Ako vyčistiť vnútornú a systémovú pamäť v systéme Android?

Obsah

  Úlohou vlastníka zariadenia Android je skôr alebo neskôr vyčistiť pamäť telefónu. Priestor vnútornej pamäte, bez ohľadu na to, aký veľký je, bohužiaľ, stále má limit. A v jeden „krásny deň“ alebo „X-hodina“ v prípade pretečenia upozorní používateľa na alarmujúce správy: „Nemôžem nainštalovať novú aplikáciu!“.

  V operačnom systéme Android nie sú nič menej „používatelia pamäte“ ako v systéme Windows používanom na počítači. Zbytočné súbory (dočasné), vyrovnávacia pamäť prehliadača, zbytočné programy a obsah, inštalatéri atď. Je tiež potrebné optimalizovať „RAM“ v telefóne a vyčistiť externú a internú pamäť.

  Na odstránenie „digitálneho haraburdu“ zo zariadenia a jeho urýchlenie práce (zlepšenie fungovania systémovej pamäte) sú nápomocné špeciálne softvérové ​​nástroje - aplikácie dostupné na oficiálnom webovom serveri Google Play. Poznajme ich schopnosti lepšie.

  Automatické čistenie

  Clean Master

  Čistiaci program, systémový optimalizátor a antivírusový program u jednej osoby budú užitočné pre skúsených používateľov a začiatočníkov, ktorí sotva zvládnu základné nastavenia systému Android. Po spustení sa na jeho paneli zobrazí údajové zaťaženie jednotky flash a RAM. Detekuje zvyškové súbory, identické a rozmazané fotografie. Urýchľuje RAM a hry. Informuje používateľa o aplikáciách, ktoré spôsobujú prehrievanie CPU.

  Na zničenie nepotrebných súborov a iných „softvérových“ súborov v telefóneodpadky pomocou programu Clean Master, postupujte takto:

  1. Na ovládacom paneli utility klepnite na ikonu v časti „Kôš“.

  2. Zrušte začiarknutie položiek, ktoré sa nemusia čistiť. Potom kliknite na tlačidlo Vymazať (tlačidlo v dolnej časti zoznamu).

  Varovanie!Ak vymažete vyrovnávaciu pamäť hry, všetok pokrok v nej sa vymaže. S doplnkami buďte opatrní!

  3. Po dokončení čistenia Clean Master podá správu o tom, koľko sa mu podarilo uvoľniť miesto na disku na zariadení. Po kontrole údajov kliknite v texte správy na tlačidlo Dokončiť.

  Na uvoľnenie pamäte zariadenia s priamym prístupom (RAM) použite funkciu „Memory Acceleration“ (tlačidlo na hlavnom paneli v blízkosti koša).

  1. Po skenovaní sa v aplikácii čističa zobrazí zoznam programov a služieb, ktoré je možné optimalizovať. Vypnite nepotrebné (ak je to potrebné) a klepnite na „Zrýchlenie“.

  2. Na ukončenie časti kliknite na Dokončiť.

  CCleaner

  Prenosná verzia mega-čističa pre počítače so systémom Windows. Udržuje čisté a prehľadné priečinky na stiahnutie, schránky a ďalšie adresáre mobilného zariadenia, ktoré sú často posiate. Poskytuje bezpečné surfovanie na webe. Je schopný vymazať protokoly SMS správ a hovorov. Umožňuje sledovať činnosť pamäte RAM a stav pamäťových jednotiek.

  Selektívne čistenie a analýza adresárov

  Použitie disku

  Pomáha rýchlo nájsť a úplne neutralizovať.„Ťažké“ súbory a priečinky na pamäťových kartách zariadenia. Po analýze sa zobrazí vizuálny diagram obsadeného priestoru.

  Hierarchia adresárov v grafickej schéme aplikácie sa môže v prípade potreby škálovať: otvorte obsah priečinkov a podpriečinkov.

  Vymazanie zvýrazneného súboru:

  • otvorte ponuku (klepnite na ikonu „troch bodov“ v ľavom pravom rohu);
  • v zozname možností vyberte „Odstrániť“;
  • v ďalšom okne potvrďte spustenie príkazu (znova stlačte „Vymazať“).
  • ​​

  Analyzátor ukladacích zariadení

  Detaily zobrazujú obsadené a voľné miesto na SD kartách, zariadeniach USB, externom a internom ukladacom priestore vo forme vizuálnej infografiky (radiálne schémy). a štandardný formulár (režim zobrazenia je voliteľný používateľom).

  Distribuované bezplatne. Má stav dôveryhodného softvéru (neobsahuje vírusy a adware).

  Okamžite nájde a zničí nepotrebné priečinky a súbory. Indexuje všetky objekty uložené na diskoch. Je vybavená interným vyhľadávaním: nájde prvok na danú požiadavku v priebehu niekoľkých sekúnd. Zobrazí desať najťažších súborov. Podporuje kontextové menu na vykonávanie rôznych akcií s vybratým objektom. Má widget pre online správu diskov z pracovnej plochy. Prispôsobené na použitie na telefónoch aj tabletoch.

  Odinštalovanie predinštalovaných aplikácií

  Niektorí výrobcovia sa predvolene inštalujúOperačným systémom mobilných zariadení sú aplikácie tretích strán. Nie všetky sú však užitočné pre používateľa. Naopak, sú zdrojom „bŕzd“, zaberajú cenné miesto na disku. Ich odstránenie s bežnými funkciami telefónu vo väčšine prípadov nefunguje. Vyžaduje si to použitie špecializovaných utilít, ako aj zahrnutie práv root.

  Root App Delete

  Jeden z najlepších nástrojov na odstraňovanie systémových aplikácií na „zakorenenom“ systéme Android. Pred čistením dáva užívateľovi možnosť program dočasne zmraziť (deaktivovať). V tomto režime môžete sledovať, ako operačný systém funguje v jeho neprítomnosti. Ak je s telefónom všetko v poriadku, aplikáciu je možné bezpečne odstrániť z jednotky natrvalo.

  Komplexná prevencia

  Na udržanie pamäte RAM a diskov v telefóne v perfektnom stave nie je potrebné inštalovať niekoľko nástrojov (prvý sa čistí, druhý sa optimalizuje atď.). Pre väčšie pohodlie je možné pomocou multifunkčných aplikácií vykonať komplexné čistenie a zrýchlenie operačného systému. Úložný priestor je uložený, menej času sa venuje „čisteniu“.

  Superoptimalizácia

  Aplikačný procesor odstráni zo zariadenia všetko nepotrebné a zrýchli operačný systém. Zistí aplikácie, ktoré nadmerne spotrebúvajú systémové zdroje (RAM, batéria CPU). Jemne obnovuje poriadok v pamäti cache systému Android a nainštalovaných aplikácií.

  Vymaže svoju históriu prehliadania. Zvyšuje súkromie.

  Podporuje deaktiváciu nepotrebných komponentov. Pomáha užívateľovi zvoliť optimálne nastavenia v nastaveniach (úspora energie, jas displeja atď.).

  Nechajte, aby mal váš Android vždy iba užitočné aplikácie a údaje!