Ako vyčistiť žuvačku z oblečenia?

Každý z nás môže sedieť na žuvačke alebo sa o ňu opierať vo verejnej doprave alebo inde. Alebo vaše obľúbené dieťa možno príde zo školy so stopami priľnavej ďasná na pápeža alebo na kolene. Koniec koncov, deti radi lepia gumu pod stôl. Čo robiť po detekcii? Je táto vec beznádejne pokazená a treba ju obliecť na handry? Vôbec nie! Existuje niekoľko účinných spôsobov, ako vyčistiť žuvačku z vášho oblečenia. Poďme to zistiť.

Žuvačku čistíme z odevu

Ako pri každej kontaminácii, načasovanie zistenia problému zohráva dôležitú úlohu. Čím skôr zistíte kontamináciu, tým väčšia je pravdepodobnosť, že škvrnu dokážete odstrániť bez stopy. Čo sa dá urobiť.

1. studená.Možno je to najznámejší spôsob odstránenia žuvačky z oblečenia. Znečistená vec musí byť vložená do vrecka a vložená do mrazničky. Ďalej je dôležité, aby samotná guma neprišla do styku s polyetylénom. Ak to vôbec nefunguje, kontaminované miesto by sa malo položiť na vrch tašky. Čas chladenia je od jednej hodiny do jedného dňa. Potom môžete látku ľahko žuť z žuvačky, pretože stužuje a ľahko sa oddeľuje od vlákien. Ak nie je možné výrobok úplne umiestniť do mrazničky, môžete použiť kocku ľadu. Musí byť suchý. Na tento účel je lepšie vložiť ľad do vrecka. Naneste na zafarbenú oblasť chlad a vyčkajte, kým nezmrzne. Potom ho môžete ľahko vyčistiť.

2. Žuvačka.Nezáleží na tom, ako to môže znieť paradoxne, ale táto metóda skutočne pomáhana čistenie žuvačky z oblečenia. Aby ste to dosiahli, žuvajte žuvačku dovtedy, kým nezmizne všetka sladkosť. Potom ju natiahnite do rúk tak, aby sa držala vašich prstov a pokračujte. Zafarbená plocha musí byť ošetrená takou lepivou gumou, ktorá zachytí všetky stopy kontaminácie.

3. Železo.Táto metóda je vhodnejšia na čistenie džínsov od žuvačky. Je to všetko o horúčave. Nie každá tkanina vydrží železo zohriate na 100 stupňov. Preto buďte opatrní a pred použitím si pozorne prečítajte štítky na etikete oblečenia. Aby ste žuvačku z nohavičiek očistili, musíte si vziať list papiera a cez neho vyžehliť kontaminované miesto. Žuvačka sa pri vysokej teplote roztopí a prilepí na papier. A vaše oblečenie zostane čisté.

4. Rozpúšťadlá.Tu sa musí dávať pozor aj na to, aby sa nepoškodili šaty. Na odstránenie žuvačky sú vhodné rozpúšťadlá, ako je benzín, acetón, benzín, odstraňovač laku na nechty. Bavlnená vlna s týmto činidlom sa musí naniesť na kontamináciu a musí sa udržiavať. Potom oddeľte zvyšnú žuvačku a položku dôkladne umyte. Môžete predbežne zadržať bielidlo, ktoré je vhodné pre tento druh látky.

5. Rozprašovanie.Športové obchody majú špeciálny mraziaci sprej pre zranenia. Ak sa použije na znečistenie, bude to podobné ako pri mrazničke. Žuvačka stuhne a ľahko sa odstraňuje z tkaniny.

Ak všetko ostatné zlyhá?

V prípade, že žiadna z vyššie uvedených skutočností nie je účinná, potomje lepšie použiť radikálnu šiestu metódu.

6. Chemické čistenie . Tam budú odborníci vo svojom odbore nielen šetrne a efektívne čistiť vaše oblečenie od žuvačky, ale dôkladne ich tiež vyžehlia, takže ich musíte s radosťou nosiť. Suché čistiace prostriedky sa nebudú s týmto problémom ťažko vysporiadať, pretože vo svojom arzenáli majú veľké množstvo činidiel, ktoré ho dôkladne vyčistia pri starostlivosti o tkanivo.

Teraz ste si plne vedomí toho, čo robiť, ak náhodne zafarbíte oblečenie lepiacou gumou. Takže prekvapenia už nie sú desivé.