Ako sa zbaviť strie na koži

Obsah

  Nezáleží na tom, ako sa žena stará o svoj stav tela, skôr alebo neskôr sa vyskytnú problémy so striami. Je to z dôvodu predispozície férového sexu k tejto patológii kože. Strieborné značky na hrudi, bokoch, bokoch výrazne znižujú kvalitu života ženy, obmedzujú výber určitých modelov oblečenia.

  Kozmetická vada niekedy mužov neobchádza, ale zriedka venujú pozornosť malým jazvám. Pred odstránením strií na tele odborníci radia ženám, aby sa podrobili úplnému lekárskemu vyšetreniu s cieľom zistiť príčinu vnútorných prasknutí kožného tkaniva.

  Prečo má osoba strieborné znaky

  Strieborné značky alebo striee vyzerajú ako hlboké, pretiahnuté jazvy. Ich farba sa môže líšiť od svetloružovej po tmavofialovú. Čím ľahší je odtieň kozmetických defektov, tým rýchlejšie a ľahšie sa ich zbavia. Strie sa objavuje v dôsledku poškodenia vnútorných vrstiev epidermy v dôsledku nadmerného zaťaženia. Strie na nasýtenej farbe sa nedajú eliminovať ani modernými kozmetickými postupmi, ale ich znateľnosť nebude problémom. Staré strie sa dajú z pokožky odstrániť iba pri zložitých chirurgických operáciách.

  Za určitých podmienok sa objavia škaredé jazvy. Koža sa natiahne natoľko, že sa zlomí. Kozmetičky identifikujú niekoľko hlavných príčin patologického procesu:

  • ostré výkyvy hormonálneho pozadia u žien počas nosenia dieťaťa, ako aj u predstaviteľov silnejšieho pohlavia, ktorí zneužívajú steroidy na budovanie svalov;
  • náhly úbytok na váhe alebo rýchly prírastok na hmotnosti vyvolávajú napínanie alebo stlačenie všetkých vrstiev epidermy, stratu elasticity kože;
  • narušenie endokrinného systému vedie k nadmernej alebo nedostatočnej produkcii hormónov v žliazach s vnútornou sekréciou.

  Tieto biologicky aktívne látky spôsobujú u veľmi mladých dievčat strie. V dospievaní sa v tele vytvára veľké množstvo hormónov - hlavné viníky vzniku kožnej patológie. Mladí ľudia by sa však nemali veľmi obávať - ​​ich epiderma má zvýšené regeneračné vlastnosti, takže existuje vysoká pravdepodobnosť, že sa pokožka v priebehu niekoľkých rokov úplne uzdraví. Počas tehotenstva sa situácia zhoršuje rastom hrudníka, bokov, brucha, prírastku na váhe. Vzácna žena po narodení dieťaťa sa môže pochváliť pôvodnou hladkosťou pokožky.

  Bude sa usilovať o odstránenie strií doma s náležitou starostlivosťou a trpezlivosťou, lekári však odporúčajú stráviť trochu času diagnostikou. Faktom je, že kozmetický defekt je tiež príznakom veľmi závažných chorôb, ktoré dobre reagujú na liečbu v počiatočnej fáze. Patria sem:

  Prečítajte si tiež: Ako sa zbaviť popôrodných strií?
  • hyperkorticizmus -patológia endokrinného systému, postupujúca na pozadí nadmernej produkcie hormónov kortikálnou vrstvou nadobličiek;
  • nedostatočná alebo zvýšená produkcia hormónov štítnej žľazy;
  • Zhubné a benígne nádory v mozgu alebo kôre nadobličiek.

  Steroidné hormóny sa pri týchto chorobách stávajú vyvolávajúcimi faktormi výskytu strií. Elasticita a elasticita kože závisí od ich koncentrácie v krvi. Aj malé kolísanie hmotnosti v tomto stave epidermy vedie k prasknutiu tkaniva. Po liečbe základnej patológie sa obnoví elasticita pokožky, ale striee nezmiznú bez stopy. Musí sa s nimi bojovať pomocou restoratívnych postupov na klinikách alebo doma.

  Príznaky jediného kožného ochorenia sa ani na diaľku podobajú na strie. Strie vyzerajú ako tenké pruhy rôznych dĺžok a šírok. V počiatočnom štádiu je ich farba svetlá, nasýtená. Je to kvôli krvácaniu, ktoré sa vyskytlo počas prasknutia tkaniva. V priebehu času sa krvné zrazeniny rozpustia, strie sa postupne strácajú. V určitom štádiu sa farba strie porovnáva s odtieňom pokožky. Ale radujeme sa skoro - jazvy sú stále bledé a na tmavšom pozadí pokožky začínajú výrazne vystupovať.

  Laserom sa môžete zbaviť strií

  Salónové procedúry

  Na klinikách a kozmetických salónoch odborníci vyrovnajú kožnú úľavu, obnovia pružnosť a prírodný tieň v oblasti tela, kdesú strie. Nie je možné úplne odstrániť strie, ale budú takmer neviditeľné. Moderné kliniky sú vybavené rôznymi zariadeniami na odstránenie jaziev.

  Zákazníkom tiež ponúkajú jemnejšie metódy - zábaly, peelingy, terapeutické masáže. Ako rýchlo zbaviť strie povedie odborník po vyšetrení. Ak sú jazvy staré, zrnité, potom môže pomôcť len použitie celého radu techník používaných v určitom poradí.

  Laserový peeling

  Pod vplyvom laserových lúčov je reliéf pokožky vyhladený. Je to kvôli odstráneniu hornej vrstvy epidermy a stimulácii tvorby tkanív. Nové bunky obsahujú veľa kolagénu a elastínu, biologických zlúčenín zodpovedných za elasticitu epidermy. Po určitom čase mladé tkanivá postupne nahradzujú poškodené tkanivá a strihové značky sa stávajú menej výraznými.

  Je možné odstrániť strie pomocou lasera pre konkrétneho pacienta? U niektorých ľudí sú tieto postupy kontraindikované. Laserový peeling je sprevádzaný menším poškodením dermy, preto medzi procedúrami existuje rehabilitačné obdobie. Zvyčajne je to od 10 do 30 dní, po ktorých odborník vyhodnotí výsledky. Počet sedení závisí od veku jaziev a oblasti poškodenej oblasti tela. Na vyliečenie ľahkých strií stačí vykonať 3 až 4 salónové procedúry.

  Termolýza pomocou laserových lúčov

  Toto je súbor techník,kombináciou rôznych metód nanášania na horné vrstvy epidermy popálenín, ktorých rozmery sú malé. Po zákroku sa stimuluje regenerácia mladých buniek. Obsahujú veľa elastínu a kolagénu, ktorých molekuly sú skrútené v špirále. Pomáha to napnúť tkanivá, vyhladiť tón pleti. Metódy termolýzy sa navzájom líšia iba priemerom použitých laserových lúčov.

  Biorevitalizácia, mezoterapia

  Mezoterapia - parenterálne podávanie biologicky aktívnych látok do hlbokých vrstiev epidermy.

  Pod vplyvom týchto liekov sa jazvy navždy rozpustia. Namiesto toho sa vytvárajú nové zdravé tkanivá. Počas postupu biorevitalizácie sa používajú injekcie kyseliny hyalurónovej. Látka je súčasťou spojivového tkaniva osoby, zaisťuje správne usporiadanie reťazcov kolagénu a elastínu. V počiatočnom štádiu liečby si strie udržia svoj odtieň a potom postupne slabnú. Povrch pokožky je vyhladený a strie sa stáva takmer neviditeľným.

  Liečba ozónom

  Pomocou injekcie zmesi ozónu a kyslíka sa môžete zbaviť červených škaredých strií. Táto technika je založená na kombinácii parenterálneho podávania terapeutického činidla s masážou. Vo všetkých vrstvách epidermy dochádza k rovnomernému rozdeleniu zmesi, tkanivo jazvy je zničené, reliéf pokožky je vyrovnaný. Odborníci odporúčajú, aby stimulovali úplnejšie procesy regenerácieskombinujte ju so šupkami a zábalmi.

  Lúpanie chemikáliami a abrazívami

  Staré pruhy sa dajú odstrániť odstránením hornej keratínovej vrstvy pokožky pomocou kryštalických látok s pevnou štruktúrou. Počas procedúry sa krvné zásobovanie zvyšuje v mieste strie, čo je nevyhnutnou podmienkou pre regeneráciu buniek. Zrýchlenie metabolických procesov prispieva k smrti starých poškodených tkanív a tvorbe nových tkanív obsahujúcich optimálne množstvo kolagénu. Brúsenie sa týka traumatických postupov, takže pacient bude potrebovať zotavenie niekoľko týždňov, počas ktorého sa musí starostlivo starať o poškodenú pokožku.

  Oleje sú účinným prostriedkom proti napínaniu značiek

  Liečba doma

  Rýchle odstránenie strií, najmä starých, sa vždy nedá získať ani pomocou agresívnych chemikálií, ktoré sa používajú v kozmetických salónoch. Doma bude ošetrenie strie vyžadovať veľa času, ale s trpezlivosťou a silou sa úľava na koži postupne vyrovná a strie sa úplne stratí alebo zmizne. Na zvýšenie účinnosti liečby sa odporúča striedať postupy.

  Striae sa dá odstrániť jedlom a liekmi, ale väčšina z nich vyvoláva alergické reakcie. Pred nanesením čerstvo pripravenej zmesi na povrch pokožky by sa malo vykonať testovanie. Malé množstvo produktu sa musí vtrieť do ohybu lakťaalebo zápästie a počkajte 25-30 minút. Ak sa na pokožke neobjaví sčervenanie a vyrážky, môžete bezpečne postupovať.

  Mumiye

  Mumiye je užitočná minerálna zlúčenina s vysokým obsahom fosforu, mangánu, draslíka, sodíka a vápnika. Jeho použitie môže výrazne zlepšiť metabolizmus v poškodených tkanivách, začať regeneračné procesy. Liečebný krém pomôže znížiť závažnosť strií na pokožke. Na jej prípravu sa zmieša 5 g múmie (vo forme dechtu) so 100 g olejovej detskej smotany. V noci votrite do problémovej oblasti. Liečba trvá 30-45 dní. Produkt skladujte na chladnom a tmavom mieste.

  Éterické a kozmetické oleje

  Používanie olejov, najmä éterických olejov v čistej forme, môže spôsobiť popáleniny pokožky. Preto sa používajú iba ako súčasť terapeutických zmesí. Môžete si vybrať akýkoľvek základ - farmaceutickú vazelínu, výživný alebo hydratačný krém. Účinne odstrániť strih olejových extraktov z takýchto liečivých rastlín na koži:

   58) šalvia;
  • mandle;
  • bergamot;
  • rakytník rešetliakový;
  • pšeničné klíčky;
  • železný strom.

  Na prípravu zmesi by sa malo so 100 g bázy zmiešať 5-6 kvapiek oleja. Tento nástroj sa používa na liečenie zábalov, masáží, masiek alebo sa jednoducho vtiera do problémových oblastí.

  Kroviny

  Pravidelné kroviny pomáhajú vyrovnať štruktúru pokožky a aktivujú krvný obeh v najhlbších vrstvách. Poškodené tkanivá začínajú biologicky prúdiť.aktívne a výživné látky, ktoré urýchľujú metabolizmus a regeneráciu. Keratinizované bunky sa postupne odlupujú a namiesto nich sa vytvárajú nové. Aké drhnutia je možné urobiť doma:

  • zmiešajte 100 g stolovej soli s rovnakým množstvom cukru. Jemne po kvapkách pridajte akýkoľvek rastlinný olej, až kým sa nevytvorí hustá suspenzia. Masírujte oblasť strie niekoľkokrát týždenne počas 10-15 minút, opláchnite teplou vodou a naneste výživný krém;
  • 5 čl. polievkové lyžice jemne mletej kávovej zrná zmiešanej s medom, aby sa získala hustá zmes. Naneste požadované množstvo produktu na problémové miesta a pokožku krúžte pohybom po dobu 20 minút. Opláchnite teplou vodou, utrite vatovým tampónom namočeným v mlieku alebo toniku.

  Nevykonávajte postupy denne. Pre citlivú pokožku to nie je bezpečné, pretože pri masáži môže dôjsť k mikroskopickému poškodeniu. Obdobie rehabilitácie medzi sedeniami by malo byť najmenej 2 až 3 dni.

  Balenie morských rias do domácnosti pomáha zbaviť sa strie

  Zábaly

  Úsekové značky sa dajú odstrániť doma pomocou zábalov z morských rias. Lekárne alebo kozmetické obchody predávajú riasu a fukus. Zloženie rias obsahuje obrovské množstvo minerálnych zlúčenín a biologicky aktívnych látok. Morská rastlina sa používa na potlačenie strie, celulitídy, obezity a vädnutia kože.

  Na zvýšenie obsahu vPostupy by sa mali pravidelne vykonávať s epidermou kolagénu a elastínu pomocou lekárskych zábalov. Na výrobu zmesi sa 200 g repky rozdrví a nasiakne teplou vodou. Opuchnuté riasy sú mierne vytiahnuté a aplikované na problémovú oblasť. Na povrch sa nanáša vlhkosť nepriepustná fólia a froté uterák. Na zaistenie maximálneho terapeutického účinku musíte mať morské riasy na chrbte, nohách, bokoch alebo žalúdku 1 - 2 hodiny.

  Je lepšie zaobchádzať s úsekmi pod dohľadom odborníkov, ktorí majú bohaté skúsenosti s vyrovnávaním reliéfu pleti. Odporúčajú najúčinnejšie a naj šetrnejšie metódy na odstránenie strie. Je celkom možné zbaviť sa škaredých jaziev, ale budete musieť vyvinúť veľké úsilie. A nezabudnite na predbežnú konzultáciu s lekárom.