Ako vyhubiť mravce a čo o nich potrebujete vedieť?

Poďme hovoriť o domových mravcoch. Drobné z nich, nie viac ako dva a pol milimetra. A buď červená alebo žltá - je ťažké povedať, že sú také malé. Vedci entomológovia ich tiež nazývajú „faraónmi mravce“. A v živote ich nazývame domovými mravcami. Mimochodom, populárny epitel „brownies“ naráža na veľa. Najmä o ich nepolapiteľnosti. Jedným slovom, poďme hovoriť o tom, ako sa zbaviť mravcov v dome a zároveň v byte.

Nie, nebojte sa. Nehryzú sa, nedávajú sakra o nás, pánov prírody, prinajmenšom, tým istým komárom. Dajte im nejaké chutné zvyšky z nášho jedla, a bude to lepšie, ak sa kazí, a stane sa zásobou ... A ešte viac. Domáce mravce sú skutočnými znalcami všetkých druhov sladkostí v akejkoľvek forme a objeme. Stručne povedané, hmyz "Pharaohs mravec" je všežravý! Má chuť do jedla ... A nemusíte ho volať na návštevu. Zdá sa, že nie je pozvaná z vonkajšieho sveta, hoci sa narodila v zahraničí.

Potom, samozrejme, vyvstávajú otázky: Prečo by sme s nimi mali bojovať, prečo by sme porušili kresťanské prikázanie „Nezabiješ?“ A aj keď to, ako hovoria, dostali, množené na nespočetné počty, začali šplhať na miesto, na ktoré sa vôbec nepýtali, stali sa živou súčasťou interiéru domu aj vo dne, z neho sa stali nedefinovateľné nosiče všetkých druhov infekcií, nositelia dokonca aj od susedov, ako ako bojovať proti tomuto všadeprítomnému malému poteru, ako sa konkrétne zbaviť mravcov?

Nepriateľ musí byť známy osobne

.

Poraziť nepriateľa,musíte ho poznať. Skúsme proti nemu inteligenciu (zatiaľ bez boja). Pozrime sa na encyklopédiu, ktorú o tomto hmyze hovoria inteligentní ľudia.

Najskôr vyslanie nepriateľa a jeho veliteľstvo. „Žije na tmavých, vlhkých a teplých miestach. Naplňuje medzery, ktoré sú k dispozícii v každej budove: móla domov, štrbiny v podlahe a nadácii, priestor za tapetou, škatule, dokonca sa môže usadiť vo váze alebo v zariadení, v záhyboch oblečenia. Tento druh žije a žije v takzvaných rozptýlených hniezdach a jeden mramorový kopec je rozmiestnený na veľkom území (zvyčajne v tom istom dome) vo forme veľkého množstva hniezd vzájomne prepojených. ““ Hmm, úloha ... Tu je bastard, žije všade! Zničte jedno veliteľstvo, na čele ktorého stojí veliteľ veliteľa, žena - je to ťažké, ale možné.

Ako sa vo všeobecnosti zbaviť červených mravcov doma, je pochopiteľné, to znamená, že pri samostatnom dome je jasné - hlavná vec je, že mravce zo susedného domu neprechádzajú. Ale keď existuje veľa hniezd a ako sa zbaviť mravcov v byte, keď je v dome viac ako jeden z nich a byty sú slušné? Vyžaduje sa preto spoločné úsilie, ktoré si vyžaduje pomoc od susedov. A sú ich všetky druhy a náš vrchný veliteľ je ďaleko v Kremli (a dokonca hovoria, že bude čoskoro nahradený) ... Budeme musieť bojovať sami.

Po druhé, veľkosť nepriateľa. "V rodine faraónov mravcov môže byť až 350 tisíc jedincov, ale zvyčajne sa ich počet pohybuje v rozmedzí niekoľkých tisíc." Pôsobivé. "Za rok sa môže zvýšiť o jeden až tri tisíce jedincov." Vyvodzujeme strategický záver: nepriateľ je početný. Zatiaľ nie je žiadne slabé miestoobjavené ...

Po tretie, obnovenie radov nepriateľa. „Vývojové obdobie od vajca k pracujúcemu jedincovi je v priemere asi 40 dní. Keďže mravce faraónov žijú v pohodlných podmienkach ľudského domu, nerozpoznávajú hibernáciu, k roju dochádza po celý rok, k presídleniu žlto-červených zvierat dochádza "hádzaním" do hniezda. " Výsledok úspechu bojov s nepriateľom sa neobjaví okamžite a vy musíte byť dosť dlho na pozore a ak je to potrebné, vykonať viac ako jeden útok.

Po štvrté, výživa. „Približne desať percent robotníkov je zamestnaných potravou, ostatní sa starajú o svojich potomkov.“ Áno, ničiť ich nebude ľahké, väčšina zákopov (hniezd) nevystrčí nos. Počas bojov bude pokles zanedbateľný, bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte. Škoda! Existuje však zraniteľnosť! Formálna obžerstvo a sladký zub. A je tu všetko jedlo ... Zvážte ...

Dobre, inteligencia bola vykonaná. Teraz je čas vyzbrojiť sa a bojovať! Nie, nie, vôbec nie atómová bomba (aj keď to, do čerta, žartuje). Varovanie susedov (ak ich presvedčili), zasiahneme nepriateľa zákerným jedlom. A takým spôsobom, že chutí dobre, veľa a smrteľne nebezpečný pre život. A keďže je taký svižný, najprv zablokujeme jeho ústup.

Spôsoby boja proti mravcom

Existuje mnoho druhov zbraní proti tomuto nepriateľovi a nie každá z nich je účinná, ako v skutočnej vojne. Hlavná vec je návnada a otrávená. Recepty na internete sú plné (rovnomerná tráva, pah-pah,zľutuj sa o seba a svoje deti). Návnady sú tekuté, silné a suché. A stále je tu ešte viac domácich mravcov ...

Budeme konať, to znamená, vyberať zloženie zbrane (ak je to potrebné, medzinárodné zákazy sú už dlho zakázané - chemikálie, samozrejme, nie celkom bojovať) na základe spravodajských informácií o nepriateľovi. Potom určíme konkrétne nasadenie nepriateľa.

Prvý typ zbrane: mráz (žiaľ, zmrazenie nepriateľa funguje hladko iba v zime, používa sa v samostatnom dome s dočasným odchodom útočníkov počas bojov) - najkomplexnejší, ale najúčinnejší typ;

Druhý typ: obyčajná vriaca voda (neodolateľná, prenikajúca a bezpečná zbraň pre tých, ktorí ju používajú v ktoromkoľvek ročnom období, bohužiaľ, nie na nábytok). Dostane sa k mravčej samici. Ale k vode len tam, kde (samozrejme, nie susedia) bežia najviac.

Tretí typ: chémia, ktorá je bezpečná pre tých, ktorí ju používajú (zbrane, ktoré ovplyvňujú vôňu hmyzu - slnečnicový olej, bezinky, listy mäty a paliny, cesnak). Vybraté pokusom a omylom. Úmrtia môžete spočítať na kalkulačke.

Štvrtý a posledný typ: chémia, smrteľne nebezpečná pre nepriateľa, ale tiež nebezpečná pre praktizujúceho, najmä pre jeho deti (zbrane ovplyvňujú črevá nepriateľa-gluttona). V lekárni musíte kúpiť roztok tetraboritanu sodného s glycerínom. Stále potrebujete čajovú lyžičku medu, vody, trocha granulovaného cukru, zmes nevarte. Pozorujte mravce tam, kde najčastejšie prepravujú jedlo.Otrávenú návnadu nechajte na svojej ceste v malých nádobách (napríklad to urobia starí dáma). Jed je v skutočnosti plný všetkého. Bolo by lepšie konzultovať s jedmi informácie o jedoch.

To je asi všetko. Opisuje sa stratégia a taktika vojny s mravcami. Ako sa zbaviť domových mravcov, je jasnejšie. Vpred, pre vlasť, pre ..! Dúfajme, že vyhrá víťazstvo nad nepriateľom. A budú prebiehať bitky s najväčšími stratami. A výrobky, výrobky pre domácnosť v byte alebo dome, estetika domu zostanú nedotknuté. A susedia budú radi, že poskytli všetku možnú pomoc. Veľa šťastia