Ako sa zbaviť vrások pod očami a prečo sa objavujú?

Proces starnutia sa bohužiaľ nedá zastaviť jediným kliknutím prstov. Vzhľad prvých vrások okolo očí naznačuje, že v ľudskom tele dochádza k závažným zmenám. V tomto prípade, ak nereagujete včas a neprijmete všetky potrebné opatrenia, od mladosti a pružnej pokožky nebude dosť stopy. A hoci hovoria, že každý vek má svoju vlastnú krásu a šarm, je nepravdepodobné, že by niekto chcel vyzerať štyridsať alebo sedemdesiat.

Hlavné príčiny vrások pod očami

  • Makeup . Kvalitu a bezpečnosť svojich výrobkov sa dnes môže pochváliť len málo výrobcov kozmetiky. Niekedy sú v zložení bežných rias a tieňov zložky, ktoré spôsobujú opuchy alebo alergie. Ale aj keby ste si takéto zmeny nevšimli, príliš veľa lásky k kozmetike môže viesť k negatívnym následkom, pretože pokožka v tejto oblasti je pomerne tenká a rýchlejšie absorbuje všetky látky. Ostré ceruzky alebo hrubá kefka na oči môžu spôsobiť mikro-zranenia. A ak by vaše telo mohlo v mladosti bojovať s podobným účinkom, potom sa preň každý rok stáva ťažším.
  • Nesprávne vybrané alebo lacné výrobky pre starostlivosť . Ak krém nie je vhodný pre váš typ pleti alebo je určený pre určitú vekovú kategóriu, do ktorej nevstúpite, môže sa z neho stať časovaná bomba a spôsobí opačný účinok. Ak chcete zabrániť vráskam o dvadsaťpäť,používajte iba najnutnejší minimálny súbor a neskúšajte.
  • Problémy so zrakom . Ak neustále šmýkate a šilháte, v oblasti očí sa objavia vrásky rýchlo, takže je lepšie utrácať peniaze za šošovky, ako ísť neskôr k odborníkom. Pokiaľ ide o slnečné okuliare, musia byť vyrobené zo špeciálneho kvalitného materiálu, inak sa nechránia pred priamym slnečným žiarením.
  • Nesprávna strava a náhle zmeny hmotnosti . Ľudské telo potrebuje určité množstvo vitamínov a živín. Preto, ak sa rozhodnete stratiť pár kilogramov za pár dní, buďte pripravení na to, že sa stretnete s veľmi častým problémom a budete sa hádať o tom, ako sa zbaviť vrások pod očami.
  • Výraz tváre . Osoba bliká, usmieva sa, mračí sa a ukazuje ďalšie emócie, ktoré následne zanechávajú na tvári odtlačok. Takéto vrásky sa najčastejšie objavujú po tridsiatich rokoch.
  • Stres . Nervy sú príčinou všetkých chorôb. V dôsledku neustáleho napätia je metabolizmus narušený, kožné bunky nemajú čas na obnovu. Preto ľudia vo vysokých pozíciách starnú skôr.

Ak viete o tomto probléme z prvej ruky, nezúfajte, pretože dnes existuje veľa spôsobov, ako odstrániť vrásky pod očami. Hlavnou vecou v tejto veci nie je odloženie na neskôr, inak bude oveľa ťažšie dosiahnuť dobrý výsledok.

Alternatívne metódy

Ak sa vrásky objavia relatívne nedávno a sú plytké, môžete sa pokúsiť odstrániť vrásky doma. K tomu je potrebné pripraviť masku zo surových zemiakov (stredná veľkosť), odvar z bylín (petržlen alebo harmanček) a oleja. Táto hmota sa aplikuje pred spaním po dobu desiatich minút, potom sa zvyšky odstránia suchou handrou. Namažte problémovú oblasť žĺtkom zriedeným v oleji. Je vhodné zvoliť prepeličie vajcia.

Ďalším účinným receptom na vrásky pod očami je pridanie malej šťavy z jabĺk k pravidelnému pleťovému krému, ktorý najčastejšie používate. Toto pomôže nielen odstrániť staré záhyby, ale tiež zabráni vzniku nových záhybov. Pokožku môžete „vyhladiť“ pomocou kocky ľadu, ktorá by sa mala použiť na utretie pokožky. Len uvaríme ryžu, vypustite vodu do špeciálnej nádoby a vložte vývar do mrazničky.

Ak sú vaše oči stále v napätí, musíte im oddýchnuť. Masírujte celú tvár ľahkými pohybmi končekov prstov, ale nepreháňajte ju, na niektorých miestach sa môžu objaviť modriny.

Nezabudnite piť tekutiny, ktoré tiež ovplyvňujú odstraňovanie vrások. Mali by ste opustiť veľmi silnú kávu a čierny čaj, ktorý obsahuje tanín vo veľkých množstvách. Zelený čaj má pozitívny vplyv na zdravie: toxíny sa odstraňujú, prebytočný tuk sa spaľuje. Použité čajové listy je možné zabaliť do gázy a naniesť na pätnásť minút trikrát denne. Rozhodnite sa pre čistý, vyčistený plyn bez plynualebo domáci kompot. Konzervačné látky obsiahnuté v džúsoch a nápojoch určite nepomôžete v boji o hladkú pokožku.

Postupy v salónoch a klinikách

Hlboké vrásky pod očami konvenčnými prostriedkami nie je možné ľahko odstrániť. V súčasnosti vám môžu odborníci ponúknuť niekoľko možností riešenia tohto problému. Každá z nich má svoje výhody a náznaky, ale skôr, ako sa rozhodnete pre takéto závažné opatrenia, konzultujte aspoň troch lekárov.

Botox . S tým sa zbavíte vrások tváre na dlhú dobu, pri správnom zavedení neexistujú žiadne komplikácie. Pred vykonaním postupu požiadajte o osvedčenie potvrdzujúce kvalitu zariadenia a povolenie na vykonávanie takýchto manipulácií.

Biorevitalizácia . Táto technika umožňuje rýchlo odstrániť vrásky pod očami, obnoviť pružnosť pokožky.

Mezoterapia . Po treťom alebo štvrtom stretnutí môžete dosiahnuť pozitívny výsledok. Náklady na tento postup sú relatívne vysoké, ale potom sa nebudete musieť starať o to, ako dlho hľadáte.