Ako si sami umyte auto

Obsah

  S cieľom zachovať príťažlivosť a prezentáciu vozidla je potrebné sa oň dôkladne starať. Jedným z požadovaných postupov je pranie. Majiteľ, ktorý vie, ako často a akým spôsobom je lepšie umývať auto, na to môže byť vždy hrdý.

  Nuansy samostatného umývania automobilu

  Umývanie auta v umývačke automobilov je výber lenivých motoristov. Tí, ktorí sú citliví na svoje auto, uprednostňujú umývanie rukou. S ním môžete použiť špeciálne technické prostriedky alebo sa bez nich obísť.

  Aby nedošlo k poškodeniu laku, je potrebné postupovať opatrne a opatrne.

  Bude to trvať:

  • veľa vody;
  • špeciálny šampón;
  • tkaniny z mikrovlákna;
  • špongia;
  • vedro;
  • semišové tkaniny;
  • penová kefa s valcom;
  • kefa.

  Pred umývaním je najlepšie zaparkovať stroj v tieni alebo v dobre osvetlenej garáži. Najvýhodnejšie je umývať auto v blízkosti nádrže. Vhodná je aj normálna tečúca voda. Je vhodné, aby bolo teplo.

  Kroky postupu

  Ručné umývanie sa začína zo strechy a potom sa presunie na kolesá. Väčšina vody sa nalieva na telo a kolesá - vždy majú najvyššiu špinu. Najvhodnejším nástrojom je hadica bez kovového hrotu. Jeho použitie je najjednoduchší spôsob, ako odstrániť prach, nečistoty a hmyz.


  Tlak vody odstraňuje piesok a malé častice, ktoré môžu počas procesu poškodiť farbu. Niektoré používajú vysokotlakové nástrojetyp „Karcher“

  Automobil je utieraný vlhkou pórovitou špongiou namočenou v šampóne. Účinne odstraňuje vrchnú vrstvu nečistôt - sadze, výfukové plyny, decht. Penu ihneď nevyplachujte. Je lepšie dať čas na nápravu. Čím je vozidlo špinavejšie, tým dlhšie odchádza šampón. Kým je absorbovaný, môžete robiť kolesá. Umývajú sa pomocou kefy. Počas procesu by ste sa mali ubezpečiť, že sa vlhkosť nedostane do jamiek zámku, do motora alebo do vedenia.

  Ďalším krokom je odstránenie šampónu. Na auto musíte naliať vedro s vodou, kefou s valčekom ísť na miesta, kde zostalo mydlo. Prebytočná voda sa zo skla odstráni prenasledovaním vody. Urýchľuje to utieranie povrchu suchou handrou. Po hlavnom praní musí byť práčka niekoľkokrát „prepláchnutá“.

  Body, ktoré je potrebné vziať do úvahy

  Na udržanie dlhej čistoty náteru môžete chodiť okolo stroja so suchou utierkou alebo semišom. Musí sa to urobiť tak, aby sa nevytvorili žiadne škvrny. Ak sa im nedalo vyhnúť, opláchnutie sa musí zopakovať. Rozvody sú znakom zostávajúceho mydla. Reaguje s povrchovou úpravou automobilu a vyvoláva výskyt korózie. Ak na umytom povrchu zostanú kvapky vody, zmení sa na biele škvrny.


  Pri umývaní sa nesmú ignorovať kovové časti krytu a dverí. Je tiež potrebné umyť prístrojovú dosku, palubnú dosku a podlahové rohože. Plastové časti sa potierajú špeciálnou zmesou

  Na umývanie suspenzie a dna potrebujete zručnosť - budete musieť odstrániť kolesá. Ak nies istotou, že sa bude dať zvládnuť, je lepšie zveriť túto záležitosť odborníkom.

  Posledným krokom je utretie povrchu stroja suchou, čistou handrou. Môžete použiť špeciálne obrúsky - s ich pomocou môžete vyleštiť auto na lesk. Odporúča sa používať špeciálny vosk, ktorý chráni pred poškriabaním a znečistením.

  Ako odstrániť nečistoty zo stropu a sedadiel

  Častým javom je prach a nečistoty na povrchu stropu automobilu. Ak používate špeciálne čistiace prostriedky, môžete strop umyť. Odstraňujú stopy potravín, kozmetiky, motorového oleja. Pomôže tiež domáce mydlo, prací prostriedok, odstraňovač škvŕn.

  Aplikujte pomocou vhodných nástrojov:

  Prečítajte si viac: Ako umyť vodorovné žalúzie
  • bavlnená uterák;
  • umývací vysávač;
  • kefovanie;
  • tkaniny z mikrovlákna.
  • ​​

  Strop v aute môžete vysušiť tak, že ho vyberiete na slnku (ak je odnímateľný) alebo pomocou sušiča na vlasy.

  Čistenie sedadla v automobile je ďalšou príčinou bolesti hlavy motoristov. Na vyrovnanie stôp nápojov na koženom čalúnení môžete použiť bežné mydlové riešenie.

  Ak je povrchom tkanina, pomôže amoniak. Stopy atramentu sa odstránia pomocou lekárskeho alkoholu alebo vodky. Z ľahkého povrchu sa špina odstráni citrónovou šťavou.

  Ako si vybrať šampón

  Vyberte čistiaci prostriedok vzhľadom na tvrdosť vody a znečistenie automobilu. Je nevyhnutné používať výlučne chémiu automobilov. Môžu mať aj iné opravné prostriedkypozostáva z alkálií alebo kyselín, ktoré môžu byť bezmocné alebo dokonca poškodiť povrch. Niektorí výrobcovia odporúčajú špeciálne čistiace prostriedky pre automobily. Ich odporúčania sa musia počúvať.


  Ak je vozidlo veľmi znečistené, môže byť na odstránenie nečistôt potrebné použiť špeciálne chemikálie.

  Na ošetrenie vozidla pred aplikáciou šampónu sa používajú špeciálne chemikálie. Majte na pamäti, že šampón môžete používať nie častejšie ako niekoľkokrát za mesiac.

  Existujú dva druhy šampónov pre autá - suchý a tekutý. Majú inú koncentráciu. Pred použitím si musíte prečítať pokyny na obale. Možno budete musieť pridať vodu.

  Dôležité!Motor a olejové časti by sa mali umyť bielym liehom.

  Každá osoba určuje frekvenciu prania práčky v závislosti od stupňa kontaminácie. V priemere sa odporúča umývať auto sami asi raz týždenne.

  Užitočné tipy

  Ako si umyť auto vlastnými rukami a nepoškodiť auto? Najprv musíte dodržiavať nasledujúce odporúčania:

  • Neumývajte telo, keď je horúce. Môže to poškodiť auto: na tele sa tvorí korózia a prudký pokles teploty nepriaznivo ovplyvní motor.
  • Ak bolo telo opravené tmelom, mali by ste zabudnúť na vysokotlakový prívod vody v mini umývaní.
  • Ak je potrebné auto umývať v zime, odporúča sa to urobiť v garáži. Najlepší čas na pranie je pred prvými mrazmi.
  • Používanie bežných výrobkov pre domácnosť namiesto špeciálneho šampónu je prísne zakázané. Spôsobujú chemickú reakciu, vďaka ktorej povlak stmavne.
  • Neumývajte vozidlo, ak od maľovania uplynulo menej ako tri týždne.
  • Neodporúča sa nechať stroj počas sušenia na slnku. Takže na tele môžu byť stopy vody.
  • Inžinieri po umývaní radia, aby riadili auto a sušili telo.

  Alternatívne spôsoby umývania automobilu

  Niektorí motoristi auto umývajú iba vodou. Aj keď sa zdá, že účinok je rovnaký ako po šampóne, tento dojem je zavádzajúci. Nečistoty sa nedostanú nikde z pórov a mikrotrhlín, čo v budúcnosti vyvoláva výskyt korózie.

  Suché pranie je ďalší populárny spôsob čistenia, ktorý dobre čistí stroje. Povrch je ošetrený špeciálnym zložením. Má nanočastice, ktoré priťahujú nečistoty. Vytvárajú gélovú vrstvu, ktorá chráni povrch pred následným znečistením, poškodením a vystavením slnečnému žiareniu. Musíte odstrániť agent z mikrovlákna. Táto tkanina čo najviac absorbuje nečistoty. Táto metóda nebude fungovať, ak je na stroji hrubá vrstva nečistôt. Potom sa šetrí iba voda.

  O auto sa môžete postarať na samoobslužnom umývaní auta. Ak to chcete urobiť, musíte zavolať do bezplatnej škatule, vytiahnuť rohože, vziať zbraň s penou. Na termináli musíte zvoliť požadovaný režim, hádzať peniaze, stlačiť štart a pištoľ. Po tom, čo bolo auto napustené penou, sa zbraň zmenila na tú, ktorá bola napustená vodou, a oni si vyberúďalší režim na termináli. Posledným krokom je utrite auto handrou navlhčenou vodou.

  Ak je čas umývať auto, nie je potrebné míňať peniaze za prácu odborníkov. Ak sa naučíte umývať auto, môžete si poradiť sám.