Ako sa zbaviť zápachu potu na šatách

Syntetický boom s nami hral krutý vtip. Tam bolo veľmi krásne, drahé, elegantné, ale také "jemné" oblečenie, že sa nedalo prať. V žiadnom prípade. V písacom stroji - pochybuje o tom, či to zabloudí, alebo či povrch skončí zle. Ručné - sadne si. A suchý suchý pot nepomáha. Zároveň, ako sa hovorí, sme všetci nažive, čo znamená, že sa potíme.

Samozrejme používame dezodoranty, ale v prípade opakovaného nosenia blúzky, napríklad vône potu sa zmieša s parfumom a dostaneme hroznú dávku. Potom musíte jednoznačne odmietnuť taký milovaný nový imidž, v zhone, ktorý príde s niečím iným. Nálada z toho samozrejme kazí. Koniec koncov, nechávajúc „to, čo je strašné“, naďalej smutne premýšľate, ako sa zbaviť zápachu potu na šatách bez toho, aby ste poškodili drahý oblek, šaty, kabát alebo bundu.

Ľudové recepty

Prvá vec, ktorá príde na myseľ, je zavesiť oblečenie „cez palubu“, tj v chlade. Niekedy to pomáha, ak „aróma“ nie je príliš nasýtená. Ale čo keď je ulica horúca alebo len táto metóda nefungovala?

Druhá často odporúčaná metóda je pre chodidlá dezodoračná. Prečo nie, používa sa na topánky? Niekedy pomáha zbaviť sa zápachu oblečenia. Ale všetko záleží na kvalite tohto nástroja. Môže byť veľmi ochutený. Pri silnej koncentrácii bude pripomínať kolínsky muž a vy máte napríklad večerné šaty.

Treťou najlogickejšou metódou je aerosól na odevy. Pomáha však iba 2 - 3 krát. A čo potom robiť?

Najznámejším spôsobom je ocot a amoniak. Po prvé, počas procedúr bude musieť byť oblečenie vlhké az tohto dôvodu môže dôjsť k zafarbeniu. A po druhé, podľa mnohých hodnotení tento nástroj tiež nemusí odstrániť zápach potu z oblečenia.

Alternatívne metódy

Nie je to škoda, že to drahé nie je, ale stále to nemôžete nosiť, kým problém nevyriešite. Preto sa pokúste využiť príležitosť a odovzdať ju pravidelnej službe chemického čistenia, ktorá predtým odvrátila dekor: perie, farebné korálky, gombíky, kvety atď. Potom ju ušite.

Ak máte spodnú bundu, môžete skúsiť kontaktovať tých, ktorí obnovujú vankúše. V najhoršom prípade vás odmietnu. Pred umývaním obsah starostlivo vyberú a potom ho vrátia späť.

Ak máte kabát alebo bundu, je to s najväčšou pravdepodobnosťou zápach z podšívky. Nič, čo by sa malo robiť - spochybň ju. Ak to nebolo počas postupu poškodené, vyperte. Ak je poškodený, kúpte si látku. A potom odovzdajte v štúdiu, nechajte ich šiť. Len varujte, že položka nie je naparená žehličkou. Spravidla, ak sa nedá prať, nie je potrebné žehliť.

Mimochodom, ľahšie sa dá vyhnúť problémom so zápachom dodržiavaním základných pravidiel:

  • Použite dezodorant a včas odstráňte nadbytočnú vegetáciu v podpazuší.
  • Obliecť prírodnú vec - vymeniteľná.
  • Keď je mladý a zdravý, v temnom počasí radšej ľahší vrchný odev. Ak je zima, zapichnite si pod ňu sveter. Môže sa vybrať a vložiť do vrecka. Možno je to nepríjemné, ale keď to vyjdea piecť slnko, drahý kabát nie je nasiaknutý náhle potom.

Určite chcete kúpiť ďalšie krásne šaty na 2-3 dni? To je koniec koncov, čo muselo vydržať? Môžete si stále vybrať oblečenie, ktoré sa ľahšie a lacnejšie udržuje? Je to len na vás.

Hyperhidróza

Existujú zdravotné problémy. Keď človek potí toľko, že nič nepomáha - ani na sebe oblečenie z prírodných tkanín, holenie ani dezodoranty. A potom, nie až po plné šaty. Chce sa vyrovnať aspoň s vôňou potu, ktorá zostáva aj na praných odevoch. Našťastie proti tomu môžete bojovať.

  • Na leto je lepšie zásobovať tričká a meniť oblečenie niekoľkokrát denne. Vykonajte denné pranie. Princíp je jednoduchý - čím menej bielizeň absorbuje vôňu, tým ľahšie je odstrániť.
  • Pred praním v písacom stroji sa odporúča namočiť oblečenie jednu hodinu a potom najviac znečistené miesta utrieť mydlom. A samozrejme používajte aviváž s príjemnou vôňou.
  • V zime musia bundy v svetroch nosiť košele a košele. Vymeňte spodnú bielizeň denne. Potom existuje šanca, že vrchné ošatenie zostane dlhšie čerstvé.
  • Pri praní svetlého ľanu môžete pridať trochu octu a tmavý roztok manganistanu draselného je vhodný do tmy.
  • Napriek tomu, že dezodoranty a holenie nepomáhajú, musia sa napriek tomu použiť. Pretože potenie nemusí nikam ísť, zápach stále trochu zmizne. Ak sa tak nestane, problém sa skutočne zhorší.
  • Stojí za tovyskúšajte aromatické kúpele so šalviou, citrónom, eukalyptovým olejom. Možno to vyrieši problém.

Táto rada nemusí byť príjemná, ale ... môžete skúsiť vzdať sa mäsa a alkoholu. Aspoň mesiac alebo dva. Mnoho vegetariánov tvrdí, že to pomáha telu zbaviť sa toxínov, a tým aj zápachu.

Nezabudnite sa poradiť s lekárom! Najmä ak je vôňa veľmi znepokojujúca. Napokon, pot sám nepáchne. Vôňa je produkovaná toxínmi a baktériami, ktoré sa množia v priaznivom prostredí. Zvýšené potenie môže byť spojené so stresom, intenzívnym cvičením, teplom. V týchto prípadoch pomáhajú počiatočné odporúčania. Problémy lekárskeho charakteru s kozmetikou nie sú vyriešené. Hypohydrolýza sa môže vyskytnúť s veľmi vážnymi poruchami v tele, môže to byť príznak obličkových, hormonálnych, neurologických a dokonca aj nádorových ochorení.