Ako vyhnať holubov z balkóna: užitočné tipy

Hlavným problémom väčšiny ľudí žijúcich v poschodových budovách sú holuby, ktoré si vybrali balkón. Tieto krásne vtáky spôsobujú veľa nepríjemností: coo, dupanie na priezore, vydávanie hluku, hniezdenie a samozrejme znečistenie balkóna trusom. „Ako sa zbaviť holubov na balkóne?“ - túto otázku si každý deň kladie veľa ľudí. Bude ťažké zvládnuť tento problém, ale ak máte trpezlivosť a vynakladáte maximálne úsilie, výsledkom bude mier a čistý balkón.

Najprv musíte určiť , z akého dôvodu balkón priťahuje . Môže mať vhodné hniezdne stránky. Napríklad stará skrinka, nočný stolík, koleso, boxy. Ak odstránite všetky predmety z balkóna, holuby nikdy nekrútia hniezda na holej podlahe. V prípade, že nie je možné vyčistiť balkón, môžete pokryť prikrývkou alebo celofánom fóliu po celom povrchu, ktorý sa vám páči.

Vystrašíme holuby

Aby sme vystrašilia tým vtlačili vtáky z balkóna, pomôžu vám reflexné predmety, ako napríklad fólia alebo disky. Fólia musí byť narezaná na prúžky a pripevnená na priezore a môže byť zavesená aj okolo balkóna. Hluk a svetlo vychádzajúce z fólie odstraňujú holuby. Disky majú tiež spätný odraz. Mali by byť namontované na stenách a vonkajšom povrchu balkóna.

Holuby sa vždy nelietajú na balkón, aby sa tam usadili. Vtáky radšej často sedia alebo šliapajú po hľadí. Riešenie tohto problému je však jednoduchšie, ako sa zbaviť holubov na balkóne. Ak na natiahnutie rybárskeho vlascaalebo hrubej nite alebo skôr niekoľkých, päť centimetrov nad okenným parapetom, sa na ňom holuby nebudú môcť usadiť. Rovnako účinným spôsobom je namazanie povrchu priezoru rastlinným olejom alebo vazelínou. Labky sa budú posúvať a holuby nebudú schopné odolať.

Holuby sú strašné vtáky, sú ľahkovystrašiteľné . V súčasnosti existuje na trhu veľa špeciálnych zariadení, ktoré ich môžu vystrašiť. Môže to byť: zvukové repelery, vypchaté vrany, rôzne zvuky a lesklé predmety. Okrem toho, ak nie je možné zaskliť balkón, môžete natiahnuť sieť alebo niekoľko radov rybárskej vlasce. Vďaka nim sa holuby nedostanú dovnútra balkóna a nestvoria si hniezdo.

Najúčinnejším, ale časovo náročnejším spôsobom riešenia hlučných obyvateľov jerozbiť hniezda . Ak sa na balkóne objaví hniezdo, malo by sa zlikvidovať. Tento postup sa musí vykonať s každým novo vybudovaným hniezdom. Po chvíli opustia holuby balkón, pretože budú mať nepriaznivé podmienky pre chov potomkov. Ak už sú v hniezde vajíčka, mali by sa odstrániť a na svoje miesto dať falošné vajcia. V určený čas sa kurčatá neobjavia a holuby odletia a nevrátia sa. Na miestach, kde sa vtáky nedokážu rozmnožiť, sa nevracajú.

Bez ohľadu na to, ktorá metóda bola vybraná, mala by byť predovšetkým humánna.