Ako umyť okamžité lepidlo z rúk

Obsah

  Takmer každý človek pozná nepríjemný pocit po tom, ako dostal na svoje ruky lepidlo. Bez ohľadu na to, ako starostlivo a starostlivo vykonávate prácu s rýchlo schnúcim lepidlom, bude stále padať na stôl, pohovku alebo podlahu. Priľnavá pokožka najčastejšie ovplyvňuje pokožku rúk. „Second“ alebo „Moment“ je známy svojou schopnosťou schnúť za menej ako sekundu, takže ho nebudete mať možnosť utrieť handričkou, kým nezaschne. Lepidlo je možné z rúk mechanicky a chemicky odstrániť.

  Ťažkosti pri odstraňovaní lepidla

  Prvé rýchlo schnúce lepidlo sa získalo v 40. rokoch 20. storočia v USA. Hlavnou zložkou sú kyanoakryláty. Anglické meno je Super Glue. Táto ochranná známka spôsobuje v ruskom jazyku výskyt neologizmu „superglue“. Priehľadná tekutina má tendenciu rýchlo tuhnúť. Pomocou lepidla môžu byť aj neporézne materiály pevne spojené.

  Vďaka svojej kvapalnej konzistencii látka rýchlo preniká do pórov a prasklín na akomkoľvek povrchu. To zlepšuje priľnavosť. Na prstoch a dlaniach je veľa prasklín, horná vrstva epidermy má poréznu štruktúru. Preto je veľmi ťažké látku odstrániť z pokožky. Hlavnou vecou nie je pokúšať sa otvoriť prilepené prsty alebo iné časti tela. Lepidlo je oveľa silnejšie, ako si myslíte. Pokus o náhle odtrhnutie prilepených chráničov prstov môže viesť k hlbokej rane.

  Pracujte s rýchlo tuhnúcim lepidlom s rukavicami. Nedovoľte deťom používať nebezpečnú látku. Sušenékožné lepidlo zanecháva nepríjemný pocit sucha a tesnosti. Pokožka je pokrytá neviditeľným priedušným filmom. Ľudská koža má schopnosť odmietnuť cudzie látky. V priebehu času sa samoopelivo samo odlupuje, ale tento proces môže trvať asi týždeň. Je lepšie používať účinné a neškodné metódy odstraňovania lepidla z vašich rúk.

  Špeciálne výrobky

  Výrobcovia lepidla Moment sa postarali o bezpečnosť používateľov výrobku a uvoľnili špeciálnu látku schopnú rozpustiť vysušený film. Praktickí ľudia dostanú dve trubice naraz (len pre prípad). Hlavnými zložkami sú acetón a propylénkarbonát. K dispozícii vo forme gélu. Môže sa použiť na odstránenie lepidla z pokožky a iných povrchov. Je zakázaný kontakt s riadom, ktorý prichádza do styku s potravinami a povrchmi natretými lakom.

  Na zafarbenú plochu pokožky sa nanesie malé množstvo gélu, potom sa opláchne vodou. Niektoré druhy lepidiel nie sú také rýchle. Látku je potrebné nanášať 10-15 minút, potom utrieť mydlovou špongiou. Dnes je špeciálna látka najúčinnejším spôsobom, ako rýchlo a bezpečne odstrániť zaschnuté lepidlo. Existujú však situácie, keď musíte konať okamžite. Potom prišli na záchranu ľudové metódy.

  Mechanická metóda

  Ak máte problémy s prácou s lepidlom a doma nie je žiadne zvláštne rozpúšťadlo, môžete sušenú kôru z prstov mechanicky odstrániť. Horná vrstva epitelu pozostáva z:keratinizované bunky, do ktorých lepidlo preniká. Naparovanie pokožky znižuje jej priľnavosť na lepidlo. Pre postup naparovania musíte pripraviť špeciálne riešenie. Nalejte teplú vodu (maximálna teplota) do misy alebo umývadla, pridajte 10 kvapiek glycerínu, 1 lyžička. kyselina citrónová a 1 lyžička morská soľ. Kyselina citrónová pomáha odlupovať odumreté bunky epidermy a glycerín vyživuje a zjemňuje pokožku. Kúpel by sa mal užívať najmenej pol hodiny, aby sa pokožka čo najlepšie parila.

  Ak je malá časť tela pokrytá lepidlom, možno ju umyť bežným mydlom. Stačí vám minúť dlane asi minútu. Ak sa lepidlo nevzdáva a máte pocit, že je tenký, použite pemzu alebo peeling. Kefa obsahuje abrazívne častice, ktoré pomáhajú odlupovať stratum corneum. Ak je liek bezmocný, použite pemzu. Pamätajte, že parená pokožka sa veľmi ľahko poškodí. Znečistenú oblasť tela ošetrujte veľmi opatrne ľahkými krúživými pohybmi.

  Koža na rukách mužov je drsnejšia a menej náchylná na mechanické poškodenie. Muži sa môžu pokúsiť vyčistiť lepidlo pemzou bez toho, aby ho najprv naparili. Je potrebné starostlivo vyčistiť iba cudzie látky bez toho, aby ste sa dotkli pokožky. V každom prípade bude pokožka v ošetrovanej oblasti mierne drsná. Po zákroku si umyte ruky mydlom a naneste výživný krém.

  Chemické metódy

  Môžu sa použiť iba všetky chemikálie, ktoré sú schopné rozpustiť nadlepu.pre dospelých.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť zelenú pokožku

  Pre detskú pokožku sú príliš agresívne.

  Okrem toho takmer všetky majú ostrý špecifický zápach, preto ich musíte používať v neobytných priestoroch a najlepšie zo všetkých - na ulici.

  „okamih“ môže byť rozpustený:

  • acetón (odstraňovače laku na nechty na báze acetónu);
  • Dimexidum;
  • soli;
  • Biely duch.

  Acetón

  Je lepšie nepoužívať acetón v čistej forme. Je to agresívne rozpúšťadlo, ktoré môže poškodiť pokožku. Použite odstraňovač laku na nechty na báze acetónu. Väčšina moderných tekutín obsahuje glycerín a vitamíny, takže ich použitie nie je také nebezpečné. Navlhčite vatu vatový tampón a pripevnite ho na zafarbenú plochu.

  Rozpustenie lepidla trvá asi 5 minút. Po zákroku si dôkladne umyte ruky mydlom, aby ste sa zbavili kôry lepidla a opláchnite acetón z pokožky.

  Dimexidum

  Dimexidum je možné zakúpiť v ktorejkoľvek lekárni. Tento liek je známy tým, že sa dá použiť na odstránenie vysušeného superglue. Roztok nemá výrazný zápach. Navlhčite kúsok rúna v Dimexidum a utrite znečistenú časť tela. Kvapalina sa prekvapivo rýchlo vyrovná s „Momentom“.

  Soľ

  Soľ pôsobí na lepidlo mechanicky a chemicky. Pôsobí ako krovina a zje „Okamžik“. Pred použitím je potrebné pokožku napariť. Môžete si vykúpať alebolen umývajte riad. Vezmite štipku jemnej soli (extra) a votrite ju do kontaminovanej oblasti tela asi minútu. Soľ môže spôsobiť podráždenie. Opláchnite ho veľkým množstvom teplej vody a na pokožku naneste zvlhčovač.

  White Spirit

  White Spirit je agresívne rozpúšťadlo používané na odstránenie škvŕn z olejovej farby. Pomáha odstraňovať stopy lepidla z mnohých povrchov vrátane tela. Je potrebné doň navlhčiť bavlnenú podložku a spracovať plochu vyplnenú lepidlom. Dlhodobý kontakt s pokožkou môže spôsobiť začervenanie a podráždenie.

  ​​

  Ak sa obávate stavu pokožky a nechcete šúpať alebo naniesť chemikálie, stačí umývať riad, umyť ho ručne alebo vykonať mokré čistenie. Čím častejšie si umývate ruky, tým rýchlejšie bude sušené lepidlo za telom.