Ako sa zbaviť stredných kvetov

Obsah

  Kvetináče so zelenými rastlinami sú ozdobou každého domu. Kvety rozjasňujú interiér a „filtrujú“ kyslík. Popularita záhradných domov je spôsobená nielen krásou, ale aj výhodami. Každý majiteľ kvetu s kvetmi najmenej raz v živote narazil na choroby alebo škodcov, ktorí napadajú rastliny.

  Jednou z najbežnejších otázok je, ako sa zbaviť stredných kvetov v kvetináčoch. Malý rušivý hmyz sa vznáša nad kvetináčom a pravidelne sa vznáša v susedných izbách.

  Po prvé, nie je to esteticky príjemné. Po druhé, je to nebezpečné. Ak chcete chrániť rastlinu pred chorobami a smrťou, musíte sa čo najskôr zbaviť klieští vo kvetinách.

  Aký je to druh hmyzu?

  Mačky sú obzvlášť nepríjemné v lete. Stojí za to nechať šupky melónu alebo pokazené ovocie na noc, pretože sú okamžite pokryté tmavými maličkosťami. Tento hmyz sa nazýva Drosophila. Živí sa kvasnicami, ktoré sa tvoria pri rozklade ovocia a zeleniny. Tieto parazity nemajú záujem o kvetináče. Moshkara na domácich rastlinách je úplne iný druh hmyzu. Nazývajú sa sciaridy. Existujú dva typy:

  • biela;
  • čierna.

  Svetlejší hmyz je rozšírenejší. Sú zreteľne viditeľné na pozadí čiernej pôdy. Na rozdiel od ovocných stredných rastlín sa škodcovia izbových rastlín neobjavujú v lete, ale v zime alebo na jar. Dospelí nepredstavujú nebezpečenstvo pre rastlinu. Larvy s oneskoreným účinkom však môžuspôsobiť nenapraviteľné poškodenie koreňového systému. Jesť koreňové procesy.

  Čierne stredné stredy nemajú nič menšie ako ich biele príbuzní. Hmyz je pre človeka takmer neškodný. Najväčšou nepríjemnosťou je nájdenie tela v šálke čaju alebo miske polievky. Pohľad na lietajúci roj malých stredných psov nedáva domu útulnosť a krásu.

  V prípade rastlín sú sciaridy veľmi nebezpečné. Larvy sa živia krehkými procesmi koreňového systému. Okrem škôd spôsobených podzemnej časti rastlín spôsobujú sciaridy aj pôdu. Pôda je zhutnená, čím je narušená priepustnosť vzduchu. Výsledkom je, že rastlina „udusí“ a zomrie.

  Odkiaľ pochádzajú

  Milovníci vnútorných kvetín sa vždy pýtajú, prečo sa v dome nachádzajú nepríjemné parazity. Koniec koncov, priblížili sa k procesu pestovania rastlín so svedomitosťou a láskou. V skutočnosti existuje veľa dôvodov.

  Je to ovplyvnené úrovňou vlhkosti, teplotou a kvalitou použitého hnojiva a pôdy. A toto nie je úplný zoznam provokujúcich faktorov.

  Rozlišujú sa tri hlavné dôvody, prečo sa objavili „nezvaní hostia“:

  1. Veľa vlhkosti. Každý majiteľ domácich kvetín by mal poznať svoje vlastnosti. Pokiaľ ide o zalievanie, musíte vziať do úvahy lásku rastliny k vlhkosti. Väčšina rastlín trpí iba nadmerným zalievaním. Na jar alebo v zime je obzvlášť nebezpečné to prehnať vodou. Počas tohto obdobia rastliny potrebujú menej tekutín ako v horúcich letných dňoch. Príliš vlhká pôda je vynikajúcim médiom na rozmnožovanie stredných rastlín, húb a baktérií.
  2. Zlá pôda. Pri nákupe kvetín v obchode číre číre riziko. Po pár týždňoch od nákupu sa rastlina začína strácať a po starostlivom vyšetrení nájdete v zemi malé priehľadné červy. To znamená, že pôda bola pôvodne kontaminovaná. Nemenej nebezpečná je transplantácia do pôdy nízkej kvality (prinesená zo záhrady alebo parku). Na transplantáciu potrebujete na výsadbu izbových rastlín iba špeciálnu zeminu.
  3. Závislosť na ľudových hnojivách. Nie je potrebné kropiť a zalievať pôdu vrchným obväzom bez osobitnej potreby. Hnojením rastlín ľudovými liečivami (voda zo surového mäsa, čajových lístkov, humusu atď.) Vytvoríte priaznivé prostredie pre vývoj infekcií a hmyzích škodcov.

  Ani so všetkými rizikovými faktormi nemôžete zariadeniu poskytnúť zaručenú ochranu. Moshkara môže letieť do bytu cez otvorené okno a nájsť kvetináče veľmi atraktívne na odôvodnenie.

  Populárne metódy kontroly

  Najrýchlejší spôsob odstránenia hmyzu je rýchly zásah, ktorý zabráni jeho rozšíreniu na susedné kvetináče. Všetky metódy ničenia škodcov možno rozdeliť do dvoch skupín: ľudové liečivá a chemikálie.

  Ľudové lieky sú dobré, ak sa vo fáze rodenia rozhodnete zbaviť sa stredných kvetov vo vnútorných kvetinách. Všetky metódy sú vhodné na odstránenie bielych a čiernych stredných rastlín.

  Najobľúbenejšie rady ľudí:

  Odporúčame tiež: Ako získať šváby v byte.
  1. Kupujte pastelky od mravcov alebo švábov. Rozlomte malý kúsok (0,5 cm) a rozpustite ho v pohári vody. S výsledným roztokom rozstrekujte leteckú časť zariadenia. Ak chcete efekt zosilniť, nakreslite na kvetináč niekoľko bodov kriedou.
  2. Na kvetináče zaveste špirálu na lietanie. Malí škodcovia sú napádaní do takého triku. Pomôže to chytiť iba dospelých a zničiť larvy, musíte hľadať inú metódu.
  3. Posypte pôdu v blízkosti kmeňa drevným popolom, ktorý zostane po varení grilu. Vyživuje rastlinu a ničí škodcov.
  4. Zalejte rastlinu veľmi slabým roztokom manganistanu draselného (voda by mala byť sotva ružová). Zvyčajná dávka pre osobu spáli korene kvetu.
  5. Jemne nasekajte 3 strúčiky cesnaku (možné s plevami) a nalejte ich do pohára vody. Nechajte vylúhovať 4 dni. Nalejte infúziu do hrnca.
  6. Vložte plátky čerstvej kôry pomaranča alebo citrónu do zeme.
  7. ​​
  8. Pripravte si mydlový roztok. Vystrihnite štvrtinu tyčinky hnedého pracieho mydla a nastrúhajte ju na strúhadle na zeleninu. Rozpustite triesky v litri teplej vody a nechajte ich vylúhovať jeden deň. Mydlový roztok je potrebné zalievať infikovanými rastlinami.
  9. Tyčinka 4 sa zhoduje s hlavou dole do pôdy okolo kmeňa a zaliate kvetinu. Po jednom dni vyberte jeden zápas a skontrolujte, či síra nezmizla. Ak je na zemi, zmeňte zápasy. Síra zabíja škodcov, ktorí sa usadili v zemi.

  Chemikálie

  Alternatívne recepty nepomáhajú každému. Ak chcete rýchloako sa zbaviť stredných domov, kontaktujte špecializovaný obchod. Povedzte konzultantovi názov postihnutej rastliny, aby mohla vyzdvihnúť neškodnú a účinnú látku.

  Na boj proti larvám a dospelým používajte:

  • aerosóly Neo, Raid a Raptor;
  • zavlažovacie roztoky (Fitoverm, Aktara, Karbofos, Kinmiks atď.).

  Na zadnej strane každého zakúpeného produktu sú podrobné informácie o tom, ako pripraviť roztok, aké dávkovanie je potrebné, ako často sa má voda zalievať. Pri manipulácii s chemikáliami používajte gumové rukavice a respirátor. Po spracovaní kvetu ktorýmkoľvek z uvedených prostriedkov je zakázané zavlažovať obyčajnou vodou najmenej 3 dni.

  Izbové rastliny - bytové dekorácie. Dávajú každému interiéru štýl a pohodlie. Ak sa rozhodnete stať sa majiteľom izbových rastlín, nezabudnite na nevyhnutnú starostlivosť, ktorá je potrebná výlučne pre každú rastlinu.