Ako si prať spodnú bundu

Obsah

  Vrchná bunda - vrchný odev, bez ktorého by to nemohla urobiť žiadna osoba. Praktické a pohodlné, v špičke zaberá všetky znečistenia životného prostredia. Z času na čas sa musí produkt vyčistiť. Nie je potrebné dať ho na chemické čistenie - môžete si ho tiež vyčistiť sami so svojimi silnými stránkami doma.

  Čo je potrebné urobiť pred praním

  Keď uvažujete o praní spodnej bundy, musíte sa naučiť niektoré nuansy procesu. Mnoho ľudí sa pýta, či je možné prať bundu v práčke. Odpoveď na to závisí od plniva. Výrobcovia najčastejšie používajú prírodné perie alebo páperie alebo umelé sintepon a holofiber. S prírodnými materiálmi sa musí zaobchádzať veľmi opatrne.

  Pozri štítok. Ak to znamená, že spodný plášť je možné prať iba ručne, môžete ho bezpečne poslať do bubna. Táto metóda je ekonomickejšia ako uvedenie vecí do chemického čistenia. Už nemusíte nikam chodiť a dávať peniaze. Stačí spustiť stroj. Mnoho žien v domácnosti tvrdí, že neexistuje rozdiel medzi vecami, ktoré boli umývané doma, a profesionálnym čistením.

  Správna príprava spodného plášťa je zárukou bezproblémového prania. Je potrebné skontrolovať neporušenosť švíkov produktu. Ak sú roztrhané, existuje možnosť, že výplň vyjde. Z vreciek musíte odstrániť všetky veci. Ak v nich zostane nejaká časť, môže byť počas prania škodlivá.

  Prípadnú prírodnú kožušinu je potrebné oddeliť. Ak onIhneď po praní a v procese sušenia je potrebné časť zošitú starostlivo česať hrebeňom. Ak je kožušina natretá jasnou farbou, je lepšie produkt čistiť sucho. V dôsledku neopatrného prania môže blednúť a kaziť vzhľad vecí.


  Pozorne si prečítajte štítok. Výrobcovia na to spravidla poukazujú s tipmi, ako si umyť veci

  Tí, ktorí sa rozhodnú umyť si spodnú bielizeň, by mali venovať pozornosť týmto tipom:

  • Pred praním musíte dôkladne preštudovať pokyny k práčke a zvoliť najcitlivejší režim.
  • Samotné opláchnutie nestačí na spodnú bundu, pretože páperie absorbuje detergent a dodáva ho zle. Bude potrebné túto vec opláchnuť trikrát až štyrikrát. Pomôže to odstrániť škvrny na spodnom plášti po umytí.
  • Vo veľkých obchodoch s tovarom pre domácnosť sa nachádzajú špeciálne kvapaliny na vrchné ošatenie. Zvyšujú bezpečnosť prania.
  • Pred spustením stroja musíte na výrobku pripevniť gombíky alebo zips, uvoľnite spodnú časť a odskrutkujte spodnú bundu.
  • Neodporúča sa vkladať do písacieho stroja nič iné ako spodnú bundu.
  • Stojí za to sa vzdať pracieho prášku. Pre spodné bundy sú vhodné iba tekuté čistiace prostriedky určené pre jemné predmety.
  • Za zmienku stojí etiketa výrobku. Ak na nej nie je žiadna ikona, ktorá by zakazovala otáčanie, musíte nastaviť minimálny počet otáčok (nie viac ako 400 - 600). Je potrebné mať na pamäti, že funkcia odstreďovania v niektorých strojoch je taká silná, že môže spôsobiť vytiahnutie plnivaout. Niekedy stojí za to vzdať sa.

  Aby sa výplň počas umývania nevystrekovala, používajú niektoré ženy v domácnosti trik - do bubna vkladajú tenisové loptičky. Zabraňujú silnému znehodnoteniu materiálu a rozširujú chmýří po celom objeme produktu. Pre nedostatok guličiek môžete bundu umyť guličkami na masáž alebo pradienkami nití zviazanými v ponožke. Guľôčky sa musia najskôr umyť.

  Dôležité!Je možné určiť, či výplň spodnej bundy vyhovuje európskym normám označením DIN EN 12934.

  Niektoré moderné bundy sú veľmi citlivé na pranie, aj keď sú dodržané všetky pravidlá. Možno ich čistiť iba pomocou čistiacich prostriedkov. Či je produkt vhodný na samočinné umývanie, môžete zistiť na jeho etikete. Namáčanie bundy sa neodporúča.

  V súčasnosti na trhu existujú modely práčok s režimom navrhnutým špeciálne pre pekárenské výrobky. Ak je to možné, vymeňte staré zariadenie za podobné.


  Ak práčka nemá režim na umývanie spodnej bielizne, nemali by ste sa rozčuľovať - ​​môžete ju umyť v ktoromkoľvek

  Takmer každý stroj obsahuje sadu programov, z ktorých si môžete vybrať vhodný:

  • „Práčovňa vlnených vecí“;
  • „Umývanie hodvábu“;
  • „Pranie jemných textílií.“

  Spodný plášť správne umyte pri teplote vody nie vyššej ako 30 stupňov. Zvyčajne sa poskytuje v režimoch prania jemných výrobkov, ale ak žiadne neexistujú, môžete nastaviť teplotu ručne.

  Dôležité!Okamžite si dôkladne umyte dve bundy,zvlášť rôzne farby, naraz to nestojí za to. Takže veci sa nielen vyčistia, ale aj pokazia.

  Aký prací prostriedok by sa mal používať na pranie

  Osobitné výrobky sa predávajú na vlnu a páperie, ktoré jemne umyjú nečistoty, pričom zachovávajú tepelne izolačné vlastnosti veci. Predávajú sa v špecializovaných predajniach alebo distribučných sieťach. Tam si tiež môžete kúpiť gule, ktoré pomôžu distribuovať páperie po výrobku.

  Prací prostriedok na pranie spodnej bielizne sa kategoricky neodporúča. Faktom je, že chmýří je pokryté prírodným tukom, ktorý odpudzuje vodu, keď vtáky plávajú vo vode. Pri interakcii s práškom stráca takéto chmýří svoje vlastnosti.


  Klimatizácia oblečenia, ktoré sa má pridať do práčky, nebude zbytočná

  Ak najskôr namočíte najviac znečistené a mastné miesta spodnej bundy - rukávy, goliere, vrecká, lem - mydlom a vodou, potom sa v práčke lepšie vyčistia. , Môžete použiť odstraňovač škvŕn. Nech je to sila každej domácnosti. Musíte vziať malé množstvo tekutého pracieho prostriedku, pridať doň pár lyžíc amoniaku. Po aplikácii na kontaminované miesta je potrebné zmes vyšľahať do peny. Po niekoľkých minútach sa látka premyje.

  ​​

  Ak sa na spodnom plášti vyskytuje škvrna z vykurovacieho oleja, farby alebo mastnoty, pomôže ho odstrániť benzín. Potrebujete navlhčiť bavlnenú podložku, aplikovať ju na nečistoty, posypať škrobom alebo soľou navrchu. Škvrnu treba utrieť a potom umyť vodou.

  Ženy sú oboznámené s problémom moreniazáklad alebo prášok na golieri spodnej bundy. Ako odstrániť také znečistenie? Zbavíte sa ich utretím micelárnou vodou.

  Biely plášť sa môže z morenia vyčistiť pomocou peroxidu vodíka a amoniaku v pomere 1: 1. Tento recept je vhodný iba pre biele predmety. Po zbavení sa miestneho znečistenia je vhodné prať spodnú bundu, aby nedošlo k škvrnám.

  Sušenie

  Ak má práčka sušiacu funkciu, nemali by ste sa s ňou rýchlo ponáhľať. Zhoršia tepelnoizolačné vlastnosti odevov - spodná bunda sa už nebude chladiť.

  Pred sušením uvoľnite všetky gombíky, zipsy a zipsy produktu. Vrecká je lepšie ukázať. Takže rýchlejšie vysychajú. Spodná bunda samotná sa nemusí krútiť, kým nie je úplne suchá. Ak sa položka umývala ručne, musíte ju zavesiť nad kúpeľňu, aby sa trochu pohárom vody.


  Po vytiahnutí výrobku zo stroja je vhodné zabaliť ho do veľkej uteráka na pol hodiny. Odstraňuje prebytočnú vlhkosť

  Potom je najvýhodnejšie použiť bubnovú sušičku. Aby sa zabezpečila voľná cirkulácia vzduchu, musí byť na nej rozmiestnená vodorovne. Uterák musí byť odstránený. Bundu môžete vysušiť iným spôsobom - visiac zvisle na trempel. Vlhkosť sa z nej odparuje rýchlejšie. Miestnosť, v ktorej je spodný plášť sušený, by mala byť dobre vetraná. Ak je v blízkosti zdroj tepla.

  Dôležité!Nesušte spodný plášť na batérii alebo blízko ohňa. Horúci vzduch kazí výplň - začína stúpať.

  Aby mohla spodná bunda rýchlejšie schnúť, možno ju vložiť na batériu alebo zavesiť na balkón. Nezabudnite však na výrobok. Čím častejšie ho potrasíte, šľaháte výplň, tým lepší bude výsledok - chmýří sa obnoví a vráti sa do pôvodného stavu.

  Čo robiť, ak je umývanie a chemické čistenie zakázané

  Existujú spodné plášte vyrobené z materiálu, ktorý sa dá umyť iba v profesionálnej práčke. V takýchto prípadoch musíte vec odovzdať akvahistke.

  Odporúčame prečítať si: Ako odstrániť mastné škvrny na džínsoch

  Od obyčajného prania sa líši takto:

  • špecialista nastavuje špecifické parametre prania v priemyselnej práčke;
  • položka sa vymaže v mimoriadne citlivom režime;
  • Technolog pridáva špeciálne detergenty.

  V prípade akvahistky sa vec suší aj osobitným spôsobom, pri určitej teplote a čase. Výsledné hrbole a záhyby sa eliminujú zavesením produktu na parnú figurínu.

  Môžete tiež skúsiť prať spodnú bundu ručne. Malo by sa to robiť v povodí, s použitím čistiaceho prostriedku a vody nie viac ako 30 stupňov. Môžete použiť mäkkú špongiu alebo kefu. Trenie a krútenie je zakázané. Po umytí opláchnite.

  Rekonštrukcia spodného prádla po praní

  Nie každý bude spodný plášť úspešne vyprať. Mnoho problémov s tvárou:

  Stopy po tkanine

  Žlté stopy sú znakom nedostatočne spracovaného plniva - páperia a peria. Pri umývaní sa z nich uvoľňuje zvyškový tuk,ktorý zostáva na materiáli. Aby ste sa zbavili škvŕn, naneste na handru čistiaci prostriedok a chvíľu nechajte. Potom utrite navlhčenou handrou.

  Ak zostanú biele škvrny, naznačuje to, že sa použilo priveľa pracieho prostriedku. Pomôže vám ďalší postup oplachovania.

  Chrípka nebola rovnomerne rozložená.

  Potrebovali by sa tenisové alebo masážne lopty. Mali by ste ich dať spolu s plášťom do práčky a nastaviť iba režim odstreďovania. Môžete skúsiť narovnať páperie a ručne.


  Gule v práčke bránia tomu, aby našuchorilo chuchvalce na hrudky

  Zlý dych

  Zápach absorbuje odev, ak je príliš dlho alebo nedostatočne sušený. Pod vplyvom vlhkosti prírodná chmýří hnije a uvoľňuje odpudivú arómu. K tomu tiež dôjde, ak sa pokúsite výrobok osušiť pomocou vyhrievacích zariadení - sušičom vlasov, žehličkou. Opätovné umývanie alebo zavesenie vecí vonku pomôže zbaviť sa zápachu. Nenechávajte spodnú bundu zaschnúť na čerstvom vzduchu dlhšie ako pár dní.

  Ako si udržiavať spodnú bundu

  Aby vec trvala čo najdlhšie, je dôležité riadiť sa jej pravidlami starostlivosti. Predtým, ako si skryjete spodnú bundu vo svojej skrini, mali by ste sa uistiť, že je úplne bez vlhkosti. Aby ste si boli istí jej suchosťou, musíte ho 3-5 hodín držať na balkóne. Bundu nemôžete zavesiť priamo na slnko, inak môže látka vyhorieť.

  Udržujte spodnú bundu v tme v špeciálnom bavlnenom obale. Použite celofánbalenie je zakázané. Chmýria sa v nej „udusia“ a po chvíli sa na nej môžu objaviť plesne.

  Aby sa zabránilo škodám na motore, môže sa do puzdra vložiť aróma levandule. Na spodnej bunde sa môžete vyhnúť pokrčeniam, ak ju zavesíte na vešiak vhodnej veľkosti. Pred uskladnením je vhodné z vreciek odstrániť všetko, inak stratia tvar a natiahnu sa.

  S výnimkou zjavnej kontaminácie sa musí spodná bunda prať najviac raz za sezónu. Mnoho ľudí sa pýta, či je na konci sezóny možné jednoducho zavesiť bundu v skrini a odložiť pranie na ďalší rok. Toto sa dôrazne neodporúča. Za pár mesiacov bude mať blato dostatok času na hlboké jedenie. Mráz vždy zasiahne nečakane. Ak si chcete obliecť teplú vec, nebudete ju schopní okamžite vykonať kvôli potrebe čistenia.

  Ak chcete v chladnej sezóne vyzerať skvele, nemusíte každú sezónu kupovať módny predmet. Stačí si vziať čas starého oblečenia. Ak si nie ste istí, či sa s praním dokážete vyrovnať, je lepšie vrátiť výrobok na chemické čistenie. Tam sa premyje v organickom rozpúšťadle. Pomocou tipov uvedených v tomto článku si nemôžete robiť starosti s bezpečnosťou a integritou vecí a vrátiť ich do pôvodnej podoby.