Ako sa zbaviť žltnutia vlasov

Obsah

  Lacné žlté vlasy predstavujú nebezpečenstvo, ktoré čaká každá blondínka. Slamový odtieň sa môže objaviť ako výsledok práce s neprofesionálnym koloristom alebo nezávislými pokusmi o zmenu obrázka zafarbením. Účinok akejkoľvek farby je nepredvídateľný. Ako sa bude farbiaci pigment prejavovať, závisí od štruktúry a farby vlasov, ako aj od predbežných skúseností s maľovaním.

  Mnoho blondínok si myslí, ako odstrániť žltosť z vlasov. Nežiaduce odtieň je veľmi ťažké prefarbiť alebo skryť. Na tento účel existujú špeciálne tónovacie prostriedky. Ak chcete experimentovať, môžete použiť ľudové lieky.

  Prečo sa objaví žltý odtieň

  Je lepšie predchádzať výskytu problému ako hľadať spôsoby, ako ho vyriešiť. Je ťažké sa zbaviť žltnutia vlasov, preto je lepšie zabrániť jeho prejavu. Nie každý si môže dovoliť služby alebo rady skúseného kolorista. Povrchná znalosť zákonov o farbení vám však pomôže zabrániť poškodeniu kadere.

  Existujú 4 dôvody pre žltnutie po maľovaní:

  • Pokus o bielenie tmavých vlasov.
  • Nesprávne oplachovanie.
  • Zlé zafarbenie.
  • Lacný neprofesionálny lak.

  Bielenie tmavých vlasov

  S transformáciou brunetka na popolavú blondínku sa dokáže vyrovnať iba skutočný profesionál. Tmavé vlasy sa budú snažiť „znovu získať svoje vlastné“. Po zvýraznení alebosfarbenie bez predbežného bielenia profesionálnymi prostriedkami sa na čiernych vlasoch objaví žltý pigment. V salónoch sa vykonáva niekoľko predbežných praní. Umývanie doma môže viesť k suchým a krehkým chĺpkom.

  Profesionálny kolorista preskúma vaše vlasy a určí, ktorá farba prinesie najlepší výsledok. V niektorých prípadoch nebude možné dosiahnuť úplné zosvetlenie tmavých prameňov. Master colorist vám ponúkne možné spôsoby transformácie bez toho, aby ste riskovali kučeraveniu slamovo žltej farby.

  Nesprávne oplachovanie

  Nie všetci remeselníci sú si vedomí, že oplachovanie je dôležitým krokom v maľovaní. Pri farbení doma oplachovanie vôbec nevenuje pozornosť. Farbené vlasy sú slabé a bezbranné. Vločky na nich odlupujú. Pri oplachovaní hrubé vlasy absorbujú škodlivé látky obsiahnuté vo vode: soľ, špina, železo. Tieto látky chemicky reagujú s farbivom. Výsledkom je, že kučery získajú nepríjemný žltý alebo medený odtieň, čím vytvárajú dojem nemytej hlavy. V drahých salónoch sa pri oplachovaní po farbení používa výlučne filtrovaná voda.

  Zlé zafarbenie

  Charakteristiku vlasov môže určiť iba skúsený remeselník. Pomáha zvoliť farbu alebo tonikum a nastaviť, ako dlho bude trvať farbenie. Závisí to od požadovaného výsledku. Po preexponovaní farbiva na vlasoch môžete získať farbu tónu svetlejšiu alebo tmavšiu.Najhorším výsledkom je výskyt žltkastosti. To sa môže stať nielen po maľovaní amoniakovými farbami, ale aj po použití neškodných, na prvý pohľad tónovacích činidiel. Pokus o zvýraznenie alebo zafarbenie tonikom môže mať za následok vznik červeného alebo žltého odtieňa.

  Lacný neprofesionálny lak

  Ako odstrániť žltnutie z bielených vlasov, opýtajte sa „odvážlivcov“, ktorí podstúpili riziko a vykonali farbenie doma. Na takéto spontánne rozhodnutia sa najčastejšie nepoužíva profesionálne, ale lacné farby zakúpené v najbližšom supermarkete. Ak dievča bieli vlasy bez predchádzajúcej prípravy, bude sklamaná. Výsledok po maľovaní sa bude výrazne líšiť od nádhernej lesklej kučery na palete poskytnutej výrobcom.

  Farba by sa mala nakupovať iba v špeciálnom obchode. Ak si kúpite kvalitný drahý produkt, ste v nebezpečenstve v podobe dátumu exspirácie. Pred nákupom sa musíte poradiť so skúsenými predajcami, s vaším farbiacim majstrom a skontrolovať dátum exspirácie na obale.

  Ako odstrániť žltnutie

  Na odstránenie žltnutia zo zvýraznených vlasov môžete použiť profesionálne a ľudové prostriedky.

  Prečítajte si tiež: Ako utrieť farbenie vlasov z pokožky

  Ak po prvom použití vybratého produktu lesk slamy nebude v žiadnom zhone zmiznúť z vašich prameňov, nebojte sa. Potreba experimentovaťkonzultovať s odborníkmi a nevzdávať sa. Niekto pomáha iba drahými prostriedkami a niekto je vďačný ľudovým metódam za rýchle odstránenie žltého.

  Najúčinnejšie metódy:

  • šampón „strieborný“ alebo „fialový“.
  • tónovací šampón.
  • Opláchnutie vlasov infúziami.
  • Bieliace masky.

  „Strieborný“ šampón

  V profesionálnych predajniach starostlivosti o vlasy si môžete kúpiť špeciálny šampón označený „strieborný šampón“. V skutočnosti farba šampónu nie je strieborná, ale nasýtená fialová. Všetko, čo musíte urobiť, aby ste bojovali proti žltnutiu, je pravidelné umývanie vlasov týmto šampónom. Fialový pigment neutralizuje žltú farbu.

  Pozorne si prečítajte pokyny: niektorým šampónom sa odporúča držať sa za hlavu, iným sa naopak musí čo najskôr umyť. Pri dlhodobom kontakte s vlasmi sa slamová farba zmení na fialovú alebo dokonca baklažán. Nie je možné vyčleniť jedného výrobcu takýchto fondov. Vyberte si šampón pre cenu a hodnotenie.

  Tónovaný šampón

  Mechanizmus účinku a nevýhody tónovaných výrobkov sú úplne rovnaké ako mechanizmy fialových šampónov. Farba kvapaliny je perleťová, platinová alebo strieborná. Pravidelným umývaním hlavy týmto produktom je žltý pigment menej výrazný. Nebude možné ho navždy stiahnuť. Tónované šampóny domácich výrobcov sú z dôvodu nižšej ceny menej účinné. Hlava sa bude musieť umývať častejšie, aby sa dosiahol „anti-žltý“ efekt.

  Oplachovanie

  Citrónová šťava má bieliaci účinok, pre ktorý získala popularitu v kozmetike. Na opláchnutie žltých bielených vlasov môžete použiť filtrovanú vodu s citrónovou šťavou. Na 2 litre vody budete potrebovať pohár šťavy. Niekedy nájdete odporúčania na použitie harmančekovej infúzie namiesto citrónovej vody. Takýto postup situáciu ešte zhorší: žltosť sa prejaví ešte výraznejšie. Harmanček sa dá použiť na ľahké odľahčenie nenatretých blond vlasov.

  Bieliace masky

  Bieliace masky je možné pripraviť doma alebo zakúpiť v špecializovaných predajniach. Pomáhajú eliminovať žltý pigment po agresívnom sfarbení a nekvalitnom maľovaní. Ich účinnosť závisí od prírodného pigmentu vašich vlasov. Maska sa spravidla nanáša z koreňov na končeky vlasov počas 45 - 50 minút. Frekvencia postupu je každé dva dni.

  Recepty na bieliace masky

  Výživná maska ​​na odstránenie žltnutia sa môže pripraviť doma pomocou prírodných zložiek. Hlavnou podmienkou je pravidelnosť.

  Recept 1.Roztopte 100 g medu a pridajte do neho 2 vaječné žĺtky. Porazte masu a naneste na vlasy. Najskôr sa zmes nanesie na korene tenkou vrstvou (netierajte do pokožky hlavy!). Potom do kúpeľne vložte misku medu, sklopte hlavu dolu a pramene ponorte do pohára masky. Všetky vlasy by mali byť namočené. Roll do buchty a dať na plastovú čiapku. Maska sa musí udržiavať na vlasochnajmenej 60 a nie viac ako 180 minút.

  Recept 2.Zmiešajte pohár kefíru, 2 žĺtky, 3 lyžice. vodka. Na vlasy sa nanesie maska, takže každý prameň je nasýtený. Držte hlavu aspoň hodinu, potom opláchnite studenou vodou a naneste balzam.

  Recept 3.Získajte sušený koreň rebarbory ​​alebo balenie prášku. Koreň musí byť mletý v mlynčeku na kávu alebo trecej miske. Na prípravu masky 1 krát potrebujete 1 lyžičku. koreňový prášok rebarbory. Do misky nalejte 2 šálky suchého bieleho vína a pridajte výsledný prášok. Zmes nechajte variť, znížte teplotu, zakryte a sledujte varenie. Kvapaliny by mali byť dvakrát menšie. Ochladený koncentrát je pripravený na aplikáciu na vlasy. Vlhké kučery musia byť zakryté klobúkom, aby sa osprchovali a chodili hodinu. Potom opláchnite teplou vodou.

  Každý recept je účinný, iba ak sa maska ​​používa pravidelne. Maska sa nanáša každé dva dni. Priebeh konania je od 1 do 3 mesiacov. Závisí to od toho, ako rýchlo bude výsledok.

  Bez ohľadu na to, čo používate, nezúfajte, ak žltosť pomaly ustupuje. Nevzdávajte sa, kým nevyskúšate všetky možné možnosti boja proti nenávidenému slamenému tieňu. Krásne vlasy sú nevyhnutnosťou pre dobre udržiavanú ženu.