Ako umyť rastlinný olej z oblečenia

Obsah

  Nie vždy je možné byť opatrný pri varení alebo jedení. Niekedy veci zanechávajú stopy kulinárskych experimentov. Nie je vždy možné ich odstrániť počas normálneho prania. Hádzanie vecí je voliteľné. Existuje veľa nástrojov, ktoré úspešne odstraňujú akékoľvek znečistenie, vrátane stôp ropy. Zafarbenie z rastlinného oleja je možné odstrániť, ak prejavíte horlivosť a vytrvalosť.

  Ambulancia: čo robiť v prvom rade

  Zvláštnosťou oleja je to, že sa vo vode nerozpúšťa, takže je problematické odstrániť ho dokonca aj s práškom. Kvapalina sa šíri na tkanine: malá kvapôčka sa môže stať jazerom. Staré miesto priťahuje nečistoty a stáva sa viditeľnejším. Pri pokusoch o jeho odstránenie nie je potrebné ničiť rodinný rozpočet drahými odstraňovačmi škvŕn. Môžete použiť tajomstvá našich babičiek, ktoré vedeli, ako odstrániť olej z oblečenia.


  Ihneď po objavení škvrny ju musíte navlhčiť vodou tak, aby sa nerozširovala

  Ak stvrdne, odstránenie stopy bude oveľa ťažšie. Môžete na to naliať trochu pracieho prostriedku. Dobre odstraňuje tuk nielen z jedla, ale aj z tkaniva. Po 30 minútach sa stopa vymyje. Ak to nepomôže, skúste to znova.

  V akomkoľvek dome je sóda. Je to účinná zbraň, ak potrebujete odstrániť škvrnu z rastlinného oleja z oblečenia. Najprv musíte odstrániť prebytočnú rozliatu tekutinu tak, že si vezmete papierovú utierku a vložíte jupre znečistenie. Keď sa olej vstrebáva, musíte naň naliať sódu. Po pol hodine sa pokúste sódu utrieť zubnou kefkou.

  Prášok sa môže stať pastovitým, môže zmeniť farbu. Nalejte trochu umývacej kvapaliny na to. Môžete zafarbiť škvrnu znova alebo vyhodiť oblečenie do stroja. Aby ste sa ubezpečili, že známka je odstránená, môžete do bubna stroja pridať malý biely ocot.

  Ak sa chcete zbaviť starej olejovej škvrny, bude potrebné vyvinúť väčšie úsilie. Bude to trvať:

  • lepenka;
  • zubná kefka;
  • detergent;
  • sóda;
  • vata;
  • univerzálny technický aerosól;
  • platňa.

  Pod odevy, na ktorých sa škvrna nachádza, sa umiestni lepenka. Musí byť umiestnená presne pod kontamináciou, pretože počas postupu odstraňovania sa môže stopa šíriť. Papier tomu zabráni.


  Aerosól sa nastrieka na cestu. Ak je znečistenie malé, môžete ho namočiť vatou

  Ďalším krokom je nanesenie sódy na látku. Musí špinu veľkoryso oprášiť a prášok si potom potrieť zubnou kefkou. Procedúru môžete dokončiť, keď sa sóda začne brať v kusoch. Zostáva iba na umývanie veci po namazaní stopy čistiacim prostriedkom. Ak je po vysušení stále na mieste, musia sa manipulácie opakovať.

  Ako odstrániť škvrnu z džínsov

  Džínsy sú drsnou textíliou a akékoľvek nečistoty do nej jedia oveľa silnejšie. Existujú však nástroje a metódy, ktoré môžu odstrániť škvrny z rastlinného oleja aj z džínsov.

  Ak sod okamihu znečistenia uplynulo veľmi málo času: pred čistením je potrebné oblasť navlhčiť papierovou utierkou. Olej nemôžete trieť - je pevne absorbovaný do látky.


  Prvým krokom je pokropenie stopy stolovou soľou
  .

  Po piatich minútach ju môžete skúsiť umyť domácim mydlom. Ak chcete dosiahnuť najlepší účinok, môžete problém namazať detergentom a potom ho umyť na písacom stroji.

  Riedidlo je ďalším záchrancom, ak sa potrebujete zbaviť olejových škvŕn na džínsoch. Rafinovaný benzín je potrebné aplikovať na miesto kontaminácie a odstaviť na jeden deň. Džínsy nezmiznú a všetky stopy zmiznú.

  Dôležité!Ak sú džínsy tmavé, skúsené ženy v domácnosti odporúčajú používať výrobky na báze kyselín.

  Ak nič z uvedeného nepomôže, je čas kontaktovať odstraňovač škvŕn. Je vybraný pre konkrétny typ tkaniny a aplikovaný podľa pokynov. Po aplikácii produktu musíte výrobok umyť v horúcej vode.

  Ľudové lieky proti olejovým škvrnám

  Zemiaky sú nevyhnutným nástrojom v boji proti škvrnám. Akonáhle sa stopa objavila na odeve, musíte okamžite potrieť jeden zemiak a dužinu aplikovať na kontamináciu.

  Ak sa v dome nenašla žiadna zelenina, môžete si vziať zemiakový škrob.

  Prášok sa naleje na škvrnu, zhora sa nanesie látka a zašpinená látka sa žehlí.

  ​​

  Po 30 minútach sa pokúste utrieť stopu mydlom z bielizne.

  Aby sa zabránilo stuhnutiu veci, je vhodné ju vypláchnuť studenou vodou.

  Táto metóda je zvlášť dobrá pre veci vyrobené z vlny.

  Ak v dome nie sú vhodné prostriedky, môže sa použiť obyčajná soľ.

  Na chodník sa položí dvojica lyžičiek soli, na hornú časť sa položí látka, ktorá je vyžehlená teplým železom. Ak chcete, aby tuk opustil tkanivo rýchlejšie, namiesto soli a škrobu, môžete použiť papierovú utierku. Je potrebné ich vymeniť, kým sa nevyčistia. Na ten istý účel sa používa aj zubný prášok.

  Kriedový prášok by sa mal na výrobok aplikovať z nesprávnej strany, aby sa odstránil prebytok. Potom by sa mala vec umyť.


  Drvená krieda pomôže zbaviť sa problémov

  Pri odstraňovaní škvŕn môže byť užitočný aj produkt, ako je biely chlieb. Z omrvinky musíte hodiť guľu a jazdiť po nej, kým nezmizne.

  improvizované prostriedky používajte opatrne a starostlivo podľa odporúčaní na použitie. V opačnom prípade môžete oblečenie zničiť - farba sa môže zmeniť a textília sa natiahnuť.

  Dôležité!Použitie ľudových prostriedkov na odstránenie škvŕn má zmysel iba v prípade, ak dôjde k poškodeniu ľanového alebo bavlneného oblečenia. Jemné veci môžu zničiť soľ, sódu, kriedu a škrob.

  Ak je biely predmet poškodený, na záchranu sa dostane bielidlo. Malo by sa používať opatrne. Ak produkt preexponujete v látke, stratí sa a stratí príťažlivosť. Oblečenie by sa malo skladovať štvrť hodiny v bielidle, po -pošlite ju do práčky.

  Chemikálie na odstraňovanie škvŕn

  Rastlinný olej sa môže premyť acetónom. Oblasť kontaminácie je navlhčená vodou. Bavlnená vlna sa impregnuje acetónom a nanesie sa na stopu. Položte látku na vrch a nažehlite ju. Posledným krokom je pranie.

  Existuje ďalší recept, ktorý má viac ako tucet rokov. Musí sa prijať:

  • pracie mydlo;
  • 5 ml amoniaku;
  • 2 lyžičky terpentín.

  Zložky sa zmiešajú, nanesú na farbivo a inkubujú 10 minút. Potom sa utrie handričkou alebo kefou namočenou v teplej vode.


  Amoniak v kombinácii s glycerínom je ďalším silným rozpúšťadlom, ktoré sa dá pripraviť doma

  Je potrebné zmiešať ingrediencie v rovnakých pomeroch (čajová lyžička), zriediť ich vodou a škvrny odobrať roztokom. Po umytí veci môžete vidieť, že stopa zmizla.

  Niektoré ženy v domácnosti radi spracúvajú chodník horúcim spôsobom. Na tento účel pripravia špeciálne riešenie. Povinné:

  • 1 lyžička prací prášok;
  • 1 lyžička amoniak;
  • 150 ml vody.

  Všetko premiešajte a nastriekajte na kontaminovanú oblasť. Na vrch položte papier alebo uterák a vyžehlite ich horúcou žehličkou. Škvrny sú menej viditeľné.

  V každej domácnosti je liečivý alkohol. Je užitočný nielen pri liečbe rán, ale aj pri odstraňovaní škvŕn. Bavlnené vankúšiky môžete namočiť alkoholom a vystopovať. Po chvíli onzmizne. Na zvýšenie účinku je možné alkohol zmiešať so soľou.

  Horčičný prášok je známy svojou schopnosťou absorbovať tuk. Ak ho nalejete na nedávne miesto na pár hodín, môžete zabudnúť na špinu. Okrem toho môžete stopu očistiť mydlom, kefkou zbytočnou zubnou kefkou a opláchnuť tečúcou vodou.

  Ak je vrchné ošatenie, spodná bunda alebo kabát poškodené, je najlepšie ich vyčistiť dosucha. Tam sa o ne postará správne. Pre tých, ktorí sa chcú vyrovnať sami, môžete odporučiť prášok na inštalatérske práce. Vhodný "Pemolux", "Comet". Kvapalina musí byť naliata na chodník, jemne trieť kefou a opláchnuť. Pretože je vo výrobku obsiahnutý chlór, odporúča sa vyskúšať jeho účinok na časť oblečenia ukrytú pred očami.

  Dôležité!Bez ohľadu na to, ktorý nástroj sa používa, je vhodné ho pred použitím otestovať tak, že ho použijete na malú plochu zvnútra.

  Stopu je možné rýchlo a ľahko zlikvidovať, ak sa liek vyberie správne. Pri výbere je vhodné spoliehať sa na druh látky a vek zobrazeného miesta.