Ako si ostrihať vlasy a čo potrebujete?

Kozmetické salóny priťahujú zákazníkov veľkými zľavami, jedinečnými službami a luxusnými vitrínami. Ale nemôžete si vždy dovoliť ostrihať vlasy v kaderníctve kvôli nedostatku času. Stáva sa tiež, že si nemôžete vybrať sprievodcu, ktorý uspokojí vaše potreby.

Napríklad, chcete mať dlhú srsť, ale vaše vlasy nevyzerajú veľmi dobre a kaderníci sú radi, že to vyskúšajú - odoberú a odrežú všetko, čo ste tak usilovne pestovali jeden rok. A chcete mať aspoň nejaké, ale dlhé vlasy! Preto sa veľa dievčat pýta, ako si ostrihať vlasy sami?

Čo potrebujete na strihanie vlasov?

Pred začatím aktualizácie účesu sa uistite, že máte doma všetky nástroje potrebné na tento proces. Na strihanie vlasov doma budete potrebovať:

  • Ostré nožnice . Ak je nástroj na ostrihanie dobre naostrený, získate pekný, rovnomerný rez.
  • Tenký hrebeň(jej zuby sú umiestnené v jednom rade a tesne priliehajú k sebe). Je potrebná, aby starostlivo rozčesala požadované pramene.
  • Zrkadlo . Bez nej nie je možný jediný strih, pretože s jeho pomocou môžete vidieť všetky nedostatky a náležite ich napraviť.
  • Vodný postrekalebo akékoľvek iné zariadenie, ktoré možno použiť na mierne navlhčenie vlasov.

Orezávanie koncov vlasov

Je možné si dlhé vlasy ostrihať sami? Áno, ak hovoríme o aktualizácii tipov (to znamená, že odstránenie dĺžky nie je dlhšie akopol centimetra). Rozčesajte si vopred navlhčené vlasy a potom medzi požadovanými a strednými prstami držte požadovaný prameň. Pomaly spustite ruku k špičkám a zastavte ju pred dĺžkou, ktorú chcete znížiť.

Je lepšie ostrihať vlasy nerovnomerne, ale tak, aby sa pri rezaní získali veľmi malé klinčeky. Tým sa vyhladia nepravidelnosti, ktoré sú výsledkom nesprávneho ťahania prameňov. Ak však chcete niečo novšie ako strihanie vlasov niekoľko milimetrov, radšej sa obráťte na odborníka.

Ako znížiť rany?

Zvlhčené vlasy jemne posuňte hrebeňom. Vykonajte túto akciu tak, aby boli rovnomerne rozdelené medzi klinčeky. Deje sa tak tak, aby odrezané pramene nespadli na oči. Ak chcete rovnomerný tresk, potom ho začnite rezať od stredu a šikmo od krátkeho konca k dlhému.

Vlasy sú s veľkou hrúbkou strihané do jedného vlákna. Keď sú rany suché, horná časť stúpa, takže každý nasledujúci prameň by mal byť o 1 až 2 mm dlhší. Nezabudnite tiež, že zvlhčené vlasy vyzerajú vždy dlhšie ako suché vlasy. Pomocou týchto tipov si môžete znížiť rany sami, a preto nebudete musieť tráviť drahocenný čas chodením do kaderníctva.

O strihaní vlasov

Pre dievčatá, ktoré si chcú ostrihať vlasy sami, sú užitočné tieto informácie:

  1. Predpokladá sa, že ak si striháte vlasy za splnu, vaše vlasy budú lepšie.rásť.
  2. Aby sa spomalil rast vašich vlasov, musíte ich znížiť na ubúdajúci mesiac.
  3. Podľa iného všeobecného presvedčenia nevypláchnite vodou iba ostrihané vlasy. V opačnom prípade budú nudné a prestanú rásť.
  4. Bioenergetika sa domnieva, že ak si sami ostriháte vlasy, porušíte svoje vlastné energetické pole.
  5. Žena so silnou negatívnou energiou nemôže ostrihať vlasy.
  6. Je lepšie dosiahnuť zrážku pre tých, ktorí sú mladší a nie starší ako vy.

Strihanie vlasov je veľmi komplikovaný proces, preto pri vykonávaní tohto postupu doma postupujte opatrne. Použite tipy opísané v tomto článku a nebudete mať problémy s zarastenými vlasmi.