Ako sa zbaviť strií na zadku a vyzerať neodolateľne?

Každé dievča sníva o dokonalej postave. Ženské telo je však také, že je vystavené mnohým rôznym stresom, ktoré môžu spôsobiť defekty vzhľadu. Jedným z týchto nepriaznivých faktorov je hormonálna disrupcia, ktorá okrem iného vedie k striám na bokoch. Môže sa to stať v každom veku a za akýchkoľvek okolností.

Môže existovať veľa dôvodov pre výskyt strií na zadku. Jedná sa o zvýšenie telesnej hmotnosti a chudnutie, ako aj puberty, tehotenstva a laktácie. Vznikajú v dôsledku zníženia elasticity pokožky, v dôsledku čoho sa vnútorné vrstvy epidermy rozbijú, čo vedie k vzniku fialových jaziev. Postupom času miznú, ale zostávajú viditeľné. Čím staršie sú strie, tým ťažšie je ich zbaviť. Ale neponáhľajte sa zúfalstva! Existuje mnoho tipov, ako odstrániť strie na zadku. Väčšina z nich je vhodná na domáce použitie. Čítajte a podniknite kroky.

Začneme správnou výživou

Zdravie a krása každej osoby samozrejme závisia od výživy a životného štýlu. Platí to najmä o krásnej polovici ľudstva. Je veľmi dôležité piť veľa vody. Každý vie, že odporúčaná denná dávka sú dva litre. A nenahrádzajte vodu čajom alebo inými nápojmi, nepočítajú sa. Voda je nevyhnutná pre krásu vašej pleti. Pomáha jej udržať pružnosť a vyhnúť sa nepríjemným striám.

Mali by ste skontrolovať aj svoje stravovacie návyky. Vzdajte sa múky a tukuvýrobky. Nepomôžu vám vyzerať atraktívnejšie. Zapamätaj si to! Zahrňte do svojej ponuky viac zeleniny, ovocia, orechov a morských plodov. Užitočné sú aj potraviny bohaté na bielkoviny.

Nebudete však môcť odstrániť strie na zadku pomocou správnej výživy. Preto pristupujeme k metódam boja.

Masáž proti striám

Môžeme povedať, že je to jedna z najúčinnejších metód. Ale tu je dôležitá stálosť. Ak masírujete niekoľkokrát za mesiac, neuvidíte žiaden efekt. Je potrebné vydržať najmenej 10 dní.

Postup by sa mal vykonávať zdola nahor, to znamená od kolien po boky. Počas masáže by ste nemali pevne stlačiť pokožku, pretože sa môže vyskytnúť opačný efekt. Pred zákrokom musíte pokožku namazať akýmkoľvek kozmetickým olejom, napríklad mandľovým alebo jojobovým olejom. Môžu sa pridať éterické oleje, ako je pomaranč, citrón, rozmarín. Okrem aromatizácie budú mať tiež terapeutický účinok.

Terapeutické kroviny

Pred osprchovaním bude užitočné ošetriť pokožku zadku pomocou kroviny. Zlepší krvný obeh a obnoví elasticitu pokožky. Kroviny sa dajú bez problémov variť doma. K tomu je vhodná mletá káva, soľ alebo cukor. Tieto zložky sa musia zmiešať s olejom, je lepšie, ak ide o olivy alebo mandle.

Domáce masti

Najslávnejšou masťou strie je masť s múmiou. Na jej prípravu musíte vziať dve tablety tejto látky, rozdrviť, rozpustiť vo vode azmiešajte s detskou smotanou. Uchovávajte v chladničke. Aplikujte po sprche, aby ste pokožku lepšie zvlhčili. Ak chcete vylepšiť vôňu masti, pridajte niekoľko kvapiek éterického oleja rozmarínu, pomaranča alebo citrónu.

Terapeutické zábaly

Efektívna, ale dosť pracná metóda riešenia strií. Ako základ pre zábaly môžete vziať morské riasy (pred použitím je potrebné ich namočiť) alebo med. Musia byť aplikované na problémové oblasti a zabalené do priľnavých fólií. Potom izolujte uterákom. Ak je to možné, takáto „komprimácia“ môže zostať cez noc. Ak nemôžete, vydržte aspoň pár hodín.

Fitness

Športy ešte neboli zrušené. Každý deň sú k dispozícii základné ranné cvičenia, skákacie lano, jazda na bicykli a plávanie. Mierna fyzická aktivita bude užitočná nielen na zlepšenie pružnosti pokožky a na odstránenie strie, ale aj na udržanie dobrej kondície.

Ak všetko ostatné zlyhá?

Ak ste vyskúšali všetky možné a nemožné metódy odstránenia strií doma a nedosiahli ste požadovaný výsledok, je čas obrátiť sa na odborníkov. Na klinikách plastickej chirurgie vám povedia, ktoré postupy budú účinné v každom jednotlivom prípade.

Teraz viete, či je možné striečky odstrániť doma. Okamžite začnite postupy a potom už nebudete potrebovať drastické opatrenia.