Ako sa zbaviť zápachu mačiek z moču: preukázané prostriedky

Všetci majitelia domácich zvierat čelia otázke: ako odstrániť zápach mačacích močov (alebo psov)? Aj keď vynakladáte maximálne úsilie na to, aby ste svojho domáceho maznáčika naučili vyrovnať sa s potrebou podnosu alebo na ulici, nedorozumenia sú nevyhnutné, najmä keď je zviera malé a iba učiaca disciplína.

Nemali by ste si myslieť, že tento zápach sa nedá odstrániť a že všetkých milovníkov mačiek a psov by mal sprevádzať trvalý jantárový zápach moču.

Aby ste sa zbavili takého problému, ako je zápach moču v dome, musíte najskôr zistiť dôvody, prečo vaše domáce zviera zmierňuje potrebu nesprávneho miesta. Dôvody môžu byť rôzne, tu sú niektoré z nich.

  1. Kotunemá rád svoje vlastné WC . Je veľmi dôležité, aby dĺžka misky nebola kratšia ako jeden a pol krát dlhšia ako mačka. Podnos by mal byť na odľahlom mieste. A musí to byť vždy čisté. Mačky sú veľmi citlivé na zápach a veľmi čisté, takže sa nedostanú do špinavého podnosu.
  2. Nové neznáme pachy alebo predmetyv dome. Napríklad mačky môžu vnímať topánky pre hostí alebo detské plienky ako zásah do ich územia. Potom zviera nemá inú možnosť, ako si len vybaviť svoje práva a označiť nové územie.
  3. Stres, úzkosťa ďalšie problémy so správaním. Niektoré zvieratá sú veľmi citlivé na okolnosti, ako sú zášť alebo dlhodobá neprítomnosť hostiteľa. Takéto problémy trvať dlhouzdravenie a osobitný prístup k pomoci zvieraťu. Je veľmi dôležité byť trpezlivý a mať k pet domáce zviera stabilný prístup.
  4. Zdravotné problémy.Ak sa vaša mačka močí na nesprávnom mieste, môže to znamenať poruchu močového systému. Je potrebné dbať na zdravie domáceho maznáčika, najmä ak je v starobe. Na vyhodnotenie zdravotného stavu zvieraťa musíte odobrať moč a odobrať ho na analýzu veterinárovi. Potom môžete pomôcť vašej mačke.

Ako sa zbaviť zápachu?

Teraz viete, prečo taký problém musí byť. Aby však prítomnosť domáceho maznáčika nediskreditovala váš život, je dôležité sa naučiť, ako odstrániť zápach mačky z bytu.
Môžete použiť prostriedky, ktoré má každá domácnosti v domácnosti. Nie sú však vždy účinné. Je dôležité pamätať na niekoľko pravidiel a zákazov.

Napríklad sa nikdy nesnažte odstrániť zápach mačacích močov pomocou chlórových bielidiel. Aj keď je bielidlo silné antiseptikum, je tiež veľmi jedovaté. Takže s takým šokujúcim spôsobom môžete zvieraťu ublížiť.

Nemal by sa používať ani amoniak a veľké množstvo parfumu.

Aký je účinný prostriedok proti zápachu moču mačky? Tu je niekoľko tipov:

  1. Manganistan draselný . Má dobré dezodorizačné a antimikrobiálne vlastnosti.
  2. Ocot . Vodný roztok octu v pomere ¼, môžete povrch ošetriť. Potom dôkladne namočte papieromuteráky a posypeme sódou.
  3. Peroxid vodíka . V 100 ml peroxidu rozpustite lyžicu umývacieho prostriedku na riad. Naneste na morený povrch. Trieť kefou. Zvyšky odstráňte pomocou vysávača alebo čistej špongie.
  4. Jód . Zriedte 15 kvapiek jódu na 1 liter vody a naneste na voňavú oblasť. Pomôže to zahnať zápach.

Je dôležité pamätať na to, že pri ošetrovaní čerstvého miesta je vašou prvou prioritou zhromažďovať všetok moč z povrchu. Na tento účel je vhodné použiť papierové utierky alebo toaletný papier. Všetko dôkladne utrite a až potom odstráňte zápach.

Podľa našich odporúčaní už nebude vôňa mačacích močov v byte pre vás globálnym problémom.