Ako si umyť auto karcherom a čo je na to potrebné

S cieľom umývať opatrovateľa autom doma, počítať s vysokou úrovňou kvality (nie nižšou ako pri umývaní auta), je potrebné mať nejaké zdroje. Začnime tým najzreteľnejším: potrebujete elektrickú sieť (220 V /50 Hz), vodovodný systém (a najlepšie drenážny systém), dobre, samočinné umývanie Karcher je dobré, teraz je ich výber veľmi veľký. Súprava obvykle obsahuje vysokotlakové zariadenie, dýzu na čistenie peny, nádrž na chemické zloženie, vysokotlakovú hadicu, pištoľ a predlžovacie šnúry.

Budete potrebovať nasledujúce nástroje a materiály:

  • aktívna pena, ako je Karcher, uvoľňuje RM 806 v 5-litrovej nádobe;
  • 6. prostriedky na odstraňovanie stôp hmyzu;7. čistič ráfikov;
  • čistiaci prostriedok na plasty;
  • vypudzovanie vody;
  • dva falošné semišové obrúsky, ale ak je telo vášho automobilu tmavé, je lepšie nechať jeden prírodný semišový utierať;
  • vosková sušička;
  • prostriedky na černenie gumy.

Potrebným nuanciám by sa mali pripísať dva základné body. Po prvé, neumývajte auto na slnku a je lepšie nezačať ho ihneď po príchode do garáže. Pena môže uschnúť na horúcom povrchu a potom si uvedomiť, že efektívne bezdotykové pranie bude problematické.

Po druhé, na to, aby sa pena správne umývala pomocou škrabky, nanáša sa na suchý špinavý povrch horizontálnymi pohybmi s miernym prekrytím predchádzajúcej vrstvy zdola nahor ako kaskády. To je nevyhnutné, aby sa aplikovalpena reagujúca s prachom a nečistotami nedovolila ďalšej vrstve plaziť sa.

Zvyčajne začínajú od dverí, potom zakryjú zadné krídla, obídu vozidlo zozadu, prepnú na druhú stranu, potom sa musí ošetriť strecha a kapota by sa mala zakryť ako posledná. Aby mohol čo najviac vychladnúť.

Postup

Ak je všetko pripravené, môžete začať.

Predbežná príprava
Najskôr nanesieme čistič kolies (napríklad to môže byť RM 44 GEL alebo RM 800 ASF). Ďalej je čistič plastov na plastových dieloch (napr. RM 570). Nezabudnite použiť nástroj na odstránenie škvŕn od hmyzu (Insektenentferner), to platí v teplom období.

Aplikácia peny
Teraz môžeme začať základný postup: bezkontaktné nanášanie peny (napríklad RM 555 alebo RM 556 auto) pomocou penotvorného činidla. Je potrebné venovať pozornosť koncentrácii roztoku: pri nízkej koncentrácii sa na laku môže objaviť zrazenina.

S cieľom zabrániť náhodnému skĺznutiu peny, ktorá padla na betónový povlak, sa okamžite odstráni prúdom vody.

Vyplachovanie peny

S prúdom vody spláchneme zdola nahor, počnúc kolesami a oblúkmi kolies, potom prahy a blato (medzitým pena na tele pracuje so špinou, ale nemali by ste vyťahovať čas: ak pena pretrváva na povrchu dlhšie ako 5 minút , zrážka začína špinavou penouna laku). Pena z tela sa tiež vyplavuje zdola nahor v kaskáde s prekrývaním už vymytého pásu. Zvyšnú penu rýchlo odstrelíme prúdom dolu a opäť kaskádou zdola nahor.

Nezabudnite si umyť spätné zrkadlá a stĺpy čelného skla. Nezabudnite, že betónová podlaha klzá z peny a znovu ju opláchnite, aby ste ju nekĺzali. Aby sme tento účinok upevnili, opäť používame podobnosť kaskády, ktorá už bola naprieč (mriežka chladiča).

Keď držíte dýzu na natiahnutom ramene (horná časť čelného skla a strecha), držte hadicu, aby ste predišli poškodeniu laku vozidla. Venujeme pozornosť postupnosti vymývania penovej kompozície z povrchu strechy: myli sme stranu, spredu, potom druhú stranu a myli sme penu zo strechy.

Ochrana

Pri nanášaní ochrannej vrstvy (napríklad RM 824) venujeme pozornosť koncentrácii roztoku. Ihneď potom vypláchneme prúdom vody; ako predtým - kaskádovanie zdola nahor; čím bližšie držíme hubicu, tým lepší je účinok: nátery vo forme vosku, teflónu atď. sú ochranné fólie. Aby sa film vytvoril, je potrebné nasmerovať vysokotlakový prúd v tesnej blízkosti rozprašovanej kompozície.

Sušenie

Po vypnutí práčky odstránime vysokotlakovú hadicu spod našich nôh (predovšetkým bezpečnosť). Ďalej začína sušenie tela. Aby sme šetrili čas, používame stláčanie vody, s tým sa bude zhromažďovať väčšina vody a utieranie tkaniva na jednej strane vozidla sa zníži dvakrát.

V prípade vozidiel s tmavým telom je lepšie používať prírodný semiš, čím sa znižuje pravdepodobnosť vzniku škvŕn na tele. Znakom dobre umytého auta je vždy čistá handrička. V priebehu celého postupu bezkontaktného prania je kontaktnou časťou utieranie tela (sušenie). A iba v tomto prípade je možné poškodiť lak z špinavej handričky. Keby sa všetko urobilo dostatočne starostlivo, nestane sa to.

Finále je už blízko, ale hlavnou vecou nie je nechať si ujsť nič: nezabudnite utrieť dvere, umyť prahy, na ktorých sme stáli, utrieť strechu.

Stmavnutie gumy

Na gumu kolies vozidla naneste ochrannú zmes (napríklad Plex® Blackit).

Záverečné úpravy

Použitím samostatného uteráka (vtedy, keď ste to potrebovali!), Utierame kolesá a prahy automobilu od zvyškov vody. Na konci prania nezabudnite položiť čistý koberec. Teraz viete, ako správne umyť auto pomocou Karcher. Trochu ustúpte a obdivujte: vaše auto je skvelé!