Ako vyčistiť lesy tak, aby vždy vyzerali ako nové?

Topánky ... Starostlivosť o ňu sa v období dažďov a snehu stáva prvoradou otázkou, pretože každý chce, aby pár, ktorý si kúpili, vydržal čo najdlhšie. A ak ľudia nemôžu ovplyvniť poveternostné podmienky, ktoré ovplyvňujú stav obuvi, potom je naučiť sa, ako sa o ne starať, dosiahnuť dosiahnuteľným cieľom.

Topánky Timberland sú teraz v móde. Táto značka ponúka kvalitné topánky vyrobené z nubukového a nubukového oleja a tieto materiály si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Každá z nich má navyše svoje vlastné charakteristiky.

Topánky Timberland nubuck

Ak ste si kúpili topánky vyrobené z tohto materiálu a sú znečistené, nezabudnite ich povrch vysušiť. Pamätajte na to, že ak máte mokré alebo mokré oblečenie, nemôžete začať s čistením. Okrem toho sa nedá vyčistiť vodou. Častice nečistôt z kufra sa odstránia špeciálnou kefou. Pogumované modely sú určené pre nubukové topánky a musíte ich používať.

Ak je znečistenie vážne, môžete použiť gumu na nubuk a použiť ju na čistenie obuvi. Potom je celý povrch topánok impregnovaný vodoodpudivým prostriedkom na nubuk a semiš.

Topánky vyrobené z nubukového oleja

Tento materiál sa pri obväzovaní ošetruje špeciálnym mazivom, takže je oveľa ľahšie starať sa o tieto topánky. Po prvé, na vyčistenie stačí použiť obyčajnú mäkkú kefu. A za druhé, také lesy sa dajú vyčistiť aj navlhčenou tkaninou.

Všeobecné odporúčania

S cieľom, aby značková obuv trvala dlhšieje potrebné vypočuť si rady poskytnuté jeho výrobcami. Konkrétne:

  • Pri čistení sa vyhýbajte vode . Prispieva k tomu, že hromada je rýchlo vymazaná, impregnačná vrstva odpudzujúca vodu je rozbitá a na povrchu sa tvoria škvrny;
  • Použite penu . Platí to pre škvrny, ktoré nie sú blato, ale sú tvorené padlým jedlom alebo rozliatym nápojom. V takýchto prípadoch môže nubuková pena poskytnúť neoceniteľnú pomoc, ale iba v prípade, že je vysoko kvalitná. V opačnom prípade na topánkach zostanú škvrny;
  • Nezabudnite na impregnáciu . Dokonca ani za suchého počasia nebude zbytočné ošetrovať obuv prostriedkami na ochranu pred vlhkosťou, pretože udržujú vzhľad materiálu atraktívny;
  • Použite gumu . Výrobcovia predávajú špeciálnu gumu na nubuk, ale ak ste ju nezakúpili, môžete použiť obvyklú gumu;
  • Umyte podrážku . Ak chcete, aby bol lesklý, utrite ho mydlovou vodou;
  • Dajte si pozor na topánky . Pravidelne ho čistite od škvŕn, prachu a iných nečistôt. Na čistenie topánok vždy majte kefu, pretože staré škvrny sa ťažko čistia.

Teraz, keď viete, ako čistiť lesy, môžete si tieto kvalitné a praktické topánky bezpečne kúpiť!