Ako sa zbaviť žalúdka po cisárskom reze

Obsah

  Obnovenie bývalej formy po narodení dieťaťa je pre ženy bolestným bodom. Väčšina priberá na váhe, rozchod s ňou sa stáva ťažkým. Pozorovania lekárov naznačujú, že ženy po císařskom reze schudnú najpomalšie. "Je skutočne možné schudnúť po cisárskom reze a nemôžete odstrániť žalúdok?" Spýtali sa mladých matiek, ktoré podstúpili operáciu.

  Ženské telo, ktoré sa podrobí cisárskym rezom, sa obnovuje omnoho pomalšie ako po prirodzenom pôrode. Je to spôsobené skutočnosťou, že pracovná aktivita aktívne stimuluje produkciu hormónov zameraných na obnovenie normálneho stavu tela. Kontrakcia maternice v procese tlačenia dieťaťa pomáha udržiavať normálny tón a prirodzený pokles ich veľkosti. Zásah do prírodných záležitostí vedie k zlyhaniu procesov prirodzenej obnovy.

  Vzhľad brucha po cisárskom reze sa vôbec nevyskytuje. Ak lekári pracovali úžasne a žena pred tým, ako pri správnom chirurgickom zákroku trpeli, nadmernou hmotnosťou, nejaká zástera nezostane na žalúdku. Prečo niektoré mladé matky trpia problémom s bruchom? Existuje niekoľko dôvodov:

  • zvýšenie telesného tuku v dôsledku hormonálnych zmien, ktoré sa môžu vyskytnúť u tenkých žien, navyše k nemu dôjde pri narodení druhého dieťaťa;
  • zväčšenie maternice - nevyhnutné zmeny vedúce k napínaniu brušných svalova vzhľad ochabnutej pokožky. Počas tehotenstva sa orgán zvyšuje približne päťsto krát, čo ovplyvňuje svalovú vrstvu;
  • nadmerné natiahnutie kože je významným faktorom vzhľadu brucha. U žien zostávajú na pokožke strie v rôznych množstvách. Pokožka pôsobiaca hormónmi sa stáva pružnejšou a je pripravená na "tehotné" transformácie;
  • diastáza svalov rekta - nie každý má svalovú divergenciu a je ťažké predvídať výskyt defektu. Pri veľkej diastáze je často zložitejšie odstrániť závesné brucho.

  Lekári poznamenávajú, že výsledné pooperačné šitie narúša normálny odtok tekutiny v páse. Ak chcete odstrániť objavené brucho a boky, je skutočné, stojí za to dať telu čas na uzdravenie. V budúcnosti môžete použiť metódy chudnutia a dosiahnuť požadovaný výsledok.

  V skutočnosti sa telo po cisárskom zákroku zotavuje pomalšie. Všetky opatrenia na chudnutie by sa mali prijať neskôr ako zvyčajne pri pôrode. Po operácii si telo oddýchne a bude môcť začať bojovať proti nadváhe. Lekári odporúčajú zaútočiť na veľké brucho dva mesiace po pôrode, ak bolesť a nepohodlie v oblasti stehu prešli.

  Vlastnosti

  V procese chudnutia majú ženy, ktoré prežili operáciu, svoje vlastné charakteristiky. Hlavným je eliminácia nahromadenia tuku nad pooperačným švom. Po krátkej dobe bude šev napnutý a nebude pripomínať nič iné ako nešťastný valec tuku visiaci nad švíkom.

  DÔLEŽITÉ!Nie je ľahké odstrániť šev, aHlavné úsilie žien by sa malo zamerať konkrétne na boj proti tomuto ukladaniu tukov. Čím skôr sa začne, tým rýchlejšie žalúdok opustí.

  Ako rýchlo sa môžem zbaviť brucha po cisárskom reze? Ovplyvňuje to niekoľko dôležitých bodov:

  • metóda krájania na uskutočnenie cisárskeho rezu;
  • technika, pri ktorej sa šijú brušné svaly;
  • charakteristika štruktúry pokožky, elasticita.

  V prípade cisárskeho rezu existuje niekoľko techník na uplatnenie rezu - pozdĺžneho a priečneho. Teraz lekári radšej používajú pozdĺžny rez. Je to bezpečné, prešitý šev sa dokonale rozpustí a stáva sa neviditeľným, prechádza pod líniu spodného prádla. Dokonca ani v plavkách si nemôžete uhádnuť cisársky rez.

  Mimoriadne dôležitým bodom je profesionalita lekárov. Miera zotavenia tiež závisí od toho, ako sú správne zašité brušné svaly.

  S dobrým uzavretím sa brucho po cisárskom reze nelíši od brucha pred tehotenstvom. Stáva sa to, ak sú svaly správne zošité a rýchlo spojené.

  Po cisárskom reze sa nenechajte naštvať. Je dôležité začať s obnovou takmer okamžite a obvyklé kroky pomôžu. Od druhého dňa po operácii nemusí žena klamať viac, ako lekári odporúčajú. Žena môže vstať a začať sa starať o dieťa. Jednoduché akcie budú pre cvičené osoby prvé cvičenia.

  Na začiatku chôdze sa začína klesať, aktívne pohyby, funkcia črievpracovať brušných svalov. Ak je šev, ktorý sa stane po vymiznutí anestézie, môžete pri vstávaní držať žalúdok, zviažte ho a do spánku vložte vankúš. Pomôže to zmierniť stres. U žien sa po cisárskom reze často pozoruje diastáza - divergencia brušných svalov. Je možné sa zbaviť ochabovania, ak na svaly dostatočne zaťažíte.

  Prirodzený úbytok na váhe

  Najprirodzenejším spôsobom, ako schudnúť, je dojčenie. Ako viete, po tom, čo cisárske mlieko dorazí o niečo neskôr. Nie je prekážkou pokračovať v aktívnej laktácii časom.

  Dojčenie vám pomôže schudnúť rýchlejšie a odstrániť žalúdok

  Dojčenie pomáha pri chudnutí - výroba mlieka na kŕmenie dieťaťa predstavuje značnú časť energie, ktorá sa pri racionálnej výžive nezoberie z potravín, ale z vlastných zásob tela. Na udržanie stálej laktácie je tiež pridelené značné množstvo energetických rezerv. Laktácia podporuje tvorbu oxytocínu - špeciálneho hormónu, ktorý je zodpovedný za kontraktilnú činnosť maternice a pomáha odstraňovať tukové usadeniny v páse.

  Súbežne s kŕmením dieťaťa sa odporúča diéta. Najprv je potrebné obmedziť potraviny, ktoré provokujú nadúvanie, obmedziť porcie potravín. Je lepšie jesť častejšie, ale v menších objemoch. Na aktívnu funkciu čriev sa odporúča vláknina, napríklad dusená zelenina.

  Ak sa uplatňuje častodieťa na hrudník a dodržujte diétu, brušné svaly sa nebudú zbytočne napínať, hmotnosť ženy sa zníži a strata hmotnosti bude v bruchu. Môžete rýchlo vrátiť krásne brucho a odstrániť brucho po pôrode. Počas obdobia chudnutia je prísne zakázané používať akékoľvek tabletky alebo doplnky na chudnutie ako prísady.

  Cvičenia

  Cvičenie je efektívny spôsob, ako schudnúť. Musíte ich pridať, len čo bolesť a nepohodlie v dolnom bruchu z prechodu švu. Ak je to potrebné, môžete sa poradiť s lekárom o počiatočnom čase nabíjania. Ak sa šev nelieči, lekár odporučí upustiť od fyzickej námahy.

  ​​

  Aqua aerobik alebo plávanie poskytuje dobrý účinok na chudnutie. Ak je šev úplne napnutý, môžete navštíviť bazén. Môžete sa prihlásiť do fitnescentra. Vo veľkých kluboch sú často špeciálne skupiny pre ženy po pôrode. Tu sa cvičenia vyberajú jednotlivo s dôrazom na štúdium brušných svalov.

  Fyzická aktivita od obdobia povoleného lekárom sa stáva kľúčom k úspešnému chudnutiu. Ak je obnova úspešná, venujte čas minimálnemu športu, ktorý vám umožní udržiavať brušné svaly v dobrej kondícii.

  TIP!V počiatočnej fáze popôrodného zotavenia sú možné aerobik a tanec, ale v priebehu času budú potrebné kardio záťaže, bez ktorých nie je možné chudnutie.

  Pozrime sa na niekoľko účinných cvičenípomôže odstrániť žalúdok a boky. Najlepšie druhy aktivity brušných svalov zostávajú krútené a dosiek:

   56) priame zákruty - cvičenie sa vykonáva v počiatočnej polohe ležania. Chrbát a zadok je potrebné pevne pritlačiť k povrchu, ohnúť ruky a položiť pod hlavu. Nohy sú ohnuté na kolená a odporúča sa, aby boli chodidlá umiestnené bližšie k zadku. Hlava a hrudník stúpajú mierne nad povrch podlahy a snažia sa napredovať. Vysoké stúpania nemusia. Telo, vzdialené 12 až 17 cm od podlahy, spôsobí, že budete cítiť napätie brušných svalov. Po návrate do pôvodnej polohy neprerušia prestávku, okamžite nastanú rovnaké pohyby. Počet vlekov - podľa sily, ale je potrebné zvýšiť ich na 25-30 krát;
  • krútenie v opačnom poradí - toto cvičenie sa vykonáva v rovnakej východiskovej polohe ako priame krútenie, ale v tomto prípade funguje panva. Hlava a hrudník s rukami zdvihnutými za hlavou by mali zostať nehybné, ale panva s ohnutými kolenami by sa mala zdvíhať tak, aby smerovala čo najbližšie k hrudníku. Práce sa vykonávajú pri výdychu, pri inšpirácii sa nohy vrátia do pôvodnej polohy, chodidlá na podlahe;
  • otočné zákruty - počiatočná poloha pre otočné zákruty, ako aj pre priame zákruty. Pri zdvíhaní hornej časti tela je potrebné mieriť kolenom jednej ruky na koleno na opačnej strane. Telo sa teda krúti, ako keby. Rovnaké pohyby sa vykonávajú s druhým lakťom;
  • bar - cvičenie spôsobuje silné statické zaťaženie, takže po odstránení cisárskeho rezu odstráňte žalúdoknie príliš ťažké. Všetky svaly sú napnuté v bare a zvláštna pozornosť sa môže venovať bruchu. Správna východisková poloha je nasledovná: dôraz sa kladie na ľahu, napríklad počas zatvárania, pričom sa musíte spoľahnúť na chodidlá a ruky a línia tela by mala byť rovná. V tejto polohe musíte zostať čo najdlhšie. Postupne sa odporúča zvyšovať čas potrebný na dokončenie lišty;
  • Druhá verzia tyče sa nazýva nízka, pretože v tomto prípade by sa všetky rovnaké pohyby nemali vykonávať s dôrazom na ruku, ale s dôrazom na predlaktia. V tejto polohe telo skutočne padá nižšie nad podlahu, čo núti stehenné svaly, aby sa vypracovali zozadu a dolný lis;
  • Bočná lišta je progresívnejšie cvičenie, ktoré sa vykonáva, keď je obvyklá lišta už zvládnutá. Na tento účel je potrebné ľahnúť si do východiskovej polohy a potom preniesť telesnú hmotnosť na dlaň. V tejto polohe musíte tiež vydržať maximálny možný čas. Najlepšie je držať telo čo najdlhšie. Postupne sa zvyšuje zručnosť vykonávania tohto cvičenia a pre ženy je oveľa ľahšie ich vykonávať. Po postavení na jednej strane musíte zmeniť ruku a nohu na druhú stranu.

  Môžete to urobiť doma a so svojím dieťaťom

  Pokiaľ ide o cvičenie, urobia sa prvky bodyflexu aj v počiatočnej fáze. Jedná sa o veľmi efektívny súbor cvičení, po ktorých je odstránený previsnutý žalúdok, bacuľaté strany a iné mastné usadeniny sú preč,nahromadené počas tehotenstva. Postačuje venovať pätnásť minút denne bodyflexu, aby sa dosiahli prvé výsledky.

  Osvedčené postupy ráno nalačno. Pre triedy nemusíte kupovať žiadne špeciálne zariadenia. Toto je najviac rozpočtové telesné vzdelávanie, ktoré existuje. Najdôležitejšia vec pri vykonávaní pohybov je kontrola dýchania. Je potrebné inhalovať nosom a vydychovať vzduch ústami, pričom všetky pohyby by mali byť pokojné a merané.

  Ďalšie veľmi účinné cvičenie bodyflexu sa nazýva vákuum. Spočíva v tom, že žena musí čo najviac stlačiť jej žalúdok, čo najviac ho vtiahnuť a potom na niekoľko sekúnd zadržať dych. Je lepšie pokúsiť sa napredovať a maximalizovať svoj čas. Môžete sa zapojiť do ohybu tela ležiaceho aj stojaceho.

  Okrem účinných cvičení sa lekárom a školiteľom odporúča, aby sa doma zbavili brucha a všetkých ostatných prostriedkov. Môžete použiť kontrastnú sprchu, získať rôzne masáže a peelingy a efektívne budú aj zábaly s kávou, sódou a spirulinou. Pri zabalení je dôležité pamätať na to, že koža môže reagovať s alergickými reakciami, takže malé množstvo lieku sa predtým aplikuje na žalúdok a ak neexistuje alergia, postup pokračuje.

  TIP!Ak je dojčenie zastavené, môžete navyše odobrať špeciálne komplexy na chudnutie.

  Ženy sa často pýtajú: pomôžu odstrániť škaredú jazvu po ochabnutom bruchuoperácie. Ak cvičenia nepomôžu skryť defekt, potom sa brušná plastická operácia zastaví pri poslednej príležitosti. Neodporúča sa to všetkým. Ak je záhyb na bruchu po cisárskom reze mierne viditeľný, je lepšie sa uchýliť k operácii. Ak má žena skutočne škaredú jazvu, je zrejmá výrazná kozmetická vada a veľké brucho sa nechce vyčistiť diétou alebo telesnou výchovou, potom túto operáciu radia lekári.

  Otázka operácie by sa nemala posudzovať skôr ako o rok neskôr, ale aj potom sa vo väčšine prípadov táto operácia oneskorí. Počas tejto doby je zvyčajne viditeľná škaredá jazva, ale ak sa brucho zmenšuje a nie je také veľké, situácia sa monitoruje. Tí, ktorí chcú mať stále deti, sú tiež od abdominoplastiky odradení.

  Najdôležitejšie

  Kľúčovým prvkom boja proti žalúdku po cisárskom reze je to, že veľmi pomaly odchádza a obnovenie krásneho tvaru vyžaduje určitý čas. Bude musieť pracovať o niečo viac ako ženy, ktoré rodili prirodzene. Prirodzené kŕmenie, strava a denná fyzická aktivita pomôžu zbaviť sa veľkého brucha v ranom štádiu. Okrem toho sa odporúča pripojiť fyzickú aktivitu, kardio, vďaka ktorej je chudnutie rýchlejšie. So systematickým vykonávaním cvičení sa môžete rýchlo zotaviť a vrátiť sa do svojej predchádzajúcej podoby.