Ako sa zbaviť zarastených chĺpkov na vlastnú päsť

Móda pre hladké, zbavené na určitých miestach vegetačného tela existovala dokonca aj v čase Alexandra Veľkého. Tí, ktorí čítajú Aténske thajsko, si budú môcť spomenúť na jednu zaujímavú epizódu. Hrdinka románu sa po niekoľkých dňoch odlúčenia v chráme po návrate domov okamžite ponáhľala, aby sa usporiadala. Dosiahnutie porcelánovej hebkosti jej tela, bez pomoci dievčat, odstránilo z tváre, rúk a nôh ďalšie chĺpky. Celý postup trval viac ako štyri hodiny. Služobníci opatrne používali pinzetu, aromatické oleje a liečivé výťažky, „zdokonalili“ telo svojej pani.

Je zrejmé, že moderné ženy nemajú dostatok času na to, aby sa venovali lesku (a v skutočnosti tiež nie sú žiadne slúžky). V prípade kozmetických procedúr, vrátane aplikácie make-upu, naši súčasníci trvajú približne 1-1,5 hodiny denne. Masky, depilácia, kúpele, manikúra, pedikúra, účesy - všetko o minimálnom čase a minimálnom úsilí. Aký je výsledok?

Existuje nepríjemný okamih. Bez obťažovania takým postupom, ako je odstraňovanie chĺpkov, existuje riziko „zarastania“ zarastených vlasov pod kožou. Táto podívaná nie je ani zďaleka estetická - sčervenanie, zápal folikulu, hnisavé formácie. Vyzerá depresívne na nohách a samozrejme v oblasti bikín.

Ale potom, čo robiť a ako sa zbaviť zarastených vlasov?

Metódy odstraňovania chĺpkov

Bez ohľadu na to, ktorý spôsob odstraňovania chĺpkov je zvolený - odstraňovanie chĺpkov, pinzeta, vosk alebo holenie poPostupy, nové dorastajúce vlasy sú slabšie a tenšie. Z tohto dôvodu je pre nich ťažké preniknúť cez pokožku a pri ich ďalšom raste je ich rast smerovaný dovnútra. Napriek tomu je vrchná vrstva našej pokožky trochu hustejšia ako vrstva pod ňou.

Odporúčame prečítať si:

Ako odstrániť živicu

Aby ste sa tejto situácii vyhli, musíte vyskúšať koža bola čo najpružnejšia a póry neboli upchané.

Pred odstránením vlasov sa osprchujte, aby sa naparovali a zjemnili kožné tkanivo. Krovinatými šupinami povrchovej vrstvy epidermy (pokožka) odstráňte pomocou kroviny alebo tvrdej žinky.

Nástroje, ruky, oblasť, v ktorej budete odstraňovať alebo depilovať vlasy - všetko by malo byť čisté a maximálne sterilné. Použite dezinfekčné mydlo (môžete použiť bežné mydlo) alebo gél.

Ak si holíte vlasy, stroj by nemal byť s matnou čepeľou - čím menšie podráždenie pokožky, tým menej zarastené chĺpky. Počas procedúry stroj častejšie opláchnite vodou. Ak je stroj opakovane použiteľný, nezabudnite pravidelne vymieňať holiace strojčeky alebo ich čepele.

Odstraňovanie chĺpkov by sa malo vykonávať v smere ich rastu.

Samotný výkon sa najlepšie vykonáva večer, takže pokožka „v noci“ spočíva. Pred spaním v bielizni, prednostne z prírodných tkanín, sa tým predíde zbytočným dráždivým faktorom pre novo epilátované oblasti.

Na druhý deň, pokiaľ možno znovuvykonať postup odlupovania. Na tento účel použite drhnutie alebo ošetrite epilátované miesta hrubou žinku.

Na konsolidáciu výsledku a zabránenie vrastania vlasov vykonajte peeling niekoľkokrát týždenne a ošetrujte oblasti hydratačným krémom.

Ak nedôjde k žiadnemu výsledku, zmeňte metódu odstraňovania chĺpkov. Napríklad z holenia choďte na voskovanie alebo naopak. Na želanie vám pomôže fotoepilácia alebo laserové odstránenie chĺpkov (aj keď to nie je lacné).

Zarastené vlasy

A čo ak problém už existuje, ako sa zbaviť zarastených chĺpkov?

Ak sa miesto, kde vlasy rastú, zapálilo, ošetrite ich antiseptikom (chlórdexidín, roztok feracilínu, alkoholová tinktúra z nechtíka alebo iným antiseptikom). Keď zápal pominie, zoberte si vlasy tenkou ihlou a jemne ich vytiahnite pinzetou. Liečte ranu.

Ak vlasy, ktoré vyklíčili do pokožky, nie sú príliš hlboké a pokiaľ ešte nespôsobili podráždenie, použite kroviny. Tento postup odstráni odumreté kožné tkanivo a umožní vlasom rásť rýchlejšie. Použite salicylovú masť. Jeho pôsobenie spočíva v tom, že pomáha čistiť póry, čo tiež pomáha vlasom rýchlo unikať.

Kozmetika

Odporúča sa tiež použitie špeciálnych výrobkov, ktorých úlohou je zabrániť rastu vlasov pod pokožkou. V súčasnosti ponúka moderná kozmetika pomerne širokú škálunástroje na pomoc pri riešení tohto problému. Ako voliteľné je pre dievča alebo ženu, ktorá hľadá odpoveď na otázku „ako sa zbaviť zarastených vlasov“, celkom zaujímavé.

Čo dnes ponúka trh týmto smerom:

  • „Skin Doctors Ingrow Go“ (odlupuje pokožku, zmierňuje opuchy okolo infikovaných pórov, urýchľuje rast vlasov).
  • „Izopropylalkohol“ (zmierňuje podráždenie, znižuje zápalový proces).
  • „Velona Folisan“ (má exfoliačný a protizápalový účinok).
  • Depilfax (lotion na báze kyseliny salicylovej).
  • „Kalo“ (má exfoliačný a protizápalový účinok).
  • „Folly-doctor“ (zjemňuje pokožku, zmierňuje podráždenie, má anestetický a upokojujúci účinok).
  • „Follivitis Profylactic“ (blokuje rast vlasov pod pokožkou, spomaľuje jej rast).
  • „Tend Skin Liguid“ (zabraňuje zdrsneniu pokožky a podporuje rovnomernejšie klíčenie vlasov z folikulov).
  • ‚Karamel '(sérum osobitne určené na použitie po depilácii a na zabránenie vrastania vlasov).
  • Hodvábny gél

Toto samozrejme nie je úplný zoznam kozmetických výrobkov, ktoré pomáhajú v boji proti vlasom rastúcim pod pokožkou. Hlavná vec je, že také nástroje existujú a môže sa ukázať, že niektoré z nich sú pre vás to pravé. Hlavnou vecou nie je vzdať sa - sotva je vaša pokožka tak „jedinečná“, že neexistujú metódy na boj proti tomuto problému. Musíte to len urobiť, ale výsledok, aj keď nie tak rýchly, ako by sme chceli, bude stále. Veľa šťastia