Ako umývať henu z pokožky

Obsah

  Henna je liek, ktorý ženy používajú na rôzne účely. Okrem zafarbenia vlasov je populárne tetovanie henou. Mehendi je metóda orientálnej dekorácie, ktorá získala lásku k mnohým starostlivo upraveným krásam. Metóda zdobenia tela bola použitá v starovekom Egypte. Pri nepresnom sfarbení alebo strate atraktivity vzoru môže byť potrebné odstrániť henu z pokožky. Existuje mnoho spôsobov, ako to urobiť.

  Ako odstrániť čerstvé tetovanie z heny

  Niektoré dievčatá maľujú telo samy, doma. Ak potrebujete odstrániť malú časť obrázka alebo si umyť práve vyrobené tetovanie, stačí si pokožku umyť teplou vodou a mydlom. Farbivo nemá čas na zmrazenie a nezostali z neho žiadne stopy. Ak tetovanie urobil majster v salóne, môžete sa ho opýtať na spôsoby, ako sa zbaviť heny.


  Čerstvé mehendi je možné zotrieť látkou obsahujúcou alkohol
  .

  Vodka, alkohol alebo kozmetické mlieko na tom budú pôsobiť. Potrebujú navlhčiť vatový tampón a kráčať podľa neho. Malo by sa pamätať na to, že takéto výrobky vysušujú pokožku: po použití je žiaduce hydratovať telo krémom.

  Bežný ocot nefunguje horšie ako alkohol. Stačí trieť časť tela vzorom handrou namočenou v tekutine a potom ju umyť vodou. Nezostanú žiadne stopy vzoru.

  Dôležité!Ocot nie je možné používať v čistej forme - opraví iba henu. Je lepšie vziať 3% a 9% octu. Čím mäkšia je pokožka, tým slabší by mal byť roztok.

  Hoci sa henna vzorka z tela utrie za dva týždne, môže sa nudiť oveľa skôr. Zvyšky tetovania tiež nedávajú príťažlivosť. Odstránenie je ťažšie ako čerstvé tetovanie. Budú sa vyžadovať radikálne metódy.

  Horúci kúpeľ

  Pri naparovaní pokožky je odstránenie heny z nej ľahké. Počas procesu je vhodné trieť oblasť vzorom tvrdou žinku. Aby ste dosiahli výsledok, musíte sa niekoľkokrát zohriať.

  Antibakteriálne mydlo

  Tetovanie heny na jeho rukách drží dlho. Epitel je jemný a citlivý, farbivo do neho hlboko preniká. Ak sa pokúsite, môžete výkres z tejto oblasti vymazať. Stačí si umyť ruky pod horúcou vodou antibakteriálnym mydlom. Môžete použiť zubnú kefku. Pokožka bude belšia a čistejšia.

  Soľný kúpeľ

  Morská soľ je dobre známym záchrancom, ak chcete odstrániť nechcené stopy heny. Na ruky s obrázkom alebo značkou musíte urobiť soľný kúpeľ. V nádobe s teplou vodou sa rozpustí niekoľko polievkových lyžíc morskej soli, končatiny sa tam spustia na desať minút. Z druhej časti tela sa odstraňuje tetovanie použitím obkladu navlhčeného v nasýtenom roztoku morskej soli. Pripevňuje sa priehľadným filmom a inkubuje sa pol hodiny.

  Metódy rýchleho odstránenia

  Ak ide o dôležitú udalosť na nose a nie je čas na procedúry, pomôže domáci produkt. Budete potrebovať jedlú sódu a citrónovú šťavu. Miešajú sa v rovnakých pomeroch a sú rozmazané bavlnená tampóndesať minút. Po pretrení oblasti žinku.

  Dôležité!Čistá citrónová šťava v čistej forme môže zvýrazniť farbu henny. Používajte ho iba v kombinácii s inými látkami.

  Na dosiahnutie lepšieho účinku môžete použiť telové peelingy. Krém by mal byť rozptýlený po zvyškoch heny, dobre ich otrieť, opláchnite telo vodou a utrite dosucha. Potom je vhodné pokožku namazať výživným krémom. Aj keď krovina henu úplne neodstráni, výrazne ju zosvetlí. Výrobok je vhodný pre ľudí s citlivou pokožkou.

  Rastlinný olej je ďalším dobrým pomocníkom v boji proti stopám heny. Zahrieva sa v mikrovlnnej rúre alebo vo vodnom kúpeli, navlhčený látkou alebo vatou, nanesený na výkres. Okolo tela obalia lepiacou vrstvou, po štvrťhodine umyte olej a mydlo.


  Vynikajúce čistenie heny peroxidom vodíka

  Plochu niekoľkokrát utrite handričkou mehendi namočenou v peroxidu vodíka. V prípade potreby postup zopakujte, až kým úplne nezmizne obraz.

  Zubný prášok je ďalším dobre známym liekom, ktorý sa používa, ak sa potrebujete rýchlo zbaviť heny. Kefa sa navlhčí vodou a aplikuje sa na prášok. Výkres, predtým zvlhčený krémom, sa trie krúživými pohybmi.

  Zmes olivového oleja a koňaku nie je o nič menej účinná. Zložky sa berú v rovnakých pomeroch, ktoré sa určujú v závislosti od veľkosti tetovania. Kvapalina sa aplikuje na mehendi, po hodine sa premyje horúcou vodou.

  Alternatívne metódy

  Ak sa dom nenájdežiadny z vyššie uvedených fondov, môžete použiť lopúch olej, odstraňovač laku na nechty, micelárna voda. Uvoľnia henu na rukách, obočí alebo iných častiach tela.

  Odporúčame prečítať si: Ako odstrániť zelenú pokožku

  V prípade, že nič nepomôže, je čas obrátiť sa na agresívne látky. Tieto zahŕňajú:

  • Zmes peroxidu, amoniaku a vody. Kvapaliny sa zmiešajú v pomere 1: 5: 5. Výsledný roztok sa na chvíľu nanesie vatovým tampónom na pokožku po omytí.
  • 10% roztok amoniaku. Odstráni henu v priebehu niekoľkých minút. Postačí navlhčiť vatový tampón v látke a aplikovať ho na kresbu. O desať minút neskôr otrite miesto žinku a zvyšok opláchnite teplou mydlovou vodou.

  Pri používaní výrobkov sa musí pamätať na to, že môžu vyvolať začervenanie pokožky, odreniny a alergie. Pred zákrokom je vhodné vykonať test na kontrolu kožnej reakcie. Za týmto účelom naneste malú časť látky na zápästie a vydržte pätnásť minút. Odborníci kategoricky neodporúčajú používať niekoľko nástrojov súčasne. Varujú, že použitie stierača, rozpúšťadla, benzínu a pracieho prostriedku môže mať nepredvídateľné účinky.

  Keď sú dievčatá zafarbené hennou, často sa stretávajú s škaredými škvrnami na temene hlavy. Môžete im zabrániť, ak pred zákrokom namažete obrys vlasov, uší a krku:

  • tukový krém;
  • vazelína;
  • voskované.

  Po ruke je to lepšiePoužívajte ochranné rukavice.

  Hlinená maska ​​je účinným prostriedkom na odstránenie heny. Abrazívne látky obsahujúce hlinu sa používajú na odlupovanie hornej vrstvy epidermy. Vynikajúci účinok je daný kombináciou rastlinného oleja a modrej hliny. Olej sa zahrieva, íl sa zriedi na kašu a rozmazaná oblasť sa silne namastí. Po chvíli masírujte oblasť, opláchnite ju teplou vodou. Postup sa môže opakovať niekoľkokrát, až kým hena úplne nezmizne.

  Jednoduchým, ale rovnako účinným spôsobom je použitie tukovej smotany. Mehendi musíte namazať hrubou vrstvou akéhokoľvek krému na telo, tvár alebo ruky a nechať ho pol hodiny. Po opláchnutí vodou špongiou. Po prvom postupe polovica obrázka zmizne.


  Po ošetrení rúk odstraňovačom heny sa musia dôkladne umyť mydlom

  Pôvodným spôsobom, ako si umyť henu z tela, je utrieť ju cigaretovým popolom. Musí sa nanášať na vatový tampón a vtierať ho do kontaminovanej oblasti.

  Dievčatá, ktoré sú ochotné riskovať, sa môžu pokúsiť trieť mehendi s penzou. Predtým musí byť telo naparené horúcou vodou. Horná vrstva pokožky bude odstránená, ale nie je možné ju príliš trieť: môžete poškodiť epidermu.

  Bez ohľadu na to, ktorý nástroj sa vyberie, mali by sa pamätať na základné bezpečnostné pravidlá. Je potrebné dodržať expozičný čas predpísaný v pokynoch. Potom môže byť hena odstránená bez následkov.