Ako úplne odstrániť antivírusový program Dr.Web sami

Dr.Web Anti-virus, rovnako ako akýkoľvek iný antivírus, má v OS vyššiu prioritu v porovnaní s inými programami. Je to prvý systém, ktorý sa spúšťa pri štarte počítača a riadi spúšťanie aplikácií a procesov, monitoruje všetky sieťové pripojenia, analyzuje fungovanie systému v reálnom čase (inštalácie, aktualizácie, spustenia, nastavenia) atď.

Vďaka tejto funkcii sa používateľom, najmä začiatočníkom, nepodarí vždy správne odstrániť službu Doctor Web. Antivírus buď úplne odmieta „opustiť“ Windows, alebo ponechá svoje jednotlivé prvky (súbory), ktoré v budúcnosti bránia inštalácii inej bezpečnostnej aplikácie.

Aby sa predišlo takýmto problematickým situáciám - to znamená úplné odstránenie Dr.Web - vývojári populárneho antivírusu dôrazne odporúčajú použiť nižšie opísané metódy.

Odstránenie pomocou ovládacieho panela Windows

1. Otvorte ponuku Štart (kliknite ľavým tlačidlom myši na ikonu Windows na paneli úloh).

2. Kliknite na „Ovládací panel“.

3. V časti „Programy“ aktivujte možnosť „Odinštalovať program“.

4. Umiestnite kurzor na ikonu Doctor Web a potom kliknite pravým tlačidlom myši.

5. Ak chcete spustiť odinštalačný program Doctor Web, v zobrazenej kontextovej ponuke spustite funkciu „Odstrániť“.

6. V okne odinštalátora vás antivírus požiada, aby ste objasnili, či je potrebné po odinštalovaní uložiť nastavenia a jednotlivé prvky programu. Ak je to potrebné, začiarknite políčka vedľa určených parametrov („Karanténa“,„Nastavenia Dr. Web ... “,„ Chránené kópie ... “).

7. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

8. Reštartujte počítač. Uistite sa, že antivírus nie je v paneli (pravá časť panela úloh).

Pozor! Ak nemôžete systém Doctor Web odstrániť pomocou bežných nástrojov, použite špeciálny nástroj na odstránenie vírusov.

Odstránenie Dr.Web pomocou pomôcky Anti-Virus Remover

Anti-Virus Remover je pomocný program vytvorený špecialistami Doctor Web. Je určený na ochranu používateľa pred nasledujúcimi problémovými situáciami: antivírusový program sa neodstráni; Zvyšky poškodenej inštalácie vám bránia v preinštalovaní antivírusového programu; nefunguje možnosť odstrániť systém Windows atď.

1. V prehliadači otvorte oficiálnu webovú stránku Doctor Web (Firefox, Google Chrome).

2. V horizontálnej ponuke (v hornej časti webovej stránky) presuňte kurzor do sekcie „Stiahnutie“.

3. Kliknite na panel „Súprava prvej pomoci správcu systému“, ktorý sa otvorí.

4. Stiahnite si antivírusový odstraňovač (odkaz „Nástroj na odstránenie ...“).

5. Ak chcete program Dr.Web správne odstrániť, spustite nástroj Remover ako správca (kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu pomocného programu; spustite ho z kontextovej ponuky).

6. Do poľa „Zadať čísla ..“ zadajte údaje zobrazené na obrázku. Tieto akcie je potrebné vykonať z bezpečnostných dôvodov, aby vás antivírusový program mohol identifikovať ako „živého používateľa“ (niekedy vírusy náhodne spustia odinštalačný program - pokúšajú sa odstrániť program Doctor Web).

7. Kliknite na tlačidlo „Odstrániť“.

8. Na odstránenie všetkých súborov a priečinkov Dr.Web zV počítači vás program požiada o povolenie na reštartovanie systému Windows. V informačnom okne „Na dokončenie práce ...“ kliknite na „Áno“.

Po spustení pomôcky Anti-Virus Remover môžete jednoducho nainštalovať ďalší antivírusový program alebo znova nainštalovať program Dr.Web.

Úspešné odstránenie, milý čitateľ!