Ako vyliečiť dlhotrvajúci kašeľ u dieťaťa

Obsah

  Kašeľ sám osebe je nepríjemným príznakom, najmä ak pretrváva. V žiadnom prípade by takýto detský kašeľ nemal byť. Okamžite by ste mali prijať opatrenia, vykonať ďalšie diagnostické vyšetrenie a začať liečbu.

  Ak kašeľ dieťaťa napriek ošetreniu nezmizne ani po troch týždňoch, je dôležité opäť vyhľadať odbornú radu, ktorá objasní diagnózu.

  Teraz budeme hovoriť podrobnejšie o tom, ako liečiť zdĺhavý kašeľ, ale najskôr by som chcel poznamenať, že akékoľvek terapeutické opatrenia začínajú objavením okamžitej príčiny, ktorá spôsobila nástup symptómu.

  Nemali by ste nezávisle určovať príčiny dlhodobého kašľa u vášho dieťaťa, je lepšie zveriť jeho zdravie kvalifikovaným odborníkom. Provokujúcimi faktormi môžu byť rôzne faktory, a to: choroby infekčnej zápalovej povahy, prítomnosť cudzieho tela, psychoemocionálne patológie, alergické reakcie a oveľa viac.

  Nech už je dôvod akýkoľvek, je potrebné ho potvrdiť výskumom, preto neodkladajte návštevu nemocnice.


  V rôznych prípadoch môže byť liečba zdĺhavého kašľa veľmi rozdielna

  Je potrebné liečiť dlhotrvajúci kašeľ, berúc do úvahy tieto faktory, medzi ktoré patria:

  • forma kašľa;
  • diagnóza;
  • trvanie choroby.

  V niektorých prípadoch môže dlhodobý kašeľ naznačovať nesprávnu taktiku liečby a niekedy môže naznačovať postupné uzdravenie pacienta.

  Všeobecné odporúčania na liečbu

  Ako už bolo uvedené, taktika lekárskych opatrení závisí od provokujúcich faktorov, napriek tomu, bez ohľadu na patológiu, bude nasledovanie nasledujúcich tipov prospešné pre kašeľ. dôvod:

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako liečiť kašeľ bez horúčky u dieťaťa
  • udržiavanie optimálnej vnútornej vlhkosti. Vlhkosť je nevyhnutným krokom pri liečbe chorôb dýchacieho systému. Faktom je, že ak je vzduch teplý a suchý, potom budú sliznice dýchacích ciest veľmi suché a výsledkom bude stagnácia sliznice v prieduškách. Naopak, dostatočne navlhčený vzduch povedie k rýchlemu uzdraveniu pacienta a ak trpí neproduktívnym kašľom, potom sa zmení na vlhký;
  • dostatočný príjem tekutín. Okamžite by som chcel poznamenať, že pri malej spotrebe jednoduchej vody bude krv hustá a podľa toho bude sputum hrubšie a bude pre ňu ťažké evakuovať sa z tela. Pri silnom pití bude spúta oveľa ľahšie vyniknúť z tela. Okrem toho, ak príčinou dlhodobého kašľa bola vírusová alebo bakteriálna infekcia, potom sa v tele hromadia toxické látky a jednoduchá voda pomôže rýchlejšievyberte ich z tela dieťaťa.
  • Vdychovanie pary prispieva k antispasmodickému účinku, „podráždená“ sliznica sa „upokojuje“ a zahrieva. Inhalácie sú založené na prospešných liečivých bylinách. Je dôležité nezabudnúť, že vdychovanie pary je kontraindikované u detí mladších ako štyri roky, ako aj pri hypertermii;
  • Kašeľový záchvat u dieťaťa sa môže zmierniť masážnymi pohybmi pozdĺž hrude dieťaťa. Vykonajte pohyby poklepaním a potľapkaním a jemne stlačte ruky. Výsledkom je ľahšie oddelenie spúta od stien.

  Pretrvávajúci kašeľ je príležitosťou navštíviť lekára

  Teraz sa budeme baviť o tom, ako liečiť chorobu pomocou drogovej terapie.

  Lieky na pomoc

  Je dôležité pochopiť, že liečba ochorenia je spojená nielen s diagnózou, ale aj s formou nepríjemného symptómu. Čo to znamená? Suchý kašeľ alebo neproduktívny sa vyznačuje tým, že hlien je veľmi hustý, takže pacienti mu predpisujú lieky na jeho riedenie. Ak hovoríme o mokrom alebo produktívnom kašle, potom sa sputum nemusí riediť. V tomto prípade sú lieky predpísané pre najlepšie a najrýchlejšie rozmnožovanie tajomstva.

  Na úvod by som chcel povedať o antibakteriálnych látkach.

  Antibiotiká

  Ak sa zdĺhavý kašeľ vyvinul na pozadí bakteriálnej infekcie, potom nemožno jednoducho upustiť od antibiotickej liečby. Je dôležité nezabudnúť, že antibiotiká ovplyvňujú patogénnu aj prospešnú mikroflóru nášho tela,preto, aby sa zabránilo rozvoju dysbiózy súbežne s týmito liečivami, musí byť dieťaťu podávané probiotické lieky, ktoré sú zamerané na obnovenie normálnej mikroflóry.

  Mnoho ľudí si zvolilo antibiotiká na báze finger-to-sky. Môže sa to zdať: čím je liek drahší, tým väčšia je pravdepodobnosť, že to pomôže efektívnejšie; ale v skutočnosti hlavnou úlohou nie sú náklady na liečivo, ale citlivosť baktérií na toto antibiotikum. Ak baktérie, ktoré spôsobujú patologický proces vo vašom tele, nereagujú na účinky jedného alebo druhého antibiotika, potom bez ohľadu na to, koľko to stojí, výsledok jednoducho nebude.

  Niektorí ľudia si myslia, že je potrebné brať širokospektrálne antibiotikum, ale je to tak? Samozrejme, že nie. Môže nastať čas, keď skutočne potrebujete liek so širokým spektrom účinku, ale mikroorganizmy si voči nemu vyvinú rezistenciu a nebudú mať žiadny prínos.

  Najlepšie je zložiť test citlivosti a presne určiť, ktoré antibakteriálne činidlo je pre vás osobne vhodné.


  Nezávislý výber antibiotík môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie dieťaťa

  Mnoho matiek urobí vážnu chybu, keď zastavia priebeh antibiotickej liečby a normalizujú celkový stav dieťaťa. Toto je hrubá chyba, ktorá môže viesť k tomu, že nabudúce nebude mať antibiotikum žiadny terapeutický účinok. Kurz musí byť ukončený napriek stavu dieťaťa.

  Expektorant aantitusiká

  Ak sú zdĺhavé záchvaty kašľa neproduktívne, často sa bez expektorancií a antitusických liekov nedá vyhnúť.

  Tieto lieky predpisuje výlučne lekár.

  Je dôležité nezabudnúť, že v žiadnom prípade by sa tieto prostriedky nemali predpisovať súčasne, pretože ich konanie je opačné. Predstavte si, že keď dáte expektorantu dieťaťu, telo zapne mechanizmy na odstránenie spúta kašľom a potom dáte antitusickú pilulku, ktorá potláča kašeľový reflex. Čo sa stane ďalej? Množstvo spúta sa prísne zvýši, ale nebude ho možné vylúčiť.

  ​​

  Alternatívne metódy sa môžu použiť iba po konzultácii s lekárom
  .

  Tradičná medicína pomôže v boji proti pretrvávajúcemu kašľu

  Ak príznak pretrváva, je to signál, ktorý naznačuje, že telo jednoducho vyčerpaný, unavený a slabý. Ďalej budeme hovoriť o technikách, ktoré od generácie po generáciu pomáhajú liečiť choroby detí.

  Cibulové recepty

  Cibuľa je jedinečný produkt, ktorý pomáha v boji proti pretrvávajúcemu kašľu. Tu je niekoľko účinných a osvedčených receptov:

  • cibuľa by sa mala vyprážať medom a maslom;
  • Cibuľa by sa mala olúpať a nakrájať, potom sa k nej pridá cukor a med. Výsledná hmota sa musí variť na miernom ohni niekoľko hodín. Po vychladnutí hmoty sa musí prefiltrovať a vložiťchladnička. Produkt sa prijíma vo forme horúcej polievkovej lyžice päťkrát denne;
  • cibuľa sa môže jednoducho nakrájať na dve časti a nechať dieťa vdychovať jeho pary;
  • nakrájajte cibuľu, kým sa nerozdrví a zmiešame s husacím tukom. Výsledná hmota sa môže aplikovať na oblasť hrudníka.

  Zemiakové obklady

  Na výrobu obkladov uvaríme zemiaky v ich koži a potom ich dobre rozdrvíme. Môžete pridať niekoľko kvapiek jódu a rastlinného oleja. Táto zmes sa musí zabaliť do tkaniva a aplikovať na hrudník. Na vrch musíte zabaliť vlnený šál. Tento postup je najlepšie urobiť pred spaním. Po vychladnutí zemiakov sa musí postup ukončiť.


  Vdychovanie pomôže s pretrvávajúcim kašľom

  Vdychovanie ako liečba

  Vdychovanie môže dodávať drogy priamo do dýchacích ciest.

  V dôsledku miestnych účinkov na sliznice sa účinnosť terapeutickej liečby zvyšuje.

  Najúčinnejšími inhaláciami pri dlhodobom kašli sú procedúry vlhké.

  Pri postupe použite toto:

  • soľné roztoky;
  • sódy;
  • minerálna voda;
  • infúzie liečivých bylín;
  • hormonálne lieky;
  • antibiotiká.

  Vdychovanie sa dá ľahko vykonať doma. Na to môžete použiť bežnú panvicu a uterák, ktoré sú zakryté.

  Samozrejme oveľa bezpečnejšievykonať inhaláciu pomocou špeciálneho zariadenia, do ktorého sa nalieva liečivá látka.

  Nezabudnite na kontraindikácie pri vdýchnutí. Hnisavá sekrécia expektoranta, horúčka a zhoršenie stavu - to všetko je kontraindikáciou postupu.

  Vdychovanie parou

  Poďme teda hovoriť o tom, ako vdychovať paru. Nalejte horúcu vodu do panvice a pridajte iba niekoľko kvapiek vybraného éterického oleja. Staršie deti môžu sedieť pri hrnci a prikryť uterákom. Musíte dýchať nosom, pomaly a hlboko vdychovať pary. Ak je vaše dieťa stále malé, môžete kuchyňu zavrieť, dať ju tam a nechať ho len vdychovať výpary z panvice.


  Na dlhodobý kašeľ používajte éterické oleje mäty piepornej, rozmarínu alebo kardamónu
  . 85. Nebulizér

  Pri použití nebulizátora sa látka liečiva premení na studenú paru. Prístroj umožňuje rozkladať látku na najmenšie častice tak, aby ľahko prenikla do najvzdialenejších častí dýchacieho systému.

  Pokiaľ ide o výhody inhalácie pomocou rozprašovača, patria medzi ne:

  • vystavenie priamo pôsobeniu zápalového ložiska
  • liečivá látka sa neabsorbuje do obehového systému, a preto nemá vedľajšie účinky na organizmus;
  • Vdychovanie je možné kombinovať siné lieky;
  • liek sa dostane do alveol pľúc dieťaťa;
  • Procedúry môžu vykonávať aj najmenšie deti, je to bezpečné a spoľahlivé.

  Pokiaľ ide o kontraindikácie, nosové krvácanie a hypertermia by sa nemali vykonávať. Okrem toho výber liekov na doplňovanie paliva do rozprašovača zostáva na lekárovi.


  Rozprašovač je moderný, efektívny a spoľahlivý

  Pokiaľ ide o samotnú techniku, rád by som poznamenal toto:

  • na prienik liečivej látky do centra pozornosti zápalu by sa lieky mali podávať výlučne inhaláciou;
  • vdychujú a vydychujú ústami. Je dôležité dieťaťu vysvetliť, že po vdýchnutí by ste mali zadržať dych niekoľko sekúnd;
  • postup trvá približne päť minút;
  • inhalácia by mala byť približne hodinu po jedle;
  • liek sa podáva injekčnou striekačkou.

  Na základe vyššie uvedených skutočností je možné vyvodiť tento záver: v dôsledku rôznych chorôb sa môže u dieťaťa vyskytnúť dlhodobý kašeľ. Chorobu môžete liečiť tradičnými metódami a receptami tradičnej medicíny. V každom prípade preukázajte obozretnosť a rozum. Na liečbe by sa mal podieľať skúsený lekár, takže sa neodkladajte na špecializovanú inštitúciu.