Ako umyť vodorovné žalúzie?

Nakupujúci v obchodoch si stále viac vyberajú horizontálne žalúzie. Chránia miestnosť dobre pred slnečným žiarením, nie sú nasýtené cudzími pachmi a považujú sa za najjednoduchšie použiteľné.

3. Existujú však aj nevýhody tohto vynálezu: je ťažké umývať horizontálne žalúzie, pretože nie vždy je vhodné, aby sa do nich zmestili v malej kúpeľni, a to trvá veľa času, aby ste kožnú lamelu utreli oddelene. Žalúzie sú rýchlo zakryté prachom a ak sú v kuchyni, nahromadený tuk sa k tomu pridá. Rôzne druhy hmyzu, najmä muchy, ktoré neustále sedia na lamelách, na ne nezabudnú.

Ako to urobiť

V skutočnosti málokto vie, ako správne čistiť žalúzie. Zvyčajne sa to robí nasledovne: na narovnané rolety sa aplikuje mydlový roztok, najskôr z jednej strany a potom z druhej strany. Potom ich utrite navlhčenou utierkou, ktorá sa pravidelne preplachuje čistou vodou. Nakoniec každú lavicu utrite suchou handrou alebo uterákom.

Ak sa rozhodnete umývať rolety týmto spôsobom, pripravte sa na ďalšie - budete musieť okná utrieť pol dňa, pretože po tomto postupe sa zašpinia parapety a na skle bude veľa škvŕn.

Ako umyť vodorovné žalúzie?

  • Najprv musíte odstrániť zázrakový vynález z okna. Vysúvacie páčky konzol posuňte doprava a potom rolety mierne potiahnite nadol.
  • Keď sú zatvorené, vezmite ich do kúpeľne a opláchnite ich na oboch stranách sprchou.
  • Potom ichmusí byť ponorený do vody s mydlovým roztokom po dobu 20-30 minút. Potom každú špongiu vylúhujte.
  • Keď sa žalúzie zbavili špiny, musia sa odstrániť z kúpeľne a znovu opláchnuť v sprche.
  • Pokúste sa ich zavesiť tak, aby z nich vytiekla voda. Pokiaľ je to možné, rolety môžete nechať zaschnuté, inak budete musieť každú lamelu utrieť suchou utierkou.
  • Potom zaveste zázrakový vynález na miesto.
  • Veľmi dôležitý bod: pred umývaním žalúzií musíte odstrániť zátky z koncov upevňovacích prvkov tyče. Tým sa zabráni tvorbe hrdze medzi týmito časťami.

Na účely prevencie

Niekedy je veľmi ťažké umyť vodorovné žalúzie zo všetkých nečistôt a mastnoty. Aby ste ich nemuseli odstraňovať a zavesiť niekoľkokrát mesačne, môžete prach z lamel denne utierať navlhčenými utierkami alebo ich vysávať pri najnižšej rýchlosti. S touto starostlivosťou musíte žalúzie umývať v kúpeľni maximálne jedenkrát za 2-3 mesiace.
Aké ľahké a jednoduché je odstrániť žalúzie - pozri tu: