Ako umývať okná, aby nezostali žiadne škvrny?

Umývanie okien je nevyhnutný postup, najmä v nadchádzajúcom jari a v teplom období. Počas tohto obdobia sa objavuje slnko, ktoré nielenže zaplní dom svetlom po súmrnej zime, ale tiež zlepšuje náladu, podporuje hojenie spôsobené tvorbou vitamínu D v tele pod vplyvom slnečného svetla. Keď slnko osvetľuje sklo, prachové častice lietajú vo vzduchu, okamžite chcete vykonajte jarné čistenie, umyte okná tak, aby nezanechali škvrny. V opačnom prípade pokazia otvorený pohľad na živú prírodu.

Toto sa robilo staromódnym spôsobom: najskôr sa okná umývali prachom a špinou handrou s obyčajnou mydlovou vodou alebo sódou, potom povrchy pretreli zmuchnutými novinami. Každý chápe, že táto metóda je dosť namáhavá a takmer nikto už nepíše noviny. Otázkou je, ako čistiť okná bez šmúh, aby proces nezabral veľa času a energie.

Rýchlo a čisto alebo lepšie je prať

V súčasnosti sa predáva veľa špeciálnych detergentov na umývanie skla na alkoholovej báze. Sú vhodné na použitie: stačí striekať čistiaci prostriedok na povrch a utrieť sklo mikrovláknom alebo bavlnenou handrou.

Plastové okná umývajú okná ešte ľahšie: na čistenie okien môžete použiť špeciálny mop. Ľahko sa používa, vymýva neprístupné miesta (napríklad neotvorené okná). Niektoré mopy sú vybavené špeciálnymi zámkami, ktoré umožňujú zmenu pracovného uhla. Potom tento nástroj nezostanerozvody, pretože sú vybavené tryskami z mikrovlákna, pomocou ktorých sa vymývajú nečistoty a guma, ktoré odstraňujú nadmernú vlhkosť.

Ak okná smerujú k diaľnici, môžu byť veľmi špinavé a potom pred použitím špeciálneho náradia môžete odstrániť špinu mydlovou hubou. To však nie je potrebné, zvyčajne to robia babičky, ktoré sa snažia šetriť špeciálnymi čistiacimi prostriedkami. Aj keď to nie je potrebné: po prvé, sú celkom cenovo dostupné a po druhé, okná sa neumývajú tak často, že nákup čistiacich prostriedkov by mohol mať nejaký negatívny vplyv na rodinný rozpočet.

Ručné náradie

Ďalší článok:

Ako odstrániť huby na strope

Niektorí ľudia sú alergickí na domáce chemikálie. Našťastie existujú aj iné spôsoby čistenia okien bez šmúh. Napríklad môžete použiť špeciálnu handru na okná automobilov. Je dobré, že na umývanie okien pomocou neho nie sú potrebné iné prostriedky, iba voda.

Pre najlepší účinok sa môže do vody pridať trochu amoniaku. Ocot a soľ môžu do pohára pridať lesk. Iba tieto výrobky vyžadujú opláchnutie a utretie skla do sucha. Sklo môžete umyť aj manganistanom draselným - nezanecháva škvrny.

Ako čistiť okná

Nech si vyberiete akékoľvek prostriedky na čistenie okien, pred umývaním okien nezabudnite dôkladne umyť rámy. Ak urobíte opak, nemôžete sa dotknúť skla. Kvôli tomu, čo budú pruhy, ktoré sa musia znova vyčistiť. Na umývanie rámovje lepšie používať prací prostriedok na mydlo, prášok alebo na umývanie riadu. Silné nečistoty je možné pretrieť kefou. Soda pre rámy sa neodporúča - zožltnú z nej.