Ako vyčistiť akrylovú vaňu, aby vyzerala dokonale?

Akrylátové vane sú v posledných rokoch populárnejšie ako kedykoľvek predtým. Nahradili železné a oceľové a doslova okamžite dobyli nielen svoj vzhľad, ale aj celý rad ďalších výhod. Nie je však žiadnym tajomstvom, že predmety vyrobené z akrylu majú, okrem výhod a nevýhod. Jedným z nich je čistenie a starostlivosť. Preto nie je prekvapujúce, že ženy v domácnosti majú záujem o otázku, ako vyčistiť akrylový kúpeľ pred zakúpením.

Odpoveď na túto otázku do značnej miery závisí od stupňa znečistenia. Okrem toho musíte mať aspoň všeobecnú predstavu o akryláte, aby ste sa pokazili na začiatku prevádzky.

Naučenie sa starať sa o akrylové látky

Takže akrylové látky samotné majú odpudzujúce nečistoty, to však neznamená, že ich nemožno kontaminovať. Všetko záleží na starostlivosti a musí byť vysoko kvalitné a svedomité. Predovšetkým by sa mal akrylový kúpeľ po každom použití opláchnuť čistou vodou a potom otrieť dosucha mäkkou handričkou alebo uterákom.

6. Akrylový kúpeľ sa môže čistiť iba mäkkými špongiami. Tvrdé a ešte viac kovové kefy nemožno kategoricky používať. Faktom je, že napriek vysokej odolnosti proti nárazu je akrylát veľmi ľahko poškriabaný. Preto je v takomto kúpeli veľmi nežiaduce vkladať do neho rôzne predmety a kúpať zvieratá.

Vyberáme čistiace prostriedky

Ako sa už ukázalo, akrylát je náladový materiál. Preto nie každý detergent a čistiaci prostriedok sa môže použiť na čistenie akrylového kúpeľa. Tieto zahŕňajúabrazívne výrobky, bez ohľadu na ich konzistenciu, výrobky, ktoré obsahujú alkohol, amoniak, alkálie alebo chlór. Tuhé čistiace prostriedky sú automaticky vylúčené, pretože ich častice akrylový povrch určite poškriabajú.

V dôsledku toho by sa výber z mnohých možností, ktoré sa ponúkajú v maloobchodných predajniach, mal zastaviť na špeciálnych jemných krémových čistiacich výrobkoch. Aplikujú sa na povrch kúpeľa, ponechajú sa niekoľko minút a potom sa opláchnu tečúcou vodou. Vďaka nim je vaňa lesklá, snehobiela a hladká. Namiesto týchto výrobkov môžete na riad používať tekutý prací prostriedok alebo bežný prací prostriedok. Je pravda, že sa dokážu vyrovnať iba s malým znečistením.

Praktické nástroje

V prípade, že sa musí kontaminácia okamžite odstrániť a nie je k dispozícii žiadny potrebný nástroj, môžete akrylovú vaňu očistiť ľudovými hrotmi.

Napríklad ocot alebo citrónová šťava úspešne zvládajú hrdzu a vodný kameň. Na odstránenie škvŕn je potrebné navlhčiť mäkkú handričku v šťave alebo octe a kontaminovanú oblasť navlhčiť veľkým množstvom. Ak ju necháte niekoľko minút rovnakou handrou, musíte škvrnu trieť, vynakladať úsilie a potom kúpeľňu dobre opláchnuť teplou vodou.

Niektorí gramotní muži odporúčajú používať benzín alebo acetón. V žiadnom prípade sa však nesnažte skontrolovať účinnosť týchto látok vo vlastnom kúpeli, pretože tým hrozíte, že si sami pridáte zbytočné problémy. A ušetriťpoškodená kúpeľňa nie je ľahká úloha.

Eliminácia škrabancov

Teraz, keď vieme, ako čistiť akrylovú vaňu a starať sa o ňu, zostáva prísť na to, ako skryť znaky nesprávnej činnosti, ktoré obvykle vedú k poškriabaniu na jej povrchu. Nie je to ťažké urobiť, ale presnosť nebude nikdy zbytočná. Najprv musíte zobrať kus najmenšieho šmirgľového papiera a opatrne ho otrieť škrabancami, aby nezanechali stopy. Potom musí byť táto oblasť pokrytá akrylovým lakom na kúpanie. Takže sa môžete vrátiť do jej pôvodnej podoby.

Krásne veci si vyžadujú serióznu starostlivosť, čo znamená viac času a peňazí. Preto predtým, ako si kúpite akrylový kúpeľ, je dôležité premýšľať o tom, či ste pripravení na starostlivosť a čistenie správnym spôsobom. Ak áno, potom môžete svoj výber obdivovať viac ako jeden rok.