Ako vyliečiť absces na prste

Obsah

  Malé škrabance, drifty, nesprávne spracovanie nechtovej platničky a silné modriny prsta - to všetko môže spôsobiť nepríjemný problém, napríklad absces. Tvorí sa tým, že sa infekcia a mikróby dostanú do rany, po ktorej začína zápalový proces. A aby ste netrpeli neznesiteľnou bolesťou a hmatateľným nepohodlím, ktoré narúša obvyklý životný štýl, mali by ste vedieť, ako liečiť absces na prste blízko nechtu.

  Liečba alternatívnymi metódami

  Ak zápalový proces nezískal zanedbanú formu, môžete použiť:

  • pečená cibuľa;
  • strúhané mydlo pre domácnosť;
  • lipový med.

  Prostredníctvom všetkých týchto komponentov sa vytvára obklad, ktorý sa aplikuje na boľavý prst po celú noc. Počas tejto doby sa zápal odstráni a získa sa antibakteriálny účinok, vďaka čomu sa zníži absces.

  Ak sa však na poškodenej oblasti vytvoril absces, pomôže vám jeden účinný recept. Musíte vziať 50 g medu a rovnaké množstvo strúhaného mydla na pranie a vložiť tieto prísady do smaltovanej misky. Vo vodnom kúpeli počkajte, kým sa mydlo úplne nerozpustí. Vyberte nádobu z ohňa a postupne tam pridajte múku, aby ste dostali koláč. Malo by sa rozdeliť na niekoľko častí. Prvá časť sa aplikuje na boľavé miesto počas dňa a druhá časť na celú noc a je pripevnená obväzom. Táto kompozícia pomáha vytiahnuť hnis z rany a potom sa zrýchľujeliečebný proces.

  Môžete skúsiť rovnaké pomery šťavy aloe a ficus v rovnakých pomeroch. Výsledná kompozícia na rozmazanie abscesu počas dňa. Aloe a ficus šťava pomôže nielen odstrániť hnis, ale bude mať aj antimikrobiálny účinok.

  Pri liečbe vredov a abscesov, ktoré sú sprevádzané ranami alebo rezmi, sú účinné kúpele pripravené na základe jódu a sódy. Do malej panvice nalejte dve šálky teplej vody, do ktorej sa pridajú dve čajové lyžičky sódy a šesť kvapiek roztoku jódu. Kvapalina sa premieša a bolesťový prst do nej spadne po dobu 30 minút. Potom sa boľavé miesto utrie dosucha a naviac sa lubrikuje jódom. Tento postup bude mať otepľovací účinok na zapálené tkanivo a urýchli proces hojenia vytvoreného abscesu.

  Tradičná medicína proti starému abscesu

  Na liečbu abscesu na prste blízko nechtu, ktorý bol vytvorený už dlho, môžete použiť:

  • šťava z plantajnu;
  • cesnak;
  • borovicová živica.

  Jitrocel má obrovské baktericídne vlastnosti a je schopný zmierniť zrnité oblasti chronického abscesu. Musíte vziať čerstvé listy tejto rastliny a rovnaké množstvo listov šťavy koňa. Dobre ich obrúste alebo nasekajte nožom. Výslednú zmes položte na abscesovú plochu a zafixujte lepiacou páskou. Po troch hodinách vymeňte kompozíciu za novú. Pri domácej liečbe opakujte tento postup štyrikrát denne.

  Veľmi dobré s abscesom, ktorý sa vytvoril niekoľko dníspäť, rukoväť cesnaku komprimovať. Na tento účel je potrebné nasekať dva strúčiky cesnaku a výsledná suspenzia by sa mala naniesť na boľavý prst a zaistiť obväzom.

  Borovicová guma pomôže pri hojení rán a antiseptických účinkoch a ničí baktérie v rane. Môže sa aplikovať na abscesovú plochu v čistej forme, alebo si môžete pripraviť terapeutickú masť. Nasledujúce zložky sa musia zmiešať v rovnakých množstvách:

  • polievková lyžica sadla;
  • lyžica borovicovej živice;
  • dve čajové lyžičky olivového oleja;
  • 20 g vosku;
  • nakrájanú cibuľu.

  Zmiešajte všetky zložky spolu a nalejte zmes do predhriatej panvice. Po niekoľkých minútach pridajte k zvyšným zložkám škatuľu masla a panvicu vyberte z tepla. Hotovú masť položte na lisovací papier a pomocou obväzu fixujte terapeutickú kompozíciu v abscese na špičke alebo paži.

  Terapeutická masť musí byť pripevnená obväzom

  Chôdza s takýmto obkladom je nutná počas dňa. Masť sa môže uchovávať v chladničke a neskôr sa môže použiť na odstránenie abscesu.

  Farmaceutické výrobky

  Ak nie je čas na prípravu domácej masti, môžu sa použiť lekárenské lieky. Ak sa chcete zbaviť abscesu na prste, môžete použiť:

  Ďalší článok: Ako vytiahnuť hlboký štiepok
  • Levomekol;
  • masť Vishnevsky;
  • Oxidín;
  • Ichthyolová masť.
  • ​​

  Pred začatím aplikácie masti však miestohúsenice musia byť dezinfikované lekárskym alkoholom. Potom by ste mali vziať gázu a dať ju do štyroch vrstiev, po ktorých si na ňu dajte trochu masti. Na postihnutú oblasť pripevnite gázu a zaistite obväzom. Tento postup sa najlepšie vykonáva pred spaním, takže obväz v abscese zostáva 12 hodín. Potom sa opatrne odstráni a rana sa lieči alkoholom. Ak absces neprešiel, mal by sa aplikovať nový obväz s jednou z navrhovaných mastí.

  Prvá pomoc dieťaťu

  Detská pokožka je precitlivená, preto sa nemôžu použiť všetky liečivé rastliny a tradičné liečebné metódy. Ak sa však vytvoril absces na nohe alebo paži a spôsobuje to silnú bolesť dieťaťu, môžete použiť detské mydlo.
  Pred spaním musíte vziať kúsok bavlnenej vlny a veľkoryso ju umyť bežným detským mydlom. Naneste bavlnu na boľavé prsty a utesnite ju lepiacou páskou. Taký obklad ponechajte celú noc.

  Ráno by sa malo bolesti dieťaťa zmierňovať a hnis začne postupne zhasínať. Tento postup bude potrebné zopakovať a zmeniť obväz. A za pár dní nebude existovať žiadna stopa abscesu.

  Recepty, ktoré pomáhajú dozrievaniu abscesu

  Ak sa absces už vytvoril a absces sa len začína dozrievať, môžete vyskúšať recepty tradičnej medicíny, ktoré podporia dozrievanie a uvoľnenie hnisu, a potom sa rana začne hojiť rýchlejšie.

  Cibuľa sa musí pečiť s plevami. Keď sa stane mäkkou, vystrihnite z nej jadro tak, aby bola zachovaná celistvosť zvyšku cibuleneubližuj. Do výslednej diery musíte umiestniť prst a pripevniť tento dizajn obväzom. Chôdza s lukom bude musieť trvať tri hodiny. Počas tejto doby by sa malo miesto, ktoré sa rozbehne, preraziť.

  Kompresia na báze detského mydla zníži absces

  Med zmiešaný s múkou v rovnakých pomeroch bude fungovať podobne. Výsledná kompozícia sa musí umiestniť na boľavé miesto a upevniť pomocou pásovej pomôcky. Môže byť odstránená až po deviatich hodinách.

  Liečebné vody a kúpele

  Nasledujúce recepty dávajú doma dobrý terapeutický účinok s abscesmi:

  • pleťové vody s japonským sforom;
  • petrolejový kúpeľ;
  • zemiakový obklad;
  • telové mlieko s králičím kapustou.

  Ak absces na prstoch nespôsobuje veľa nepohodlia, ale zároveň kazí estetický vzhľad, môže sa použiť japonská sophora. Plody tejto rastliny (40 g) sa musia rozdrviť a naliať do 500 ml vodky. Nalejte kompozíciu do nádoby s vekom a vložte ju na teplé miesto na dva týždne. Po jednom dni by sa mala infúzia pretrepať a keď je liek pripravený, musíte z neho urobiť pleťové vody po dobu troch dní a aplikovať ich na miesto abscesu.

  Keď prst absorbuje a tým spôsobuje neznesiteľnú bolesť, pomôže kerozínový kúpeľ.

  Na tento účel nalejte vodu do akejkoľvek nádoby a pridajte do nej kerozén. Prst namočte do tekutiny a držte ho tam, kým sa bolestné miesto nezačne zvierať. O deň neskôr zmizne začervenanie a opuch. Z hlavy zostáva iba pevná hlavavytvorený absces, ktorý môže byť odstránený aj pomocou druhého petrolejového kúpeľa.

  Okamžité odstránenie bolesti a nepríjemných pocitov spôsobených pomliaždenými prstami pomôže skomprimovaniu zemiakov. Musíte nastrúhať surové zemiaky, naniesť zmes na boľavé miesto a dužinu fixovať gázovým obväzom. Kompresiu nechajte niekoľko hodín.

  S cieľom urýchliť hojenie vzdelanej rany a odstránenia všetkého hnisu si môžete urobiť krémy na králičie kapusty. Z tohto dôvodu je potrebné listy rastlín miesiť tak, aby z nich vyčnievala šťava. Pripojte rastlinu k varu a rana sa rýchlo uzdraví.

  Chirurgické ošetrenie abscesu

  Ak nebolo možné vyliečiť absces na prstoch alebo na nohách pomocou ľudových receptov, ale problém má zanedbávanú formu, mali by ste sa poradiť s lekárom. Prorastanie môže viesť k šíreniu infekcie, výskytu bolesti hlavy a fyzickej slabosti, k zvýšeniu telesnej teploty ak tvorbe abscesov. A to je celkom nebezpečné. Operácia abscesu sa zvyčajne vykonáva v lokálnej anestézii. Špecialista urobí malý rez na koži postihnutej oblasti a odstráni všetok nahromadený hnis z jeho dutiny.

  Odstráni sa aj odumreté tkanivo a na ranu sa pôsobí špeciálnym antiseptickým roztokom. Potom lekár aplikuje obväz, ktorý sa bude musieť denne meniť. Pacientovi sa odporučí liečba bolesti prstov pomocou liekov predpísaných odborníkom. A za pár dníak budete dodržiavať všetky lekárske predpisy, absces úplne prechádza a rana sa uzdraví.

  Ak sa osoba stretne s abscesom, nemali by ste čakať, kým neprejde sám. Bolestivé miesto spôsobí iba väčšie nepohodlie a vyprovokuje šírenie infekčného procesu. Preto, keď vyvstane otázka, ako liečiť absces na prste, môžete sa obrátiť o pomoc s tradičným liekom. Ak sa však tento problém zanedbáva, je vhodné okamžite navštíviť chirurga. Pomôže to predchádzať nechceným komplikáciám.