Ako sa zbaviť vrások pod očami

Obsah

  Každá žena sa snaží vyzerať tak krásne, ako len môže byť. Zástupkyne venujú osobitnú pozornosť vzhľadu. Sú povinní obmedziť svoje jedlo tak, aby sa do centimetrov nepridávali ďalšie centimetre, a sledovať módne trendy oblečenia a make-upu. V priebehu rokov bolo stále ťažšie vyzerať dokonale. Na tvári sa objavujú hladké vrásky. Ako odstrániť vrásky pod očami, je pre väčšinu žien nad 30 rokov úloha číslo jedna. Predtým, ako budete hľadať možné spôsoby riešenia problému, musíte zistiť jeho príčinu a mechanizmus vzdelávania.

  Prečo sa objavujú vrásky

  Moderná kozmetológia poskytuje veľa postupov, ktoré vám umožňujú odstrániť rôzne defekty pokožky tváre a tela. Starostlivosť o svoj vlastný vzhľad a zdravie pomôže odložiť cestu k odborníkom. Vrásky okolo očí a v iných oblastiach tváre sa objavujú kvôli nedostatku kolagénu a elastínu. Bez ohľadu na to, ako strašidelné to môže znieť, biologický proces starnutia tela začína vo veku 26 rokov. Do 40 rokov je množstvo látok zodpovedných za pružnosť a sviežosť pokožky takmer polovičné. V dôsledku nedostatku kolagénových vlákien je pokožka zdeformovaná a „previsnutá“, na tvári sa objavia prvé malé záhyby a neskôr hlboké ryhy.


  Poveternostné podmienky negatívne ovplyvňujú jemnú pokožku okolo očí

  Je mimoriadne ťažké zbaviť sa vrások okolo očí, pretože pokožka v tejto oblasti je tenká.a krehkosť. Pred akýmikoľvek inými vráskami sa objavia „kačacie nohy“ alebo záhyby vo vonkajšom rohu oka. Je to z mnohých dôvodov:

  • Svaly okolo očí sa podieľajú na vyjadrení absolútne akejkoľvek emócie: radosti, rozkoše, smútku, smútku, výčitky, nesúhlasu, prekvapenia a ďalších. Aktívne výrazy tváre prispievajú k napínaniu kože a opotrebovaniu svalov. Mimické vrásky sa objavujú vo veku od 25 do 30 rokov. V ranom veku ich môžete bojovať doma: nanášajte vitamínové krémy, masírujte a jedzte potraviny bohaté na vitamíny A a E.
  • Majitelia mastnej pleti trpia v mladosti nadmerne leskom a akné. V zrelších rokoch začnú chápať výhody svojej polohy: vrásky a záhyby sa neskôr objavia na mastnej pokožke. Pokožka blízko očí však neobsahuje mazové žľazy. Postupom času vysychá a dochádza k dehydratácii (dehydratácii). To nepriaznivo ovplyvňuje elasticitu epidermy. Pleť okolo očí si vyžaduje osobitnú starostlivosť - aplikuje špeciálne hydratačné krémy a iné kozmetické výrobky.
  • Najbežnejšou a nevyhnutnou príčinou vrások je vek. Na udržanie pružnosti pokožky tela a tváre vytvára telo špeciálne látky: elastín a kolagén. Vo veku viac ako 45 rokov dochádza k nevyhnutným telesným procesom, takže odstraňovanie vrások tváre okolo očí sa stáva ťažším. Iba skúsený špecialista pomôže odstrániť vrásky z hlbokého veku. Najpopulárnejšie postupy súkyselina hyalurónová, injekcie Botoxu alebo chirurgický zákrok.
  • Náhle zmeny teploty, vetra a slnečného žiarenia majú negatívny vplyv na pokožku. Podnebie ovplyvňuje nielen zdravie, ale aj vzhľad človeka. Obyvatelia južných regiónov, ktorí stále bývajú pod spáleným slnkom, trpia skôr starnutím pokožky. Slnečné lúče sú užitočné iba v odmeraných množstvách, ich prebytok má negatívny vplyv na zdravie.
  • Je ťažké odstrániť vrásky tváre okolo očí bez toho, aby sme sa vzdali zlých návykov. Medzi najnebezpečnejšie závislosti patrí fajčenie a pitie. Koža žien fajčiarov stráca pružnosť rýchlejšie, po 5 až 10 rokoch nepretržitého fajčenia sa objaví jemná sieť vrások. U fajčiarov s dlhšou dobou trvania získava tvár šedo-žltý odtieň a pod očami sa objavujú vrásky a tmavé kruhy.

  Ako spomaliť tvorbu vrások

  Ak chcete v dospelosti vyzerať zdravo a „sviežo“, musíte od mladosti sledovať svoj životný štýl a návyky. To neznamená, že vo veku 20 rokov musíte používať krémy proti vráskam a injekcie kyseliny hyalurónovej. Stačí sledovať vašu stravu, vzdať sa zlých návykov a kontrolovať výrazy tváre.

  Výrazy tváre

  Sledujte výraz tváre. Vzdajte sa zvyku mračenia sa a mžourania. To platí najmä pre ľudí so slabým zrakom. V snahe preskúmať tváre okoloidúcich alebo číslo autobusu šilhajú očami. Postupom času sa to stáva zvykom. Správne riešenie pre vás -nákup okuliarov alebo kontaktných šošoviek s pravou dioptriou. V lete nezabudnite nosiť slnečné okuliare: to nielen chráni pokožku pred slnečným žiarením, ale tiež vám umožňuje nenamáhať svaly okolo očí.


  Osobitnú rizikovú skupinu tvoria ľudia, ktorí veľa pracujú s dokumentmi alebo sedia pred počítačovým monitorom

  Po unavení očí sa vaše obočie nedobrovoľne zamračilo a vaše oči sa zúžili. Aby ste predišli predčasnému výskytu kožných záhybov, musíte urobiť cvičenia zamerané na videnie. Pomáha to zmierniť stres.

  Výživa

  Slávne príslovie hovorí: „Sme to, čo jeme.“ Je ťažké nesúhlasiť s múdrosťou. Stravovacie návyky ovplyvňujú stav vnútorných orgánov a vzhľad. V priebehu rokov sa kolagén syntetizuje omnoho pomalšie, čo okamžite ovplyvňuje stav pokožky. Vyvážená strava bohatá na vitamíny pomôže aktivovať prirodzenú výrobu chemikálií a odstrániť malé vrásky a zabrániť vzniku nových. Čo musíte jesť, aby ste obnovili mladosť vašej pokožky:

  • vypite veľa tekutín, pretože suchá pokožka je náchylnejšia na „vráskavú“ sieťku;
  • jesť špenát pridaním k obľúbeným prílohám alebo ako omáčka, pretože obsahuje veľa karoténu, ktorý je zodpovedný za krásu pokožky;
  • preferujú nie mäso, ale zeleninu a ovocie (pokiaľ možno čerstvé);
  • zvoliť zeleninu a ovocie červenej alebo oranžovej farby (paprika, paradajka, marhuľa, čerešňa, sladká čerešňa, jahoda);
  • v zime, keď sa pestuje záhradné ovocie a zeleninatrh nie je príliš veľký, nahradí ho tropickým mangom alebo papájou;
  • varíme brokolicu v lete aj v zime, pretože táto zelenina sa predáva v mraziarenskej časti ktoréhokoľvek supermarketu aj v zime;
  • pite čerstvo vylisované šťavy z jabĺk alebo mrkvy (môžete vytvoriť individuálne ovocné a zeleninové zmesi).

  Kozmetika

  Vo veku 20 - 30 rokov by ste sa nemali pozerať na police s vráskami a podobnými výrobkami. To však neznamená, že môžete nechať svoju tvár bez starostlivosti.


  Oblasť okolo očí si vyžaduje obzvlášť šetrné čistenie, denné tonizovanie a hydratáciu

  Hlavným pravidlom pri výbere kozmetiky nie je šetrenie pri nákupe výrobkov od pochybných výrobcov.

  • Čistenie. Na odstránenie líčidiel použite špeciálne mlieko alebo micelárnu vodu. Tieto výrobky pomáhajú rýchlo a bezpečne odstrániť make-up pri čistení pórov. Sledujte svoje pohyby: nenapínajte pokožku, nevyvíjajte tlak na oči. Na zatvorené oko naneste vatový tampón navlhčený mliekom, po 40 sekundách odstráňte make-up ľahkými krúživými pohybmi.
  • Hydratačný. Na naplnenie pokožky kyslíkom je užitočné tráviť čo najdlhšie bez make-upu. Nie každý má takúto príležitosť, preto kozmetológovia odporúčajú používať v noci na očné viečka hydratačnú kozmetiku. Patria sem krémy, gély a pleťové vody. Krémy s vysokým obsahom tuku, sú vhodnejšie pre ženy so suchým typom pleti. Pleťové mlieka sa vstrebávajú rýchlejšie, čo vytvára dojem rýchlejšieho účinkuvyhladenie vrások.

  Na tónovanie je lepšie používať prírodné výrobky: čerstvá uhorka alebo jahody, kyslá smotana alebo bylinky. Jemná koža okolo očí by sa za žiadnych okolností nemala čistiť. Túto zónu je potrebné rozvetviť.

  Masáž

  Jemná masáž pokožky okolo očí je skvelý spôsob, ako zlepšiť krvný obeh. Masáž navyše pomáha kozmetike lepšie prenikať do pokožky a zlepšuje ich účinok na organizmus. Samomasáž je účinný spôsob, ako odstrániť vrásky pod očami doma bez návštevy kozmetických centier. Ako vykonávať procedúru domácej masáže?

  ​​
  1. Prostrednými prstami ľahko vedie od začiatku obočia do chrámu (skĺznite nie pod, ale pod obočie). Ľahko stlačte whisky a masírujte ich 5 sekúnd. Pokračujte v kruhovom pohybe z chrámu k nosnému mostíku, ktorý prechádza pozdĺž kostí lícnych kostí. Opakujte kruhové pohyby 20-krát.
  2. Prostredným prstom pravej ruky nakreslite „okuliare“ a vykonajte pohyb osem. Vychádzajúc z nosa, posúvajte prst pod obočím pravého oka, cez chrám choďte do spodného viečka, potom cez nos nosa pokračujte v masáži druhého oka. Celkom musíte nakresliť 15 osem.
  3. Položte dva prsty na zatvorené viečka a jemne posúvajte očnice, ako keby ste sa snažili pozerať doľava a doprava. Prsty by sa nemali dotýkať viečok, inak môže mať masáž opačný účinok. Cvičte do 1 minúty.
  4. Ľahko „zasiahnite“ končekmi prstov cez spodné viečko a posúvajte prsty z nosa dodo chrámov. Cvičte do 1 minúty.
  5. Zatvorte oči a pokúste sa prstami mierne nadvihnúť obočie. V tomto prípade musia viečka odolávať. Stačí vykonať pohyb 30 sekúnd.

  Masáž sa môže doplniť o ďalšie cvičenia alebo zmeniť poradie navrhovaných cvičení

  Ak sa vám niektoré cvičenie javí nepochopiteľné, môžete sledovať výučbu videozáznamov na internete.

  Spánok

  Väčšina dievčat si je istá, že tmavé kruhy a opuchy pod očami sa objavujú v dôsledku chronického nedostatku spánku. Je skutočne dôležité spať najmenej 7-8 hodín denne. Ak máte takúto príležitosť, v spálni neinštalujte počítač, televízor ani smerovač. Miestnosť, v ktorej spíte, by mala mať chladnú teplotu a čerstvý vzduch. Počet hodín spánku však nie je jedinou vecou, ​​ktorá ovplyvňuje zdravie a vzhľad. Je dôležité udržiavať správnu polohu počas spánku, aby nedošlo k narušeniu odtoku krvi.

  Za najlepšie držanie tela sa považuje zadný sen. Je prísne zakázané používať vysoký vankúš. Sledujte krk: brada by sa nemala opierať o hruď. Ak stlačíte krčné stavce, je prerušený odtok žilovej krvi. Nasleduje ranné zlé zdravie (bolí to, hlava sa „rozpadne“) a objavia sa vrecká pod očami. V priebehu času sa objavia milovníci vysokých vankúšov vrásková sieť. Spať lepšie na špeciálnom ortopedickom vankúši alebo vankúši.


  Trenie pokožky okolo očí kockami ľadu odpudzuje vrásky

  Zvyčajný spánok po zakopanínos vankúš, tiež negatívne ovplyvňuje zdravie. Poloha „lícom nadol“ vedie k opuchy a narušeniu pleti. V priebehu času sa na pokožke objavia malé vrásky, ktoré nie je možné odstrániť doma. Je lepšie zabrániť vzniku vrások tváre pod očami, ako vyhľadávať drahú pomoc odborníkov.

  Užitočné tipy na zabránenie vrások

  • V noci nepoužívajte mastné krémy alebo éterické oleje. Pred spaním môžu byť na pokožku okolo očí nanesené iba výrobky so zdvíhacím účinkom. Väčšina mastných krémov blokuje dýchanie pokožky, čo môže viesť k opuchom.
  • Krém neaplikujte do silnej vrstvy. Krém musí byť „vtlačený“ doštičkami krúžku a prostrednými prstami.
  • Neaplikujte základ na tenkú pokožku viečok.
  • Na jeseň av zime doplňte stravu vitamínových komplexov, pretože spotreba zeleniny je obmedzená.
  • Umyte si tvár chladnou alebo studenou vodou. Tento jednoduchý zvyk dodá pokožke dlhú mladosť. Zmrazte vodu alebo odvar z bylín pre obklady ľadu. Uvoľňuje opuchy, zlepšuje pleť a zabraňuje vzniku prvých vrások tváre.
  • Vydajte sa na šport alebo robte denné cvičenia, choďte viac, choďte v parku.
  • Vždy testujte kozmetiku. Malé množstvo gélu alebo krému by malo byť nanesené na chrbát zápästia alebo vnútorný záhyb lakťa. Ak ste si nevšimli alergickú reakciu, výrobok sa môže používať podľa pokynov.

  Domáce masky proti vráskam tváre

  Na odstránenie vrások okolo očí doma pomôžu jednoduché masky pripravené nezávisle od dostupných zložiek. Najznámejšie recepty na „anti-aging“ obklady a masky:

  • Pri prechádzke v parku vyberte 100 listov brezy (pokiaľ možno mladých), opláchnite ich pod studenou vodou a nalejte pohár vriacej vody. Zmes by sa mala infúziou podávať cez noc. Pred chladným vývarom vložte nižšie tampóny z bavlny do viečok 10-15 minút pred spaním.
  • Kupujte suché bylinky z lekárne: mäta, harmanček a šalvia. Zmiešajte všetky bylinky v rovnakom pomere. 1 polievková lyžica Zmes sa naleje do pohára vriacej vody, zahreje sa vo vodnom kúpeli a nechá sa vrieť 15 minút. Bavlnené vankúšiky namočené v chladenom vývare sú vynikajúcou kompresiou na vrásky a vrecká.
  • Na jeseň pomôže čerstvé hrozno bojovať proti vráskam. Vezmite dva veľké biele hrozno, pozdĺžne ich orežte a polovice pripevnite k vonkajším rohom očí po dobu 15 minút. Čerstvá hroznová šťava účinne bojuje proti prvým príznakom starnutia.
  • Zmiešajte lyžičku olivového oleja s niekoľkými kvapkami vitamínu E. Nie sú potrebné jasné proporcie. Na vyššie opísanú masáž sa musia použiť oleje. Po zákroku nezabudnite z pokožky odstrániť prebytočný olejový prípravok.
  • Pomocou surových zemiakov sa môžete zbaviť opuchov, tmavých kruhov a prvých vrások.Na problémové oblasti je potrebné aplikovať polovice chladeného zemiaka. Postup je najlepšie urobiť ráno.
  • Rastlina aloe vera doma, pretože šťava z listov tejto rastliny má liečivé vlastnosti. Stlačte niekoľko polievkových lyžíc čistej šťavy a naneste na viečko vatovým tampónom alebo prstami. Nie je potrebné ho umyť, takže postup je možné vykonať v noci.
  • Mastné mlieko pomôže zbaviť sa vrások pod očami. Varte pol pohára mlieka (obsah tuku najmenej 3,2%), chladte. Bavlnené vankúšiky namočte do studeného mlieka a jemne ich stlačte. Postup sa musí vykonať v polohe na chrbte. Disky umiestnite na zatvorené viečka na 20 minút.
  • Ak máte radi ľudové lieky, pravdepodobne máte doma mandľový olej. Nie je možné ju aplikovať na pokožku bez následného oplachovania. Na končeky prstov naneste malé množstvo mandľového oleja. Ľahko „vhadzujte“ do pokožky pod očami a zatvorenými viečkami. Po 30 minútach odstráňte zvyšný tuk vatovým tampónom navlhčeným tonikom alebo mliekom.
  • Prostriedky na báze petržlenovej šťavy sa často používajú v kozmetike a medicíne. Na prípravu liečivého kaša budete potrebovať odvar z petržlenu a surového zemiaka. Zemiaky nastrúhajte, nalejte 100 ml horúceho vývaru. Nechajte vychladnúť. Položte hmotu na kúsok prírodnej látky. Kompresie by sa mali aplikovať na zatvorené oči a viečka pred spaním po dobu 20 minút.
  • Na jar nebuďte príliš leniví na zber a sušenie lipových kvetov. 1 polievková lyžica. l. sušené kvetenstvo nalejte 200 ml vriacej vody. Trvajte na tom, 15 minút.Ochladená infúzia sa môže použiť na vypláchnutie očí a vytvorenie obkladov. Infúzia Linden sa vyrovnáva s prvými malými vráskami, zlepšuje farbu pleti, zmierňuje opuchy a zmierňuje únavu.

  Verí sa, že mandľový olej je obzvlášť prospešný pre pokožku okolo očí

  Ak sa chcete k tejto otázke pristupovať radikálnejšie, poraďte sa so skúsenými kozmetickými chirurgmi a kozmetológmi. Kozmetické centrum vám poradí s najbezpečnejšou procedúrou, ktorá pomôže dosiahnuť požadovaný výsledok. Môže ísť o fotorejuvenáciu, kontúrový plast alebo mezoterapiu. Úsilie odborníkov pomôže vrátiť mládež v každom veku.