Ako sa zbaviť strií na bruchu po pôrode

Obsah

  Bežné problémy sú pre ženy po pôrode na bruchu. Niektorí sú úplne presvedčení, že odstránenie strie (strie) je nemožnou a neúčinnou úlohou. Poďme hovoriť o tom, ako odstrániť strie na bruchu rýchlo, lacno a spoľahlivo.

  Je zaujímavé, že sa môžu vyskytovať striee u žien aj u mužov, ale ak mu muži takmer nikdy nevenujú pozornosť, táto situácia sa stáva pre ženy problémom na programe.

  V zime nie je tento problém taký naliehavý, ale v lete sa stáva zrejmejším ako kedykoľvek predtým. Aj keď od narodenia uplynulo niekoľko rokov, na tele sú jasne viditeľné biele pruhy a depresie. Každému problému je lepšie predchádzať, ako ho vyriešiť neskôr. Čo možno urobiť počas tehotenstva a ako sa zbaviť popôrodných strií bez toho, aby ste opustili svoj domov?

  Ošetrenie čerstvých strie je omnoho ľahšie ako staršie. Ide o to, že po objavení sa tejto kozmetickej chyby sú zjazvenia ukončené až o rok neskôr. K problému je potrebné pristupovať komplexne. Je dôležité pochopiť, že to bude nejaký čas trvať, nebude to fungovať na odstránenie vady za týždeň.

  Režim pitia

  Voda je základom nášho života, všetky procesy sa vyskytujú aj na bunkovej úrovni pomocou vody.

  Samozrejme, neexistuje priama súvislosť medzi vodou a striami, ale ak vezmeme do úvahy režim pitia v komplexnej liečbe, určite to pomôže.


  Čistá pitná voda sa zrýchľujeprocesy regenerácie buniek

  Fyzická aktivita

  Pravidelné cvičenie pomáha udržiavať tonus pleti, takže fyzická aktivita zabráni vzniku strie.

  Telesná masa okrem toho hrá dôležitú úlohu pri tvorbe strií. Cvičenie pomôže normalizovať hmotnosť. Aj keď to nepomôže odstrániť problém, môže to zabrániť objaveniu nových pruhov na pokožke.

  Fyzické cvičenie nie je potrebné oddialiť, len pár mesiacov po pôrode sa môžete bezpečne zapojiť do seba.

  Spodná bielizeň

  Odborníci odporúčajú, aby ženy nosili obväz počas celého obdobia tehotenstva a počas prvých dní po pôrode.

  Nezabudnite na výber správnej podprsenky. Počas tehotenstva a laktácie sa prsné žľazy výrazne zväčšujú, preto je potrebné ich udržiavať a upevňovať pomocou vhodnej podprsenky.

  Laser

  Striae na žalúdku sa dá odstrániť laserom. Vďaka laserovej terapii sa novovytvorené pruhy stanú oveľa ľahšími a pokiaľ ide o staré pruhy, pridávajú pigment, ktorý im umožňuje mierne pozorovanie.

  Laserová terapia sa nemôže vykonať skôr ako dva mesiace po narodení.
  Po zákroku sa na bokoch a bruchu môžu vytvárať krusty, ktoré po dvoch týždňoch samy vymiznú.


  Laserové resurfacing sa v dôsledku kozmetiky nazýva prielom v kozmetikevysoká účinnosť

  Mezoterapia

  Podstatou tohto postupu je to, že terapeutické látky a výživné látky sa injikujú pod kožu pacienta pomocou viacerých injekcií.

  Prečítajte si tiež: Ako odstrániť začervenanie z činenia

  Takzvaný terapeutický koktail sa môže líšiť v závislosti od každého konkrétneho prípadu.

  Hlavné zložky mezoterapie sú tieto zložky:

  • výťažky z liečivých rastlín;
  • kolagén;
  • enzýmy;
  • aminokyseliny.

  Podľa odborníkov je stav pokožky po desiatich stretnutiach mezoterapie omnoho lepší.

  Vákuová masáž

  Špecializované inštitúcie používajú špeciálny prístroj, ktorého účinok je spojený s absorpciou pokožky. Vákuová masáž vykonáva najdôležitejšie funkcie:

  • zlepšuje stav pokožky, spojivového tkaniva a svalov;
  • krvný obeh je normalizovaný;
  • ​​
  • krvné cievy sú posilnené;
  • sa zrýchľujú regeneračné schopnosti pokožky.

  Vákuová masáž je účinná pri celulitíde!

  Iné hardvérové ​​metódy na odstránenie strie

  Profesionálni kozmetológovia môžu tiež ponúknuť takéto metódy riešenia kožných defektov:

  • Aromaterapia je možno jednou z najšetrnejších metód;
  • studené a horúce zábaly;
  • terapia ozónom;
  • rádiolifting (vystavenie elektrickým impulzom);
  • chirurgický zákrok.

  Esenciálne oleje na natiahnutie

  Keď sa časom natiahne, pokožka stráca svoju elasticitu. Kolagénové vlákna sa pretrhnú, ktoré sa najskôr objavia vo forme zvlnených čiar červenej alebo fialovej a potom sa vytvoria biele pruhy.

  Samozrejme si nemôžeme všimnúť dôležitú úlohu genetického faktora. Existujú typy pleti, ktoré sú vysoko citlivé na strie. Získané faktory však vo väčšine prípadov zohrávajú obrovskú úlohu.

  Akákoľvek choroba sa lieči oveľa ľahšie v skorých štádiách a strie nie sú výnimkou z pravidla. Keď sa už objavia biele alebo strieborné pruhy, je ošetrenie obtiažne a v niektorých prípadoch nemožné.

  Účinné éterické oleje pre strečové značky:

  • semená mrkvy. Tento éterický olej je schopný oživiť a zjemniť pokožku. Regeneruje aj veľmi tenkú a unavenú pokožku. Používa sa často na dermatitídu, ekzém a kožné vyrážky;
  • Emu olej môže preniknúť aj do najhlbších vrstiev pokožky. Olej dobre regeneruje pokožku a vyhladzuje jemné vrásky a jazvy;
  • Kadidlo. Esenciálny olej sa široko používa pri omladzovacích procedúrach, zmierňuje zápalové procesy a lieči jazvy;
  • jazmín. Jasmínový olej zlepšuje elasticitu a znižuje počet a veľkosť jaziev. Po pravidelnom používaní oleja z jaziev a strií nezanikajú žiadne stopy. Získa sa dokonca aj precitlivená a dehydratovaná pleť s éterickým olejom jazmínuzdravý vzhľad;
  • Levanduľové tóny éterického oleja a omladzujú pokožku. Levanduľa rýchlo lieči poranenia, popáleniny, odreniny. Éterický olej pomáha zmäkčiť a liečiť pokožku;
  • Esenciálny olej z ruží hydratuje pokožku a má protizápalové účinky. Ruža je nevyhnutnou zložkou pri omladzovaní a vyhladzovaní pokožky.

  Použitie éterických olejov

  Pamätajte, že éterické oleje sa nepoužívajú v čistej forme! Musia byť pridané do masážnych zmesí, pleťových vôd, krémov a vtierané do problémových oblastí pokožky.

  Do masážnej zmesi by sa malo pridať iba niekoľko kvapiek éterického oleja. Vďaka správne pripraveným relaxačným zmesiam môžete strihové značky len ťažko spoznať. Výsledkom pravidelného trenia na báze prírodných zložiek je dosiahnutie dobrej relaxácie unavenej pokožky a zmiernenie svalových kŕčov. Výsledkom bude, že pokožka bude elastická, hladká, hodvábna a žiarivá.

  Zábaly sa môžu vyrábať na základe éterických olejov. Oleje môžu byť zmiešané nielen s prírodnými tukmi, ale aj s medom, čokoládou, morskými riasami, bahnom atď.


  Do kúpeľa sa môžu pridávať éterické oleje

  Tento postup pomôže uvoľniť a zmierniť únavu. Vaše telo sa otvorí dobre, póry sa otvoria. Vďaka tomu prenikajú aktívne zložky hlbšie do pokožky. Výsledkom je zlepšenie krvného obehu a bunky budú nasýtené živinami.

  Na desať litrov vody postačí niekoľko kvapiek éterického oleja. vďakaPo pridaní emulgátora sa olej rovnomerne rozpustí vo vode. Bylinné infúzie, med alebo morská soľ môžu slúžiť ako prírodný emulgátor.

  Nie je potrebné sa ubezpečovať rýchlym výsledkom, dokonca aj malé ružové čiary s pravidelným používaním éterických olejov je možné odstrániť za menej ako šesť mesiacov a odstránenie bielych pruhov môže trvať celý rok.

  Nečakajte, až sa problém objaví, ako preventívne opatrenie použite aromaterapiu. A potom vás vaša pokožka poteší zdravou žiarou a žiarou.

  Tradičná medicína

  Eliminácia strie v salónoch nie je lacná služba, takže hovorme o populárnych ľudových liekoch, ktoré sa dajú pripraviť z prírodných surovín a za minimálnu cenu.

  Olivový olej

  Aby sa dosiahol výsledok, musí sa olej dôkladne vtrieť do miest, kde sa objavili strie.


  Olivový olej je všeobecne známym liekom proti napínaniu.

  Je potrebné ustanoviť, aby sa takýto postup vykonával po každej sprche. Ak to budete robiť každý mesiac, budete s výsledkom spokojní. Zároveň je však dôležité pochopiť, že olivový olej nie je všeliekom alebo zázračným liekom na strie. Spolu s trením olejom musíte jesť správne, cvičiť a viesť zdravý životný štýl.

  Okrem olivového oleja môžete používať mandľový olej alebo avokádo. Dobré výsledky prinesie aj použitie vitamínu E. Pomôže to nielen pri odstraňovaní strie, ale aj pri rozdávaníVaša pokožka je lesklá a zdravo vyzerajúca.

  Aloe Vera

  V lekárňach sa predáva špeciálny gél na báze Aloe Vera. Gél sa zmieša s olejom z tresčej pečene a vitamínom E. Dôkladne premiešajte všetky zložky a naneste homogénnu hmotu na problémovú oblasť.


  Aloe Vera je známa svojou schopnosťou redukovať strie

  Ricínový olej

  Olej by sa mal vtrieť do problémovej oblasti pokožky, potom obaliť pokožku celofánom a navrchu naniesť vyhrievaciu podložku.

  Procedúra trvá pol hodiny, po ktorej sa musí ricínový olej dôkladne umyť. Môže sa vykonávať raz za dva dni, až kým sa nedosiahne účinok.

  Lotion

  Terapeutické mlieko pre strie sa skladá z týchto zložiek:

  • pol šálky olivového oleja;
  • štvrť šálky gélu Aloe Vera;
  • päť kapsúl vitamínu E;
  • päť kapsúl vitamínu A.

  Všetky tieto zložky sú dôkladne premiešané a umiestnené do fľaše, ktorá je uložená v chladničke. Mlieko môžete používať každý deň, ale skôr ako ho použijete, musí byť dôkladne pretrepaný.

  Kuracie vajce

  Beat vajce a zakryte ho strie. Potom kožu zabalte do celofánu a prikryte uterákom. Po zákroku sa vykúpajte.


  Vajec je bohatým zdrojom bielkovín

  Kakaové maslo

  V kozmetických salónoch je odstránenie strií s kakaovým maslom drahý postup, ale to isté môžete urobiť aj doma. a zároveň veľa ušetriť.

  Na prípravu liečivej hmotymusíte zmiešať kakaové maslo, včelí vosk, pšeničný klíčok a vitamín E. Hmotu umiestnite do vodného kúpeľa tak, aby sa včelí vosk topil, potom smotanu ochladte a chladte.
  Liečebný krém môžete používať denne jeho trením v problémovej oblasti brucha a bokov.

  Keď sa zbavíte strie, oslobodzujete sa od objavovania sa nových striech, a preto by ste sa mali riadiť užitočnými odporúčaniami, ktoré zabránia rozvoju strie:

  • Snažte sa udržiavať stabilnú hmotnosť, a preto sledujte svoju stravu. Potraviny by mali byť vyvážené, vyvarujte sa mastných, vyprážaných a údených potravín. Pokúste sa jesť po častiach, približne každé 2 až 3 hodiny. Ak je jedlo obohatené a mineralizované, pokožka bude v dobrom stave;
  • si vyberte optimálnu fyzickú aktivitu - beh, plávanie, fitnes, aerobik alebo iné;
  • Je užitočné každý deň masírovať miesta, ktoré sú najviac náchylné na strie. Pomôžu vám masážne kefy alebo rukavice bez prstov. Takáto samomasáž prispeje k zlepšeniu krvného obehu, stimuluje syntézu elastínu, kolagénu a obnovuje pokožku;
  • po kúpeli alebo sprchovaní je potrebné aplikovať na pokožku nejaký typ zvlhčovača - krém, balzam alebo mlieko.

  Je dôležité pochopiť, že boj proti striám je každodennou a usilovnou prácou. Buďte trpezliví a nevzdávajte sa. Ako sa hovorí, trpezlivosť a práca budú brúsiť všetko a dokonca aj stričky!