Ako vyčistiť kúpeľ tak, aby vyzeral dokonale?

Chemické zloženie vody, zlá starostlivosť o kúpeľ a ďalšie faktory môžu prispieť k tomu, že sa na ňom môže objaviť žltnutie, plak a dokonca aj hrdza. Preto neprekvapuje, že si mnoho žien v domácnosti kladie otázku: ako vyčistiť kúpeľ, aby bol efektívny a zároveň bezpečný?

Je potrebné poznamenať, že v obchodoch sa dnes ponúka veľa rôznych detergentov a čistiacich prostriedkov. Niektoré z nich sú skutočne účinné pri čistení vane, zatiaľ čo iné nenapĺňajú očakávania. Okrem toho nezabudnite, že nesprávne zvolený produkt môže iba poškodiť a natrvalo znehodnotiť smalt v kúpeľni. Ak však experimenty nie sú pre vás, môžete použiť osvedčené metódy.

Praktické čistiace prostriedky do kúpeľa

Pred výberom spôsobu, ktorým uvediete kúpeľ do pôvodného stavu, musíte určiť stupeň a povahu znečistenia. Tu sú najbežnejšie:

  • Rez . Aby sa kúpeľ očistil od hrdze, je potrebné zakúpiť amoniak a peroxid vodíka. Dajú sa kúpiť vo väčšine lekární. Potom musíte zmiešať tekutinu v pomere 2: 1 a utrieť s výsledným roztokom miesta, v ktorých sa vytvorila hrdza. Ak máte staré škvrny, musíte zahriať ocot a pridať k nemu soľ. Týmto riešením sa tiež utierajú stopy hrdze a po použití sa kúpeľ opláchne čistou vodou;
  • štítok . Je tiež možné vyčistiť kúpeľný povlak. Dobrá pomoc preToto sa vykonáva pomocou rozpúšťadiel pre olejové farby a terpentín. Nanášajú sa na suchý povrch pomocou špongie a potom sa premyjú roztokom čistiaceho prostriedku a premyjú sa čistou vodou;
  • Žlté škvrny . Aby ste to dosiahli, musíte si kúpiť technický roztok kyseliny chlorovodíkovej. Zriedi sa vodou (jej množstvo by malo byť dvojnásobkom množstva kyseliny) a nanesie sa na žltkasté oblasti. Po 10 minútach opláchnite vodou, do ktorej sa pridá prací prášok a potom opláchnite tečúcou vodou. V tomto prípade je obzvlášť dôležité pamätať na preventívne opatrenia: vykonávať prácu s rukavicami, zabaliť handru na tyčinku a potom navlhčiť kyselinou a utrieť problémové miesta.

V prípade, že je potrebné vyčistiť starý kúpeľ, môže byť potrebné postup zopakovať niekoľkokrát, pretože staré znečisťujúce látky sa nedajú tak ľahko odstrániť.

Užitočné tipy

  1. Na čistenie kúpeľa používajte mäkké špongie a kefy, aby nedošlo k poškodeniu skloviny, inak sa vo výsledných škrabancoch rýchlo hromadí nečistota a bude ťažké ju odstrániť;
  2. Nahraďte tvrdé čistiace prostriedky jemným alebo čistiacim prostriedkom;
  3. Kovové predmety nenechávajte v kúpeľni, pretože prispievajú k tvorbe hrdze;
  4. Na čistenie akrylového kúpeľa sa odporúča kúpiť špeciálny výrobok, pretože ho môžu zničiť brúsne látky;
  5. Ak ste kúpeľ namaľovali, použite iba mierne výrobky;
  6. Skúste kúpeľ pravidelne čistiť, aby bol čistý.netvorilo sa dlhodobé znečistenie.

Teraz, namiesto toho, aby ste sa trápili otázkou, ako očistiť kúpeľ od žltnutia, hrdze alebo plaku, môžete bezpečne konať a použiť uvedené odporúčania.