Ako vyliečiť bolesť hrdla doma

Obsah

  Bolesť v krku je spoločník mnohých patologických procesov lokalizovaných priamo v ústnej dutine a hrtane. Každý trpí nepríjemným pocitom potu: dospelých aj detí. Deti majú obzvlášť často bolesti v krku, pretože ich imunita sa nedokáže vyrovnať so závažnými infekciami.

  Ak sa cítime bolestivo, zvyčajne ideme k lekárovi, ale systematické prechladnutia nás stále viac liečia doma. Pacienti s patológiou vedia, ako sa majú liečiť doma, ak majú bolesti v krku a začínajú príznaky prechladnutia.

  Zvyčajne je bolesť príznakom hrtanu alebo zápalu hltana - zápalových chorôb hrtanu. Typickým príznakom týchto patológií je hrudka v hrdle, bolesť pri prehĺtaní, šteklení a pálení v hrtane a nosohltane. Bolesť je tiež sprevádzaná opuchom, hyperémiou, horúčkou, bolesťami tela, výtokom z nosa. Ak patologický proces ovplyvnil hlasivky, pacienti majú chrapot v hlasu alebo je úplne stratený.

  Najťažšie liečiteľné bolesti proti bolesti v krku.

  Bolesť v krku je možné liečiť doma pomocou tradičnej medicíny a ľudových metód. Je pozoruhodné, že pri bolestiach v krku budú ľudové lieky úplne opodstatnené. Dokonale zvládajú hlavné príznaky patológie a po niekoľkých dňoch sa pacient stáva oveľa lepším.

  Liečíme bolesť liekmi

  Faryngitída - jednanajčastejších chorôb hltanu, pri ktorých sa zápal sliznice. Zvyčajne sa príznaky sucha, bolestivosti pri prehĺtaní stávajú nositeľmi choroby. Silná faryngitída vyvoláva slabosť a horúčku. Liečba bolesti v krku faryngitídou je spojená s okamžitým odstránením samotnej choroby ako hlavnej príčiny nepríjemných symptómov.

  Pri výbere liekov proti bolesti je predovšetkým potrebné venovať pozornosť liekom. Bolesť v krku je zvyčajne spôsobená buď bakteriálnou alebo vírusovou léziou. Preto iba teplý čaj nezmierňuje bolesť. Farmaceutický priemysel ponúka rôzne formy liekov na bolesti v krku.

  Môže ísť o spreje na zavlažovanie povrchu sliznice, tabliet alebo pastiliek na vstrebanie. Pastilky sú účinné a výplach krku tiež pomáha. Každý z týchto typov liekov má charakteristické črty, preto výber „ich“ spôsobu liečby je veľmi dôležitý.

  Zvážte najúčinnejšie a najpopulárnejšie lieky, ktoré pomáhajú zbaviť sa nepohodlia v krku.

  Gramidín

  Gramidín je tabletový prípravok s príjemnou dochuťou. S resorpciou, agent veľmi rýchlo vám umožní zbaviť sa bolesti v krku, slinenie sa rýchlo zlepšuje, prechádza suchosť, prehĺtanie nie je také nepríjemné. Všetky tieto účinky sú možné vďaka antibakteriálnemu, antiseptickému a protizápalovému účinku.Gramidín môžu používať dospelí aj deti staršie ako šesť rokov. Charakteristickým rysom lieku je to, že je úplne bezpečný pre tehotné ženy, ale lekári neodporúčajú všetkým, aby užívali Gramidín počas laktácie. Droga je zvyčajne dobre tolerovaná pacientmi a veľmi zriedka vyvoláva vedľajšie účinky. Grammidín môže spôsobiť alergickú reakciu spojenú s individuálnou intoleranciou lieku iba u malého počtu pacientov.

  Gramidín je vynikajúcou liečbou hrdla. Droga bola vyvinutá s ohľadom na detstvo

  .

  Decatylén

  Decatylén - liečivo sa dodáva aj vo forme tabliet. Tento liek je veľmi účinný proti patogénnej mikroflóre rôznej povahy, a preto je predpísaný na faryngitídu, angínu, laryngitídu, stomatitídu. Dekaetylén má analgetický a antibakteriálny účinok. Liek Decatilene neprevyšuje sliznicu hrdla, takže problém sa vyrieši v priebehu niekoľkých minút. Tablety sa môžu používať pre všetkých pacientov, s výnimkou detí mladších ako štyri roky.

  Bioparox

  Bioparox je liek na bolesť hrdla, ktorý sa dodáva vo forme spreja. Zloženie liečiva obsahuje antibiotikum, takže aerosól nielen eliminuje príznaky choroby, ale tiež prispieva k liečbe základnej príčiny patológie. Bioparox má vďaka svojmu zloženiu analgetický a protizápalový účinok na hrtan. Bioparox aj Aerosol môžu používať dospelí a deti staršie ako 2 rokypolročné. Pri dojčení sa oplatí hovoriť so svojím lekárom o užívaní tejto drogy, ale dojčiace matky musia prísne používať Bioparox.

  Septolet Neo

  Septolet Neo - liek je k dispozícii vo forme spreja, ale cukríky na resorpciu Septolete sa môžu ponúkať aj v sieti lekární. V zásade sa liek používa na odstránenie bolestivosti pri prehĺtaní a podráždení. Liek má tiež antimikrobiálny účinok, takže Nepto dobre zvláda hlavné príčiny bolesti v krku Septolete Neo. Liek sa neodporúča tehotným ženám a dojčiacim matkám, tento liek je kontraindikovaný aj u detí mladších ako štyri roky. Všetci ostatní pacienti, ktorí nie sú alergickí na zložky lieku, môžu Septolet Neo používať na liečbu bolesti v krku.

  Medzi pastilkami Septolete Neo sú čerešne, citróny a zelené jablká. Každý pacient nájde pastilky podľa chuti

  Strepsils

  Odporúčame prečítať si: Ako liečiť hrdlo v jeden deň

  Strepsils - liek sa najčastejšie používa vo forme pastiliek, ktoré je potrebné vyriešiť. Mnoho pacientov uvádza, že pastilky Strepsils ich zachránili pred silným bolesťou v krku. Pastilky majú analgetický a antiseptický účinok, aktívne ovplyvňujú hlavné prejavy bolesti v krku a pomáhajú eliminovať jej príčinu.

  Charakteristickým rysom Strepsils je skutočnosť, že pastilky sa vytvárajú na základe silných rastlinných zložiek. pastilkyStrepsils je predpísaný pre dospelých pacientov, ako aj pre deti staršie ako dvanásť rokov. Tehotenstvo a laktácia nie sú kontraindikáciami pri používaní lieku, avšak v tomto prípade je potrebná lekárska konzultácia.

  Hexoral

  Hexoral nie je o nič menej populárny ako Strepsils. Tento liek sa často odporúča pri prvých príznakoch bolesti v krku. Najvýhodnejšou formou na použitie lieku je sprej, ale je tiež k dispozícii oplachovací roztok. Nástroj má silný antibakteriálny a antimikrobiálny účinok. Použitie Hexoralu pomôže nielen liečiť bolesť v krku, ale zbaví sa aj infekčného procesu lokalizovaného v hrdle alebo ústnej dutine.

  Lekári zvyčajne odporúčajú prípravok Hexoral na liečenie stomatitídy, angíny a iných zápalových ochorení hrdla. Hexoral môžu používať dospelí aj deti. Sprej sa nesmie používať pre deti mladšie ako štyri roky. Keďže Hexoral je považovaný za silný liek, pri jeho používaní u tehotných žien a dojčiacich matiek by ste sa mali poradiť so svojím lekárom, aby nedošlo k nežiaducim účinkom.

  Liek Hexoral má nielen antimikrobiálny, ale aj analgetický účinok

  .

  Lysobact

  Lysobact je účinné pastilky, ktoré majú vo svojom zložení jedinečnú zložku - lyzozým. Lyzozým sa týka prírodných antibakteriálnych látok a má tiež antibakteriálne, antivírusové a protiplesňové účinky. vyznamenanieLizobacta z iných drog je taká, že zmierňuje nielen príznaky, ale aj aktívne sa podieľa na práci na miestnej imunite. Droga je bezpečná pre dojčiace matky a tehotné ženy. Je povolený aj pre deti staršie ako tri roky.

  ​​

  Lugolov roztok

  Lugolov roztok je klasické antibakteriálne činidlo, ktoré sa používa v rôznych oblastiach medicíny už dlhú dobu. Droga je vysoko účinná, ale má niektoré používané funkcie. S Lugolovým roztokom je potrebné pracovať opatrne, pretože má vo svojom zložení jód. Ak sa na zapálenom povrchu hrdla nachádzajú mikrotrhliny, môže roztok vyvolať silný pocit pálenia.

  Po aplikácii produktu sa v hrdle nachádza určitá suchosť. Pred použitím Lugolovho roztoku je potrebná povinná konzultácia s lekárom, pretože liek nie je kompatibilný so všetkými liekmi. Riešenie môžu používať všetci okrem detí mladších ako päť rokov, dojčiace matky, ako aj pacienti, ktorí majú individuálnu neznášanlivosť voči jódu a iným zložkám lieku.

  Tantum Verde

  Tantum Verde je skvelý spôsob, ako zmierniť bolesť v krku. Výrobok je k dispozícii v troch formách - vo forme spreja na zavlažovanie hrdla, kvapaliny na oplachovanie a pastilky. Je najpohodlnejšie použiť sprej na bolesti v krku. Rovnako ako iné lieky, Tantum Verde pôsobí na príčinu choroby. Liečivo má antimikrobiálne a protizápalové účinky. Nástroj aktívne bojujepatogény na miestnej úrovni. Môžu ho užívať pacienti všetkých vekových skupín, pretože je úplne neškodný. Len u malého počtu pacientov môže Tantum Verde vyvolať alergickú reakciu, ak je jeho zložka neznášanlivá.

  Droga Tantum Verde je jedným z najlepších predstaviteľov nesteroidných protizápalových liekov

  Faringosept

  Faringosept je jedným z najúčinnejších liekov. Pacienti mu dávajú prednosť príjemnej chuti kávy a schopnosti rýchlo eliminovať nepríjemné príznaky bolesti v krku. Pri použití Faringoseptu liek eliminuje bolesť behom niekoľkých minút, takže je vhodné vziať si ho so sebou do práce, na obchodné rokovania. Pri použití Faringoseptu nezabudnite, že je to silný liek, ktorý nie je povolený pre každého. Napríklad pharyngosept je zakázaný pre deti mladšie ako šesť rokov a tehotné ženy. Aplikujte Pharyngosept po jedle a potom nejedzte ani nepite tekutiny dve hodiny.

  Orasept

  Orasept je veľmi účinný prostriedok proti bolesti v krku s antimikrobiálnymi a antibakteriálnymi účinkami. Orasept sa predáva vo forme tmavo ružového spreja na zavlažovanie povrchu ústnej dutiny a hrdla. Orasept je veľmi účinný liek - behom niekoľkých minút výrazne zlepšuje pocity v hrdle a pri systematickom užívaní lieku Orasept (postrek hrtana trikrát denne) sa bolesti v krku stratiaveľmi rýchlo. Liek sa neodporúča používať u detí mladších ako dva roky a tehotným ženám a dojčiacim matkám je potrebná konzultácia s lekárom. V podmienkach, keď je účinok očkovacej látky Oracept výrazne vyšší ako očakávané riziká, lekári ju tiež predpisujú tehotným ženám.

  Jedným z najziskovejších liekov je Orasept s objemom 177 ml

  .

  Trachisan

  Trachisan je ďalším zástupcom liekov proti bolesti v krku. Výrobok je k dispozícii vo forme pastiliek. Zloženie Trachisanu obsahuje chlorhexidín a lidokaín. Vďaka obsahu tyrotricínu v jeho zložení majú tablety výrazný antibakteriálny účinok. Trachisan je tak silný liek, že do pätnástich minút bolesti v krku prejde. Absorpčné tablety majú príchuť mäty. Liek môžu používať pacienti všetkých vekových skupín, ale deti mladšie ako štyri roky by sa mali Trachisanu lepšie zdržať.

  Liečba ľudovými liekmi

  Ako liečiť bolesti v krku, ak neexistuje spôsob, ako rýchlo získať lieky? V tomto prípade môžete v tejto veci využiť rady skúsených pacientov, ktorí používajú ľudové metódy.

  Najúčinnejším liekom na bolesť je oplachovanie. To vám umožňuje priamo ovplyvniť príčinu choroby, takže účinok oplachovania nie je možné minimalizovať. Ak sa chcete účinne zbaviť bolesti v krku, musíte urobiť slabý roztok soli s odvarom liečivých bylín. Nalejte pol lyžičky do jednej poháre teplej vodysoľ. Potom pridajte štvrtinu šálky odvaria harmančeka alebo akéhokoľvek protizápalového lieku. Aby sa táto choroba účinne zbavila, lekári odporúčajú oplachovanie tak často, ako je to možné, napríklad každé dve hodiny. Po opláchnutí nesmiete nič jesť dve hodiny.

  Liečba krku doma je možná aj bez použitia drahých liekov. Takmer všetky lieky majú domáce analógy, môžete tiež použiť ľudové lieky. Bylinné liečivá budú jemne pôsobiť na hrdlo a nebudú mať vedľajšie účinky, rovnako ako niektoré lieky. Okrem toho môžu odvar a infúzie bylín kloktať aj tých najmenších pacientov. Tu je niekoľko rád, ako sa zbaviť bolesti v krku:

  • Kloktanie s cibuľovým roztokom je dobré pre bolesti v krku. Na prípravu produktu je potrebné lúpať niekoľko cibúľ, nasekať ich plevy a naliať dve čajové lyžičky plevy dvoma pohármi vody. Kvapalina sa zahrieva v ohni a varí sa asi päť minút. Keď sa vývar naplní, musia sa kloktať trikrát denne.
  • Klasické riešenie soľnej soli jódu tiež pomáha pri bolestiach v krku. Najlepšie sa používa u dospelých, aby nespôsobil popáleninám sliznice. Na prípravu produktu vložte jednu čajovú lyžičku soli do pohára teplej vody. Pol lyžičky sódy a tri kvapky jódu. Všetky zložky musia byť dobre premiešané, aby sa úplne rozpustili. Kloktať párraz denne;
  • Opláchnutie hyperemického hrdla sa odporúča harmančekovým čajom. Náprava je veľmi jednoduchá - lyžica sušených kvetov harmančeka sa naleje pohárom vriacej vody a vylúhuje sa dve hodiny. Akonáhle čaj vychladne, kloktajú sa mu hrdlo čo najčastejšie - produkt nepoškodí dospelých ani deti.
  • Pohodlie v hrtane môžete zmierniť citrónovou šťavou. Lyžička sa zriedi teplou vodou a hrtan sa prepláchne štyrikrát denne.
  • Na zmiernenie bolestivých príznakov nachladnutia si môžete na krk nasadiť obklad. Aby sa pripravil obklad, teplá voda a vodka sa zmiešajú v rovnakom množstve, do výslednej kvapaliny sa nasiakne uterák a aplikuje sa na hrdlo. Môžete položiť pacienta do postele a zahrejte si krk mäkkou a teplou handrou. Kompresiu držte niekoľko hodín. Preto pacienti radi robia takéto procedúry v noci.
  • Pri bolestiach v krku vám pomôže trieť Bronchobalm. Liek sa predáva vo forme nádoby s vazelínou, ktorá obsahuje extrakt z eukalyptu, vďaka čomu má produkt silnú špecifickú vôňu. Táto masť maže krk a ohrieva ho uterákom. S týmto liekom je potrebné si ľahnúť na niekoľko hodín, zatiaľ čo vôňa eukalyptu pretrváva.

  Liečba bolesti v krku včasnou odpoveďou na túto chorobu nie je náročná. Najdôležitejšie je začať ju už pri prvých príznakoch choroby, aby sa zastavil zápalový proces v krku. Pri správnom užívaní drog môžete úspešne vyliečiť bolesť hrdla doma.podmienky.