Ako sa zbaviť vrások okolo očí

Každá žena, ktorá sa miluje, chce byť príťažlivá. Za týmto účelom sa snaží spĺňať normy krásy. Zahŕňajú: štíhlu postavu, nádherné vlasy, dobre upravené ruky, nechty a samozrejme hladkú pokožku. Tu sú len vrásky, ktoré sa objavujú s vekom, robia veľa žien nervóznymi, pretože pripomínajú vädnutie.

Stáva sa, že muži pridávajú palivo do ohňa sarkazmom: „Nie je desivé stať sa dedkom, ale je desivé spať s babičkou.“ Áno, nech už hovoríte čokoľvek, majú radi mladé krásy. Ženy preto chcú čo najdlhšie skryť svoj biologický vek.

V modernom svete sa to dá dosiahnuť pomocou salónnych postupov, ako sú peeling, subkutánne injekcie, laserové opotrebovanie av extrémnych prípadoch plastická chirurgia. Pre mnoho žien však tieto metódy nie sú dostupné z finančných (alebo iných) dôvodov. Zostáva rozhodnúť, ako sa zbaviť vrások doma, s minimálnym úsilím a nákladmi.

Je to možné

Existujú dve správy: dobrá a ... zlá. Vrásky sa objavujú v dôsledku mnohých faktorov, ale je možné ich podmienečne rozdeliť do 2 kategórií: tie, ktoré sa tvoria v dôsledku nepriaznivých podmienok prostredia a nesprávneho životného štýlu, a vrásky v dôsledku genetickej predispozície.

Teda vráskam v 1. kategórii je možné predchádzať a dokonca ich znížiť (ak už boli vytvorené) náležitou starostlivosťou. Ale druhý sa bude musieť vyrovnať. Aj keď je stále možné spomaliť ich vzhľad. Najťažšie sa ho zbaviťvrásky okolo očí, v iných častiach tváre sa to ľahšie robí. Dostupné metódy sú uvedené nižšie.

Nepriaznivé faktory

Určite ste si všimli, že pokožka tela neustále pod odevom vyzerá oveľa lepšie ako pokožka tváre, krku a rúk. Dokonca aj päty sú menej drsné pre tých, ktorí neustále nosia ponožky. V skutočnosti bez ochrany vystavená pokožka vystavená slnečnému žiareniu, vetru, prachu, dažďu, snehu rýchlejšie stráca vlhkosť a v dôsledku toho sa stáva tenšou alebo hustejšou a praskajúcou.

Pozrite sa na tých, ktorí neustále pracujú vonku. Často vyzerajú o 10-15 rokov staršie ako ich vek. Je to preto, že ich pokožka jednoducho nemá čas sa zotaviť. A ona to dokáže! Ak zmeníte prostredie.

Ďalším nepriaznivým faktorom je nepozorný prístup k zdraviu človeka - stres, preťaženie, nedostatok spánku, fajčenie, alkohol, kolísanie hmotnosti a choroba. Znižujú vnútorné zásoby tela a nemá schopnosť dodávať pokožke potrebné živiny, vitamíny, kyslík v dostatočnom množstve.

Metódy kontroly

Na zníženie alebo zabránenie výskytu vrások je potrebné najprv vylúčiť nepriaznivé faktory. Ak je to potrebné, podrobte sa kompletnému vyšetreniu a vylúčite chronické choroby. Obzvlášť dôležité je založiť činnosť pečene, obličiek, gastrointestinálneho traktu a vyliečiť zuby. Už od tohto budete vyzerať o 10 rokov mladší ako váš vek.

Ďalej musíte urobiť prevenciu, aby ste si zachovali zdravie - aby ste si vzalivitamíny, cvičenie, pitie čistej vody, vyhýbanie sa stresu, dostatok spánku, hľadanie spôsobov, ako častejšie prežiť pozitívne emócie.

Až po týchto opatreniach sa môžu a mali by sa konečne prijať opatrenia na odstránenie vrások. V opačnom prípade budú akékoľvek pokusy ponechané bez výsledku (alebo sa ukáže, že sú krátkodobé), aj keď jeden z priateľov odporúča kúpiť z posledných peňazí „magický komplex“ proti vráskam.

Alternatívne metódy

Existuje veľa receptov, ktoré pomáhajú obnoviť pokožku. Masky proti vráskam sa vyrábajú na základe olejov, rastlín a bobúľ, ktoré majú upokojujúce, tonizujúce vlastnosti, ako aj vaječné žĺtky, niekedy citrusové plody (ak nie je alergia). Tieto metódy však majú spoločnú nevýhodu - nedávajú okamžitý výsledok.

Musíme byť trpezliví - zmeny sú viditeľné až po 30 - 45 dňoch, počas ktorých sa v dospelosti pokožka obnovuje. Okrem toho ľudové liečivá viac zabraňujú vzniku záhybov alebo ich robia menej hlbokými, ako sa ich zbavujú.

Pomáha predchádzať vráskam okolo očí pomocou stlačenia mletého ľanu. Zjemňuje, vyhladzuje a upokojuje pokožku. Semená naparte v horúcej vode a nechajte ich mierne vychladnúť. Výslednú hmotu zabaľte gázou a nasaďte na oči. Keď úplne vychladne, musíte ju odstrániť a najskôr ju umyť teplou vodou a potom vychladnúť.

Pri výbere masiek pre chúlostivé oblasti majte na pamäti, že sa môžu dostať do vašich očí, takže prísady by nemali horieť, spôsobiť nepohodlie alebo prilepiť mihalnice. Na toZ tohto dôvodu neodporúčame recepty kyslej smotany na oleje a tuky. Lepšie využitie bylinných odvarov. Na svoje oči môžete naliať čajové vrecká. Nie pre nič, čo mnohí odporúčajú jednoduché uhorky - sú hypoalergénne a dobre osviežujúce. Samozrejme nebude možné zbaviť sa vrások pod očami, ale opuchy očných viečok sa znížia a vzhľad bude jasnejší, akoby akoby bol mladý. Čo je už dobré.

Veľmi dobrá ovsená maska ​​na tvár. Takmer okamžite bieli tvár a vyživuje pokožku. Stáva sa jemným a veľmi príjemným na dotyk. V prípade masky musíte vločky napariť v horúcom mlieku a potom aplikovať buničinu na pokožku. Po 10 minútach opláchnite studenou vodou.

Z nasolabiálnych vrások pomáha prírodný olej - olivový, ľanový, slnečnicový.

Aké kozmetické výrobky môžu robiť

Nezanedbávajte kozmetické výrobky, najmä ak nemáte sklon k alergickým reakciám. Koniec koncov, sú špeciálne navrhnuté pre starostlivosť o pleť. Okrem toho, na rozdiel od ľudových prostriedkov, šetria čas. Nemusia variť. A môžete si ich vyzdvihnúť pre akúkoľvek peňaženku. Nakoniec, v tajnosti nie je také dôležité, ako drahý je krém. Pri výbere bielej kozmetiky je dôležité dodržiavať určité pravidlá a snažiť sa ju prísne dodržiavať v súlade s pokynmi.

Pravidlá

  • Kozmetika nesmie obsahovať alkohol.
  • Je dobré, ak obsahujú výťažky z aloe, dúhovky, ženšenu a slnečnice.
  • Príjemné prírodné konzervačné látky sú: med, extrakt z listov, hroznových jadierok, brusníc a iných rastlín,obsahujúce triesloviny.
  • 50 ml krému by sa malo používať do 3 mesiacov, nie do dvoch rokov. Dosť pre tento denný (a nie občas) aplikujte ho na tvár, krk a dekolt.
  • Denný krém by mal obsahovať 15 SPF a viac. Uplatňuje sa iba počas dňa. Pretože jeho funkciou je hydratácia a ochrana.
  • Nočný krém vyživuje pokožku a musí sa aplikovať pred spaním. Ak pracujete cez deň a počas dňa spíte, musíte ho stále používať, keď odpočívate, inak to nefunguje, ale iba upcháva póry. Pretože je zvyčajne hustejšia, potrebuje niekoľko hodín, aby sa úplne vstrebala a prenikla do hlbších vrstiev pokožky. Okrem toho je zbytočné naniesť na nočný krém dekoratívnu kozmetiku (ako sa dá bez nej dostať) - bude sa húštať alebo odkvapkávať. Na to potrebujete iba možnosť ľahšieho dňa.
  • Je nevyhnutné, aby ste pred použitím akéhokoľvek krému dôkladne očistili pokožku gélom alebo penou, čistiacim mliekom (denne), jemným peelingom alebo maskou (raz týždenne).
  • Po dôkladnom očistení je potrebné obnoviť pH pleti tonikom bez alkoholu. V opačnom prípade môže krém spôsobiť nesprávnu reakciu - brnenie, začervenanie, lúpanie.
  • Nepoužívajte krém na tvár v oblasti okolo očí - majú vyššiu hustotu, ako je potrebné a môžu obsahovať zložky, ktoré dráždia citlivú oblasť. Nie sú tiež určené na náhodný kontakt so sliznicou. Prečo potrebujete edém pred začatím podnikania? Stále existujú špeciálne prostriedky.Je lepšie kúpiť si krém na oči. Účinnejší spôsob boja proti vráskam v tejto oblasti ešte nebol vymyslený.

Ak budete postupovať podľa týchto pravidiel, vo veku najmenej 30 až 35 rokov (a najlepšie 25 rokov), budete mať možnosť oneskoriť výskyt vrások tváre z 10 na 15 rokov! Neveríte? Spýtajte sa dobrého kozmetičky.

Netreba trápiť ...

Mimochodom, vrásky nielen odhaľujú vek, ktorý sa ženy snažia skryť, ale aj skúsenosti a charakterové vlastnosti. To nie je prekvapujúce, pretože človek počas svojho života prežíva obrovské množstvo pocitov a emócií: je prekvapený, smutný, šťastný, znudený, potešený, nahnevaný, pochybný, dotknutý, urazený. To všetko sa odráža na tvári a vytvára záhyby, najmä pri pohyblivých výrazoch tváre. V prípade potreby je možné všetko prečítať.

Napríklad vrásky okolo pier sa vytvárajú, keď ich dáma často tlačí. Čo cíti? V podstate negatívne emócie: závisť, hnev, nevôľa. Ale vrásky okolo očí sa objavujú skoro u tých, ktorí sa často radujú a smejú sa. „Vrana chodidiel“ teda nie je nepríjemným problémom, ale pečaťou šťastného človeka. Musím sa toho zbaviť?