Ako vyčistiť mikrovlnnú rúru?

Mikrovlnka uľahčuje život mnohým ženám v domácnosti. V ňom môžete nielen ohriať jedlo, ale tiež pripraviť veľa jedál v krátkom čase. Pre bakalárov je to jednoducho nevyhnutná vec, pretože existuje veľa polotovarov, ktoré sú zvlášť vhodné na varenie v mikrovlnnej rúre. Aj v salónikoch v podnikoch sa neobíde bez tohto vynálezu. Čím častejšie však používate sporák a čím viac ľudí má k nemu prístup, tým naliehavejšia je otázka: ako vyčistiť mikrovlnnú rúru? Spravidla na tom nechcete tráviť veľa času, ale keď sa pozriete na množstvo nahromadeného tuku v rúre, vaše ruky môžu spadnúť. Nezúfajte však. Existuje mnoho jednoduchých spôsobov, ako vyčistiť mikrovlnnú rúru.

1. Čistiace prostriedky

Je dôležité pamätať na to, že na čistenie mastnoty z mikrovlnnej rúry sa nikdy nesmú používať abrazívne čistiace prostriedky. Faktom je, že na vnútorný povrch pece sa nanáša špeciálny povlak odrážajúci vlny. Tento povlak je veľmi tenký a pri čistení drsnými alebo železnými kefami sa môže poškodiť. Preto môžete používať iba tekuté výrobky a mäkké handry.

Ak bežné detergenty nemohli odstrániť nahromadený tuk, skúste mikrovlnnú rúru vyčistiť pomocou kyseliny citrónovej.

2. Kyselina citrónová

Túto metódu používajte na vlastné nebezpečenstvo a riziko - mikrovlnnú rúru je možné pokaziť.

Do hlbokej platne, ktorá je vhodná na použitie v mikrovlnnej rúre, nalejte vodu a vložte kyselinu citrónovú.Doska sa musí naplniť do polovice vodou, aby sa nevarila. Vložte ju do rúry a zapnite na plný výkon 15-20 minút. V dôsledku toho sa kyselina vyparuje a pôsobí na tuk. Vypnite pole, nechajte rúru zatvorenú ďalších 10 minút a potom utrite vnútro handrou.

Ak sa v kuchyni nenašlo vrecko kyseliny citrónovej, mikrovlnnú rúru môžete vyčistiť citrónom. Za týmto účelom vložte polovicu nakrájaného citróna na tanier s vodou. Účinok bude rovnaký.

3. Soda alebo ocot

Mikrovlnú rúru môžete vyčistiť aj pomocou sódy alebo octu. Kroky sú rovnaké ako v predchádzajúcom odseku. Do misky s vodou by sa mala vložiť lyžica sódy alebo by sa mal pripraviť ocotový roztok v pomere 1: 4. Dosku vložte do rúry a zapnite ju na 15 - 20 minút. Potom počkajte ďalších 10 minút a utrite vnútro mäkkou handričkou. Soda spôsobuje dvojitý efekt. Okrem čistenia tuku prispieva aj k lesku povrchov.

4. Pracie mydlo

Mnohí to považujú za pozostatok minulosti, ale pokiaľ ide o jeho čistiace a dezinfekčné vlastnosti, nie je horší ako mnoho moderných prostriedkov. Toto mydlo sa dá použiť aj na čistenie mikrovlnnej rúry. Je potrebné ju dobre napeniť a túto penu naniesť na vnútorný povrch pece. Nechajte pôsobiť 30 minút. Potom zvyšné mydlo umyte špinou a mastnotou.

Pri umývaní vnútorného priestoru dávajte pozor, aby do otvorov nevnikla vlhkosť. Môže to spôsobiť poruchu.

Nezabudnite okrem čistenia vnútorného priestoruvyčistite mikrovlnnú rúru dovnútra a von. Predtým sa musíte uistiť, že je pec vypnutá z výstupu, aby pri mokrom čistení nedošlo k úrazu elektrickým prúdom. Opláchnite všetky povrchy. Dbajte na to, aby sa na zadnom grile nehromadil prach, čo môže viesť k prehriatiu zariadenia a jeho rýchlemu poškodeniu. Na umývanie pohára na dverách môžete použiť obvyklé prostriedky, ktoré používate pri umývaní okien. Nezabudnite tiež umývať sklenenú misku. Môže sa prať ako bežné jedlá. Pred čistením stien rúry nezabudnite z komory rúry odstrániť veľké nečistoty. Môžu to byť omrvinky a iné zvyšky jedla.

Ako sa ukázalo, rýchle čistenie mikrovlnnej rúry nie je také ťažké. Ale aby to pre vás bolo ešte rýchlejšie a ľahšie, nezabudnite zakryť jedlo v rúre špeciálnym krytom.