Ako vyliečiť nachladnutie

Obsah

  Každý človek sa aspoň raz ocitol v premýšľaní o tom, ako rýchlo vyliečiť nachladnutie bez toho, aby zmenil svoj obvyklý životný štýl a bez uchyľovania sa k ťažkým antibiotikám. V pokročilých prípadoch je liečba účinnými látkami nevyhnutná, ale dá sa tomu vyhnúť, ak sa objaví začiatok ochorenia včas.

  Pociťujete prvé príznaky nachladnutia, musíte si zaistiť odpočinok tela. Ak existuje takáto možnosť, chorá osoba musí niekoľko dní pozorovať odpočinok na posteli. Prenášanie akútneho respiračného ochorenia na nohy nie je dobrý nápad. Počas choroby je imunita oslabená, takže príznaky ARVI, ako je kašeľ alebo akútna nádcha, sa môžu stať základnými faktormi závažných komplikácií.

  Farmaceutické lieky

  Pomocou moderných liekov alebo receptov tradičnej medicíny môžete zastaviť nástup respiračných chorôb u dospelých alebo detí. Dnes existuje veľa liekov, ktoré eliminujú prvé príznaky prechladnutia. Takéto lieky sú k dispozícii vo forme instantných práškov, sprejov, tabliet, pastiliek, sirupov atď.

  Vasokonstrikčné kvapky obsahujúce xylometazolín v zmesi (napríklad Snoop) a špeciálne roztoky na oplachovanie pomáhajú eliminovať bežné prechladnutie. paranazálne dutiny. V lekárni si môžete kúpiť špeciálne fyziologické riešenia, napríklad „delfín“, ale lacnejšie lieky sú dobré aj v boji proti tvorbe hlienu v nosnej dutine.

  Prerýchle odstránenie obsahu z nosných dutín nosa je veľká morská soľ. Príprava čistiaceho roztoku je veľmi jednoduchá - pol lyžičky soli sa zriedi v pohári prevarenej vody

  .

  Nástup bežného chladu je možné liečiť, keď teplota na teplomere stúpne nad 38 stupňov pomocou okamžitých práškov obsahujúcich paracetamol v zmesi. Voľné granule sa nalejú do pohára horúcej vody a užijú sa večer alebo pred spaním. Z týchto drog sú najznámejšie:

  • Odstraňovanie horúčky, preťaženie paranazálnych dutín, bolesť hlavy a svalov teraflu.
  • Majúce kyselinu askorbovú vo svojom zložení a rýchlo pomáhajúcu zmierniť nazálne dýchanie fervexu.
  • Oplach obsahujúci kofeín, ktorý pomáha v boji proti tejto chorobe bez toho, aby spôsobil ospalosť.

  Na rýchle vyliečenie chladu sa musia antipyretické lieky užívať v určitom intervale, ktorý je najmenej 4 hodiny (nie viac ako 3 dávky za deň). Pri absencii pozitívnej dynamiky 3 dni po zahájení liečby sa odporúča prestať užívať prášok a konzultovať s lekárom.

  Odporúča sa liečiť dlhotrvajúcu prechladnutie (najmä u detí) pod dohľadom miestneho terapeuta. V pokročilých prípadoch, keď je akútna nádcha alebo angína spôsobená komplikáciami, môže byť potrebná liečba v nemocnici

  .

  Ak je ARVI sprevádzané neznesiteľným bolesťou v krku, môžete sa uchýliť k používaniu týchto liekov:

  • lokálne anestetiká,zníženie citlivosti na nepohodlie;
  • antiseptické spreje, ktoré potláčajú životne dôležitú činnosť mikroorganizmov;
  • sanie dražé rôznych akcií.

  Resorpčné tablety sa musia užívať niekoľkokrát denne v určitom intervale.

  Po použití sa neodporúča jesť jedlo, pretože dezinfekčný účinok sa zníži na nulu. Lieky určené na odstránenie bolesti v krku majú iný účel. Niektorí aktivujú lokálnu imunitu, iní aktívne bojujú proti infekcii alebo zastavujú stagnujúcu chorobu, napríklad chronickú angínu. Aby ste si mohli zvoliť najúčinnejší prostriedok, musíte čo najskôr navštíviť lekára.

  Napríklad kúpele s horúcimi nohami, napríklad s prídavkom horčice, pomáhajú bojovať proti príznakom nevoľnosti pri akútnych respiračných chorobách. Na zákrok budete potrebovať umývadlo naplnené niekoľkými litrami vody a 1 polievková lyžica. lyžica horčičného prášku, ktorý sa musí riediť v tekutine. Ponorte členky do horúcej vody, musíte sedieť asi 15 minút a postupne pridávať vriacu vodu (ako ochladzuje). Na dosiahnutie najlepšieho účinku tepelnej expozície by sa vlnené ponožky mali nosiť na suchých nohách a určitý čas ležať.

  Ak nie je zvýšená teplota, môžete pre telo pripraviť teplý kúpeľ pridaním voňavej morskej soli a /alebo mäty piepornej, rozmarínu, eukalyptového oleja. Na túto procedúru potrebujete 2 kvapky každej olejovej zložky a 250 g soli. Tepelná expozícia vv tomto prípade nepokračujte dlhšie ako 10 - 15 minút a voda by sa nemala zahrievať nad 38 stupňov. Pred spaním je lepšie vziať si relaxačný kúpeľ, utrieť ho a potom ho položiť na teplé pyžamá.

  Vdychovanie domácnosti

  Dokonca aj pri miernom prechladnutí sa kvalita života človeka výrazne zhoršuje. Príznaky nevoľnosti vám bránia v produktívnej práci a venovať pozornosť blízkym, preto by ste pri nástupe SARS mali zvážiť jeden z najúčinnejších prostriedkov - vdýchnutie.

  Prvé príznaky bežného prechladnutia sa odstránia zahriatím nosa a krku parným kúpeľom so štipkou byliniek. Vystavenie vlhkému teplu pochádzajúcemu z hrnca varených zemiakov má tiež dobrú účinnosť. Niektorí ľudia dávajú prednosť príjemnejšej forme inhalácie - zahrievaniu s prídavkom aromatických olejov.

  Asi jeden liter vriacej vody sa naleje do niekoľkých kvapiek jednej esencie alebo zmesi olejov. Potom sa ohnite cez misu, zakryte hlavu širokou, hrubou utierkou a vdychujte liečivú paru ústami a nosom po dobu 5 až 10 minút. Po zákroku sa odporúča obliecť sa a pokiaľ možno ísť do postele

  Je dôležité pochopiť, že vystavenie teplu môže liečiť nachladnutie bez horúčky. V opačnom prípade, keď je na teplomere viac ako 37 stupňov, je zahrievanie zakázané.

  Jedným z prejavov silného prechladnutia je často kašeľ. Môže byť suchý alebo s bohatou produkciou spúta. Nielenže sú vynikajúce na jeho odstráneniearómy a bylinné inhalácie, ale aj sirupy, tablety, lízanky na rastlinnej báze. Suchý kašeľ je dosť ťažké tolerovať, najmä u malých detí. Jeho neustálymi spoločníkmi sú silné podráždenie hrdla a bolesť v oblasti hrudníka, preto musíte brať lieky, ktoré podporujú tvorbu hlienu.

  Hlavným cieľom liečby vlhkého kašľa je zriedenie spúta, ktoré je potrebné na jeho rýchle odstránenie z priedušiek. Spolu s ňou sa telo zbavuje produktov zápalového procesu a životne dôležitej činnosti baktérií.

  Ak príznaky SARS rušia viac ako 2 týždne, určite by ste mali navštíviť lekára a otolaryngológa, aby ste zistili, ako liečiť dlhotrvajúcu prechladnutie

  .

  Na boj proti prejavom kašľa sa predpisujú tieto lieky:

  Prečítajte si viac: Ako liečiť bolesť hrdla a kašeľ
  • mukolytiká určené na riedenie veľmi hustého spúta, ktoré sa ťažko kašle;
  • expektoračné prípravky potrebné na ľahké odstránenie obsahu z priedušiek;
  • kombinované lieky, ktoré majú tak mukolytické, ako aj kašeľové účinky;
  • lieky, ktoré ovplyvňujú centrum kašľa (zmierňujú kŕče).

  Neužívajte expektoranty a lieky proti kašľu súčasne (opačný účinok). V prípade, že je prechladnutie komplikované zápalom pľúc alebo priedušiek, nemožno obísť moderné antibakteriálne látky.

  Bylinné medicíny

  Už pred niekoľkými storočiami ľudia vedeli, ako liečiť nachladnutie. Za týmto účelom sa v určitých obdobiach roka zbierali a sušili byliny, listy a kvety liečivých rastlín. Tiež, na odstránenie respiračných chorôb používa odvar z ovocia a bobule, med. Moderný farmakologický priemysel ponúka množstvo liekov, ktoré prispievajú k rýchlemu uzdraveniu, avšak obnova tela prírodnými prostriedkami je omnoho príjemnejšia a užitočnejšia.

  Pitie chladu pomáha liečiť nachladnutie - to je dobre známy fakt. Nie každý však vie, že v procese obnovy oslabeného tela je lepšie obmedziť silnú kávu a čaj. Nemocný by mal piť čerstvo vylisované ovocné šťavy, ovocné nápoje z bobúľ, kompóty a čistú vodu.

  Na zmiernenie bolesti v hrdle pomôže voľne uvarený čaj s plátkom citróna

  Vzhľadom na prvé príznaky blížiaceho sa bolesti v krku je potrebné vypláchnuť niekoľkokrát denne. Jedným z najúčinnejších prostriedkov zastavenia životne dôležitých aktivít patogénov je furatsilín. Droga sa nelíši vo vysokých nákladoch a predáva sa v každej lekárni. Na tento postup budete potrebovať iba jednu tabletu zriedenú v pohári teplej prevarenej vody. Kloktanie sa vykonáva niekoľko minút. Na zlepšenie antiseptického účinku sa neodporúča jesť ihneď po manipulácii.

  Dôležité: Ak si dieťa sťažuje na jednostranné bolesti v krku, starostlivo si preverte ústa. Nepriaznivé príznaky pripomínajúce SARS,môže znamenať ozubenie.

  Liečba akútneho ochorenia dýchacích ciest sa uľahčuje dennou konzumáciou malého množstva cesnaku. Biologicky aktívne zložky v nich obsiahnuté - fytoncidy, majú škodlivý vplyv na šírenie patogénnej mikroflóry v tele. Charakteristiku tejto rastliny s ostrou vôňou môžete zabiť žuvaním niekoľkých listov čerstvej petržlenovej vázy. Cibule má podobný liečivý účinok, takže jej pridanie do stravy počas chladu nebude určite zbytočné.

  Nie vždy je možné liečiť nachladnutie ľudovými prostriedkami, najmä ak má choroba čas liečiť. Mnoho ľudí odmieta užívať antibiotiká, ale ak existuje naliehavá potreba, nemali by ste sa báť antibakteriálnych látok. Lieky bohaté na prospešné baktérie, ako napríklad Bifiform, pomôžu obnoviť črevnú mikroflóru po liečbe silnými látkami. Okrem toho prísnym dodržiavaním odporúčaní uvedených v pokynoch je možné maximálne zabrániť negatívnym vedľajším účinkom.

  Najrýchlejším spôsobom, ako sa vysporiadať s prejavmi prechladnutia, sú ľudia, ktorí majú dobrý ochranný systém tela. V tomto prípade, keď venujete dostatočnú pozornosť odpočinku na lôžku, môžete zastaviť vývoj choroby iba za jeden deň. Pacienti, ktorí sú závislí od závislostí, majú zlú výživovú stravu, zanedbávajú ranné cvičenia a postupy temperovania, liečenie respiračných ochorení trvá niekoľko dní av pokročilých prípadochtýždňov.

  Základné zásady liečby akútnych respiračných vírusových infekcií u nastávajúcich matiek

  K liečbe respiračných chorôb v období tehotenstva alebo počas dojčenia by sa malo pristupovať veľmi opatrne, najmä v prvom trimestri. V tomto období sa u dieťaťa tvoria vitálne orgány a systémy, takže účinok lieku môže nepriaznivo ovplyvniť stav plodu.

  Na uľahčenie nazálneho dýchania a rýchleho odstránenia hlienu z paranazálnych dutín sa používajú tablety Sinupret, ktoré majú ako hlavnú účinnú látku rôzne kvety a byliny

  .

  Dražé sa môžu zahrnúť do liečby ARVI u tehotných žien (po schválení špecialistom), údaje o jeho účinku na dieťa počas laktácie však nie sú k dispozícii (keďže klinické skúšky neboli vykonané).

  S cieľom zastaviť nadmernú sekréciu hlienu z nosných priechodov a zabrániť tvorbe hnisu v dutinách čeľustných dutín, môžu mladé matky a tehotné ženy používať fyziologické čistiace prostriedky (zakúpené alebo pripravené samostatne). Okrem toho je inhalácia pary aromatickými olejmi alebo sušenými bylinami bezpečným spôsobom, ako zastaviť príznaky SARS počas tohto obdobia.

  Liečba prechladnutia u nastávajúcich matiek alebo dojčiacich žien je nevyhnutná pod dohľadom komunitnej terapeutky. Pomocou rýchlo pôsobiacich rozpustných práškov nemôžete samostatne znižovať stúpajúcu telesnú teplotu, pretože obsahujú látky nebezpečné pre telo dieťaťa.Tablety Paracetamolu pomôžu znížiť vysoký ukazovateľ (viac ako 38 stupňov) na stupnici teplomera. Navyše, v súčasnosti je na predaj množstvo antibakteriálnych látok, ktoré sú povolené s GV, ktoré, ak je to obzvlášť potrebné, môžu byť informované okresným lekárom.

  Tu je podrobne opísaný spôsob liečenia chladu doma .

  Pre moderného človeka nie je rýchle zvládanie prechladnutia veľkým problémom. V ktorejkoľvek lekárni si môžete kúpiť lieky na zmiernenie bolesti v krku, vykašliavanie, protizápalové pilulky a prášky na zníženie teploty. Tí, ktorí dávajú prednosť liečbe prírodnými prostriedkami, ľahko nájdu potrebné bylinné prípravky na policiach. Ak pocítite príznaky malátnosti, nenechajte ochorenie samo od seba, aby banálny ARVI nekončil liečbou v nemocnici.