Ako úplne odstrániť prehliadač Google Chrome z počítača a systému Android?

Obsah

Páči sa vám prehliadač Google Chrome alebo „flogged“ z akého dôvodu? Užívateľ to samozrejme chce okamžite odstrániť. V súlade s tým, aby sa na počítači vôbec neuvidili a nepoužili iný prehliadač alebo aby sa znova nenainštalovala čistá inštalácia (aby ste tak povedali, zbavte sa všetkých nepríjemných problémov pri jednom poklesnutí).

Odstránenie prehliadača Google Chrome je jednoduchý a jednoduchý postup, ktorý vyhovuje nováčikom. Má však svoje vlastné triky. Samozrejme, že je užitočné ich poznať a byť schopný ich používať. Tento článok vám pomôže úplne odstrániť prehliadač Google Chrome z vášho počítača, a to nielen prvky programu, ale aj preferencie používateľov. Tiež vám povie, ako deaktivovať synchronizáciu prehliadača Google Chrome a odstrániť jeho údaje vo vašom profile Google.

Odinštalovanie

Metóda č. 1 (prostredníctvom ovládacieho panela)

1. Stlačte tlačidlo „Win“ alebo kliknite na ikonu „Windows“ na paneli úloh.

2. V okne „Štart“ vyberte „Ovládací panel“.

Poznámka.Ak chcete prejsť na Ovládací panel v operačnom systéme Windows 8, kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu „Windows“ a potom kliknite na príslušnú položku v kontextovej ponuke.

3. V časti „Programy“ kliknite na možnosť „Odinštalovať program“.

Pozor!Kvôli lepšiemu nastaveniu režimu „Zobraziť“ nastavte režim zobrazenia na „Kategória“.

4. V okne so zoznamom nainštalovaného softvéru kliknite pravým tlačidlom myši na prehliadač Google Chrome. Potom kliknite na zobrazený panel"Delete".

5. V okne odinštalačného prehliadača Google Chrome povoľte doplnok „Tiež odstrániť údaje ...“ (kliknutím na políčko vedľa nápisu) môžete úplne odstrániť používateľské údaje spolu s adresárom internetového prehliadača. Potom kliknite na tlačidlo „Odstrániť“.

Po týchto krokoch sa stránka „Google Chrome bol odinštalovaný“ automaticky otvorí v programe Internet Explorer alebo v inom nainštalovanom prehliadači. Na ňom môžete v poliach virtuálneho prieskumu uviesť dôvod odinštalovania aplikácie (vyberte hotovú odpoveď alebo zadajte svoju vlastnú).

To je ono! Odstránenie prehliadača Google Chrome je dokončené. Môžete pokračovať v jeho preinštalovaní alebo inštalácii iného prehliadača (napríklad Firefox alebo Opera).

Metóda č. 2: Čistenie pomocou odinštalačného programu

Táto možnosť je dobrá, pretože obslužný program Čistič automaticky spustí odinštalačný program prehľadávača a po štandardnom vyčistení vyčistí všetky zvyšky štandardného programu (položky registra a priečinky). Pomáha tiež odstrániť internetový prehľadávač z počítača v tých prípadoch, keď sa neodstráni štandardným spôsobom (prostredníctvom ovládacieho panela).

Na webe sa nachádza veľa programov na odinštalovanie. Medzi najobľúbenejšie riešenia patria Revo Uninstaller, Uninstall Tool, Soft Organizer. V tomto článku budeme analyzovať spôsob odinštalovania prehliadača Chrome pomocou nástroja na odinštalovanie.

1. Spustite odinštalačný program s oprávneniami správcu.

2. V katalógu programov dostupných v systéme kliknite ľavým tlačidlom myši na názov prehľadávača.

3. Na panelivpravo kliknite na možnosť „Odinštalovať“.

4. Postupujte podľa pokynov na zabudovanom odinštalovači prehliadača (pozri metódu č. 1).

5. Po dokončení systémovej analýzy v okne „Odstránenie zostatkov“ kliknite na tlačidlo „Odstrániť“, aby ste odstránili zvyšné kľúče zo súborov registra a prehliadača.

Odstránenie prehliadača Google Chrome zo zariadení s Androidom

Ak chcete prehliadač odstrániť z Androidu, postupujte takto:

  1. Prejdite do časti „Nastavenia“ a potom otvorte podsekciu „Aplikácie“.
  2. Vyberte kategóriu Nainštalované aplikácie (alebo Všetky aplikácie).
  3. V zozname, ktorý sa otvorí, klepnite na názov prehľadávača.
  4. Na paneli možností kliknite na „Odinštalovať“. Na ďalšom paneli potvrďte aktiváciu akcie.

Ako odstrániť synchronizované údaje?

​​

Ak si sami stanovíte úlohu nielen odstránenia prehľadávača zo systému, ale aj vymazania jeho údajov z účtu Google (aby sa po preinštalovaní a autorizácii nenačítali do prehľadávača), postupujte podľa nižšie uvedeného postupu:

1. Prihláste sa do systému Google (prihláste sa do účtu, ktorý musí byť vymazaný z údajov prehliadača Google Chrome).

2. Prejdite na https://www.google.com/settings/dashboard.

3. Pomocou kolieska posúvajte zoznam možností dole. V bloku „Synchronizácia prehliadača Chrome“ kliknite na odkaz „Nastavenia ...“.

4. Pod informačnou tabuľkou o uložených údajoch kliknite na tlačidlo „Zastaviť synchronizáciu“.

5. V ďalšom okne potvrďte spustenie príkazu: kliknite na „OK“.

Po stlačení tlačidla sa vykoná synchronizáciaje zakázané a zo servera budú odstránené všetky údaje prehliadača (záložky, história prehliadania, heslá).

Ako to urobiť bez odinštalovania a opätovnej inštalácie prehliadača Google Chrome?

Ak chcete prehliadač odstrániť a potom ho znova nainštalovať, ak z nejakého dôvodu prestal fungovať (napríklad je „vypnutý“ po nainštalovaní doplnku Core Google Chrome Core). Riešením tohto problému poverte riešenie Google Cleanup. Bol vytvorený vývojármi prehľadávača a je navrhnutý tak, aby ho automaticky „vyliečil“ pre všetky „choroby“.

1. Prejdite na oficiálnu stránku pomôcky - https://www.google.ru/chrome/cleanup-tool/.

2. Kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“.

3. Po dokončení sťahovania spustite program Cleanup ako správca.

4. Postupujte podľa pokynov zobrazených na paneli.

5. Ak je to potrebné, resetujte prehliadač (v okne aplikácie sa otvorí špeciálny panel na spustenie tejto funkcie).

Rýchlo vyčistite počítač!