Ako sa zbaviť videa na YouTube?

Každý používateľ, ktorý má aspoň občas prístup na internet, aspoň raz počul o službe YouTube. Táto služba je v súčasnosti najobľúbenejším zdrojom uverejňovania videí, kde používatelia môžu nielen pridávať a prezerať videá (svojich vlastných aj iných ľudí), ale tiež ich komentovať a tiež poskytovať odkazy na tieto záznamy svojim priateľom a známym.

Dnes sa v službe YouTube každý deň zaznamenávajú miliardy zobrazení a milióny ľudí z celého sveta si na tejto stránke vytvorili svoje vlastné kanály. Napriek tejto popularite zdroja však nie všetci používatelia vedia, ako odstrániť video zo svojho kanála alebo kanála niekoho iného. A to sa robí veľmi jednoducho.

Ako zničiť film z vášho kanála?
Mnoho neskúsených používateľov veľmi často pridáva na svoj kanál video, ktoré by chceli odstrániť. Ale nie vždy sa im to darí, aj keď táto operácia trvá iba pár minút. Ak chcete zo svojho účtu odstrániť videá YouTube, stačí vykonať niekoľko jednoduchých krokov:

  1. Prihláste sa na svoj účet zadaním používateľského mena a hesla do príslušných polí.
  2. V hornej časti okna nájdite šípku nadol. V predvolenom nastavení sa nachádza veľmi blízko tlačidla Pridať video.
  3. V zobrazenom zozname vyberte položku „Správca videí“.
  4. Začiarknite políčka pre jeden alebo viac klipov, ktoré chcete odstrániť. Majte na pamäti, že môžete vymazať niekoľko záznamov naraz, takže buďte opatrní.
  5. Potom kliknite na položku „Akcie“ a stlačte tlačidlo pomocounápis „Odstrániť“.
  6. Po potvrdení akcií sa video, ktoré nepotrebujete, odstráni z vášho kanála.

Potom už nebude video k dispozícii na pozeranie, hoci sa na nejaký čas môže objaviť na vyhľadávacích stránkach alebo v zozname záznamov ako samostatná ikona. Časom bude nahrávka nakoniec zmiznúť zo všetkých služieb YouTube.

Ako sa zbaviť videa z kanála niekoho iného?

Niekedy sa vyskytnú problémy, keď sa ich nahrávky objavia na kanáli inej osoby. Keďže video niekoho iného nemôžete vymazať sami, je potrebné vykonať trochu iné kroky, aby ste sa tohto videa zbavili. Zároveň musíte pochopiť, že na odstránenie nahrávky inej osoby zo služby YouTube budete potrebovať dobrý dôvod (porušenie autorských práv, súkromie atď.).

Ak chcete vymazať klip z iného kanála, postupujte takto:

  1. Prejdite na stránku videa a nájdite v nej začiarkavacie políčko „Nahlásiť“. Je v zázname s počtom zobrazení.
  2. V zobrazenej ponuke vyberte položku „Porušenie mojich práv“.
  3. Potom je potrebné objasniť dôvod sťažnosti (či ide o porušenie autorských práv, súkromia alebo niečoho iného) a uviesť potrebný nárok.
  4. Teraz musíte kliknúť na modré tlačidlo „Odoslať“ a zoznámiť sa s ďalšími informáciami o tomto videu.

Teraz zostáva čakať na zváženie správy službyvaša sťažnosť. Ak toto video skutočne porušuje vaše práva, bude okamžite odstránené.

Malo by sa poznamenať, že veľa používateľov neskúsenosti vytvára na rôznych účtoch naraz niekoľko kanálov a potom nevie, ako sa ich zbaviť. Každý z týchto kanálov možno odstrániť jednotlivo alebo pomocou účtu. Zároveň však nezabudnite, že váš účet (účet) môže byť prepojený s inými službami od spoločnosti Google, napríklad s profilom v sociálnej sieti Google+. Preto pri odstraňovaní celého účtu buďte opatrní, inak bude potrebné znova vytvoriť ďalšie služby známej spoločnosti.

Ak kanál nie je prepojený s vašou stránkou v službe Google+, môžete ho bezpečne odstrániť ako celok, aby ste sa zbavili každého videa jednotlivo.