Ako si umyť ruky po mastnom

Obsah

  Inšpirácia a relaxácia poskytuje príjemné lesné ticho prerušené šušťaním listov, trikom vtákov a vzdialeným šelestom potoka. Rodinný výlet do lesa je skvelou voľbou pre strávenie teplého jesenného víkendu. Ak chcete tráviť čas nielen s radosťou, ale aj s prínosom, môžete urobiť „lov húb“. Musíte zbierať iba tie druhy húb, ktorých „požívateľnosť“ si je istá. Najčastejšie sú na ceste lišky, huby, huby, huby, hríbiky a motýle. Ceps nájdu iba šťastní alebo skúsení hubári.

  Hubárčenie je iba časťou celej operácie. Doma sa musia vyčistiť, spracovať a potom chutne uvariť. Najčastejšie tieto povinnosti spadajú do hostesky. Po lesnej prechádzke nevyzerajú najlepšie ruky a po vyčistení sa situácia môže ešte zhoršiť. Najmä ak musíte vyčistiť celý kôš masla. Na nohe a klobúku je špeciálny pigment, ktorý je prírodným farbivom. Môže utrpieť nielen pokožka, ale aj povrch stola.

  Prečo ruky zhnedli

  Neskúsení kuchári sčernalé prsty a dlane sú desivé a hubári so skúsenosťami už dlho poznajú túto vlastnosť červených húb. V spórach je špeciálny pigment, ktorý pri kontakte s pokožkou získa tmavohnedú farbu. Čiapka a noha samotné majú svetlý odtieň, a preto je sfarbenie úplným prekvapením.

  Je to všetko o železe obsiahnutom v tkanivách huby (konkrétnev žlto-červenom filme, ktorým je kryt zakrytý). Po kontakte s vodou sa oxidácia železa zintenzívni, čo je dôvodom vzniku hnedej, hrdzavej farby. Po 1-2 dňoch samotná pokožka odtrhne cudzie pigmenty a tmavé škvrny zmiznú. V prípade potreby si umyte ruky z oleja pomocou ľudových prostriedkov, chemických rozpúšťadiel a agresívnych čistiacich prostriedkov.

  Ako zachrániť dlane

  Ak chcete zachrániť ruky pred hnedým náterom, môžete to urobiť pomocou ľudových prostriedkov. Táto metóda je najbezpečnejšia, pretože nepoškodzuje pokožku a telo ako celok. Medzi obľúbené „detergenty“ patria:

  Prečítajte si tiež: Ako utrieť lepidlo z vašich rúk
  • kyselina citrónová (alebo čerstvá šťava);
  • ocot;
  • pracie mydlo;
  • sóda.

  Ak nemáte čas na šetrné postupy, použite agresívne prostriedky na odstránenie usadenín čierneho, ktoré sa tvoria po zozbieraní a vyčistení oleja. Tieto zahŕňajú:

  • acetón (alebo odstraňovač laku na nechty obsahujúci acetón);
  • gély alebo šampóny na odstránenie vykurovacieho oleja a tuhého oleja z rúk (často používané motoristami).

  Ďalším jednoduchým spôsobom, ako vyčistiť dlane, je použitie pemzy. Podstata postupu spočíva v starostlivom odstránení hornej vrstvy rohovky pokožky z dlaní a prstov. Nesprávne použitie abrazívnych materiálov môže viesť k tvorbe rán. Po zákroku musí byť pokožka namazaná výživným krémom alebo prírodným olejom, aby sa vrátilamäkkosť.

  Citrónová šťava alebo kyselina

  Kyselina pomáha rýchlo vracať bielu farbu po ušúpaní húb. Pre tento postup je lepšie použiť kyselinu citrónovú. Je lacnejšia a efektívnejšia ako šťava z čerstvého ovocia. 1 vrecúško kyseliny by sa malo úplne rozpustiť v 1 litri teplej vody. Ruky ponorte na 10 minút do umývadla. Ak vaše dlane trpia nadmernou suchosťou, skráťte čas kúpeľa na 5 minút.

  Po kúpeli sa dlane výrazne očistia. Ak chcete vylepšiť výsledok, všetky zvyšné škvrny umyte mydlom na bielizeň. Kyselina pri reakcii s alkáliami pomôže umývať aj farbivo, ktoré preniklo hlboko do pokožky. Výsledok postupu závisí od čerstvosti kontaminácie. Čím skôr si začerete umytie vašich sčernených rúk, tým väčšia je šanca odstrániť štítok bez stopy. Počas prípravy roztoku do kúpeľa si trieť ruky plátok čerstvého citróna, aby kyselina už začala korodovať „farbivo“.

  Ocot

  Princíp fungovania kúpeľa s octom sa príliš nelíši od kyseliny citrónovej. Na prípravu roztoku potrebujete plnú pohárikového octu (9%). Ocot rozpustite v 1 litri teplej vody. Dlane dajte do teplého roztoku a držte ich 5 minút. Po zákroku si umyte ruky mydlom, utrite dosucha a namažte ich výživným krémom. Táto možnosť je prísne zakázaná pre osoby so suchými rukami.

  Pracie mydlo

  Spôsob umývania rúk olejom pomocou mydla má určité nuansy. Nestačí len ponoriť dlaneteplej vody a sedieť 5 minút. Potreba zariadiť umývanie rúk. Zhromaždite všetky špinavé veci, ktoré ste sa chystali umyť po dlhú dobu, a pošlite ich do nádrže. Pol hodiny intenzívneho umývania vráti vaše ruky na belavú a žiarivú. Pracie mydlo nevysušuje pokožku, takže pranie nie je kontraindikované ani pre majiteľov rozmaznaných dlaní. Tento postup je dvojnásobne užitočný: môžete obdivovať nielen uložené ruky, ale aj hromadu umytých predmetov.

  Soda

  Chytajú sódu, keď je potrebné umyť plak na riadoch, škvrny na oblečení, hrdzu a vápencové usadeniny. Jedlá sóda pomáha ženám v domácnosti nielen pri varení, ale aj v každodennom živote. Pripravte kašu sódy a vody, pridajte do nej pár kvapiek citrónovej šťavy a naneste na špinavú pokožku. Po 3 minútach si utrite ruky a potom umyte mýdlo.

  Soda je agresívny agens. Nedržte ho na pokožke dlhšie ako 3 minúty. Môže to spôsobiť začervenanie, odlupovanie a dokonca menšie vredy. A po zákroku nezabudnite namazať ruky veľmi mastným krémom. Pokožka pomôže zjemniť prírodné oleje: kokos alebo olivy.

  Acetón

  Čistý acetón sa používa v stavebníctve. Takáto látka nie je doma. Nikdy ho nemožno použiť v čistej forme. Kontakt s pokožkou môže spôsobiť ťažké chemické popáleniny. Je pravdepodobnejšie, že vo svojom dome nájdete odstraňovač laku na nechty na báze acetónu. Je to bezpečnejšie. Naneste na vatový tampón a naneste na sčernalé prsty alebo dlane 15 sekúnd. Neodporúča sa uchovávať dlhšie,aby nedošlo k vysušeniu pokožky. Postup sa môže opakovať po 5 minútach. Po tretej aplikácii sa telo výrazne zlepší. Zvyšky je možné umývať mydlom a teplou vodou.

  Pemza

  Použitie pemzy sa týka metód mechanického čistenia. Ak máte tenkú a suchú pokožku, je najlepšie vyhnúť sa takýmto postupom. Pred použitím pemzy alebo špeciálnej čepele päty musíte pokožku dôkladne vypariť. Do malej misky napíšte teplú vodu, do nej pridajte pár kvapiek aromatického oleja, byliniek alebo citrónovej šťavy. Keď pokožka zmäkne, jemne pemzujte čierne oblasti. Ľahkým tlakom urobte kruhové pohyby. Ak sa necítite dobre, prerušte postup. Na konci práce s pemzou nezabudnite na telo aplikovať krém alebo olej. Ak zubný povlak z oleja prenikol hlboko do pokožky, tento postup nebude účinný.

  Opravné prostriedky na vykurovací olej

  Alternatívne spôsoby odstránenia čiernej z húb sú účinné iba vtedy, ak bahno nemá čas na vyschnutie a hlboké preniknutie cez pokožku. Špeciálne gély a šampóny na odstránenie vykurovacieho oleja a pevného oleja pomôžu umyť dokonca aj sušené a farbené huby „farby“. Veľkým plusom je bezpečnosť týchto prostriedkov. Sú určené na umývanie rúk, preto nemajú nepriaznivý vplyv na epidermu.

  Medzi tieto lieky patria:

  • „Step UP“ (krém);
  • „Kôň (cestoviny);
  • Pingo (cestoviny);
  • „DREUMEX Plus“ (pasta);
  • „COMMA Manista“ (gél).

  Poradenstvo pre milenky

  Po „tichom“lov “na huby, vaše ruky nevyzerajú najlepším spôsobom. Pri zbere húb (najmä masla) noste gumové rukavice. Počas čistenia červeného filmu na vrchnej časti krytu namažte si ruky olivovým alebo slnečnicovým olejom.

  Rastlinný tuk vytvorí neviditeľnú ochrannú vrstvu, ktorá zabraňuje absorpcii farbiva do pokožky.

  Ako vidíte, existuje veľa spôsobov, ako si umyť nepríjemný čierny povlak z prstov a dlaní. Čím rýchlejšie idete k umývadlu, tým budú vaše ruky čistejšie. V žiadnom prípade nepropadajte panike. Nepríjemný hnedý odtieň zmizne za pár dní.