa opäta jazyka na chodidle. Po niekoľkých minútach sa môže objaviť pocit pálenia. To je normálne. Asi po jednom dni začne plantárne mäso vyschnúť, vytvorí sa kôra, ktorá po dvoch týždňoch zmizne. Nepoužívajte tento liek u tehotných žien.

  Superchistotel je najobľúbenejší, skutočne ľudový liek, ktorý má prijateľnú cenu a nevyžaduje lekársky predpis. Super čisté telo obsahuje draslík a sodík alkálie, ktoré aktívne pôsobia na miesto jazyka a odstraňujú tesnenie na chodidle. Tento nástroj sa používa u dospelých a detí. V dôsledku toho bunky odumierajú na agresívne účinky chemických zložiek. Superchistel by sa mal používať s mimoriadnou opatrnosťou, pretože produkt môže spôsobiť alkalické popálenie pokožky. Pred liečbou liekom je potrebné chrániť zdravú pokožku pomocou bandáže alebokrém.

  Lisková ceruzka je zmesou dusičnanu draselného a dusičnanu strieborného. Má baktericídny, dezinfekčný a kauterizačný účinok na pokožku, vďaka čomu sa tiež používa pri liečbe fénixu. Napriek miernemu pôsobeniu produktu môže spôsobiť popálenie pokožky. V súčasnosti sa lapis prakticky nepoužíva, pretože sa objavili lieky s vyššou účinnosťou.

  Chirurgické metódy na odstránenie oparu

  Chirurgické postupy sa používajú, ak formácia narúša chôdzu, spôsobuje bolesť a ohrozuje výskyt nových plantárnych bradavíc.

  Radikálnym spôsobom je bojovať proti oparu skalpelom. Táto technika sa používa v prípade potreby na odstránenie veľkých útvarov. Operácia nezaručuje najúplnejšie odstránenie patologických buniek, preto sú po operácii možné recidívy. Vírus, ktorý zostáva v bunkách, vyvoláva výskyt nových ohnísk choroby.

  Chirurgické ošetrenie je radikálne, sú však možné relapsy

  Fenikel je možné odstrániť aj elektrokoaguláciou. Nádor je vyhorený vysokofrekvenčným prúdom. Nástroj sa používa iba v prípade, ak je potrebné odstrániť plytké povrchové jazyky.

  ​​

  Metóda kryodestrukcie je menej bolestivá, ak sa patologické tkanivá zmrazia tekutým dusíkom do požadovanej hĺbky. Pri kryodestrukcii sa tkanivá rozpadajú. Hlavnou nevýhodou pri používaní tohto produktu je potreba kontrolovať hĺbku prieniku,inak môže dôjsť k poškodeniu zdravých tkanív. Táto metóda je bez krvi, postup pri kryodestrukcii nezanecháva jazvy.

  Najprogresívnejším riešením stád je odstránenie laserom. Procedúra sa vykonáva v lokálnej anestézii, takže nespôsobuje bolesť. Je pozoruhodné, že v jednom postupe sa môžete zbaviť celej skupiny jazykov. Vplyvom vysokých teplôt odumierajú vírusy v tkanivách a patologicky prerastené tkanivo sa odreže vo vrstvách. V dôsledku tohto postupu sa jazyk neopakuje. Kôra na povrchu chodidla mizne, jazva zostáva takmer neviditeľná.

  Je ľahké vyliečiť shipitsa na končatine, ak sa ošetrenie vykonáva správne a pokiaľ nie sú patologické tkanivá úplne odstránené. V dôsledku toho je možné eliminovať samotný vírus, ktorý vyvoláva chorobu. V prípade absencie vírusu už nebude choroba pacienta obťažovať.