Ako sa zbaviť srsti mačiek v byte

Obsah

  Ak sa vo vašom byte alebo dome objavila mačka, možno ste už narazili na určité ťažkosti pri starostlivosti a čistení vášho domáceho maznáčika. Jedným z hlavných problémov bude neustály vzhľad vlny a snaha sa ju zbaviť. Táto otázka sa stáva obzvlášť akútnou s nástupom obdobia vylučovania mačiek (jar a jeseň), pretože vlna bude v tomto okamihu všade: na vašom oblečení, kobercoch, interiéroch a len vo vzduchu.

  V tomto článku sa dozviete, ako ľahko zbaviť srsť mačiek v byte a aké triky existujú pri čistení miestností a podlahových krytín.

  Problém s vlnou by sa mal brať vážne. Okrem toho, že nemá veľmi estetický vzhľad, môže byť príčinou bakteriálnych infekcií a alergií u rodinných príslušníkov.


  Najprv je potrebné zistiť dôvody obrovského množstva vlny

  Môžu byť tieto:

  • sezónna molt;
  • nesprávna strava mačky;
  • niektoré choroby mačiek;
  • nevhodné podmienky pre držanie domáceho maznáčika.

  Po zistení dôvodu prítomnosti vlny bude ľahšie sa s ňou vyrovnať. A samozrejme, s príchodom chlpatého domáceho maznáčika v dome sa čistenie stane denným procesom, najmä počas sezónneho topenia. Budete sa musieť veľmi často vysávať a vykonávať mokré čistenie.

  Základné pravidlá pre upratovanie bytu

  1. Začnite čistenie zhora.nadol. Utrite a vysajte nábytok: skrinky, police. Až potom pokračujte v umývaní podlahy. Venujte osobitnú pozornosť kobercom.
  2. Na odstránenie chmýří z elektrických spotrebičov pridajte do vody zmäkčovač tkanín.
  3. Použite umývací prostriedok alebo vlhkú handričku. V tomto prípade šesť nevstúpi do vzduchu. Nezabudnite sa postarať o seba, obliecť si lekársku masku.
  4. Vlnené vlákna sa dajú ľahko odstrániť z nábytku a police pomocou gumy alebo tvrdej kefy.
  5. Nenechajte svojho domáceho maznáčika ísť spať, inak budete často musieť prezliecť.

  Najťažšie je však odstrániť vlnu z nadýchaných a drsných povrchov (koberce, koberčeky)

  Hlavným spôsobom boja je vysávač.Môžete použiť konvenčný aj robotický vysávač. A ak chcete dokonalý a čistý povrch, tu je niekoľko praktických rád.

  Top 5 tipov na odstránenie vlny z koberca

  1. Najskôr vlnený koberec zametajte mierne navlhčenou metlou. Týmto postupom odstránime niektoré vlasy a zvyšné vlasy sa zvýšia, čo urýchli proces ďalšieho vysávania.
  2. Možno použiť špeciálne zvitky s lepiacou páskou (vhodné na čistenie kobercov aj odevov). Nie vždy však dosiahnu stopercentný výsledok, aj keď niekoľkokrát prešli po povrchu. Ak takú pásku nemáte po ruke alebo v obchode, použite bežnú kancelársku pásku.
  3. Možno čistiťručne, pričom na odstraňovanie chĺpkov zo zvierat sa používajú gumené rukavice alebo rukavice. Stačí, keď budete držať dlane niekoľkokrát na povrchu a zhromaždíte všetky vlasy mačky. Táto metóda vám nezaberie veľa času, ale je celkom účinná. Na konci čistenia rukavice opláchnite av prípade potreby zopakujte postup čistenia.
  4. Ďalším spôsobom ručného čistenia je použitie vlhkej handričky. Vezmite handru na celý povrch vlneného koberca a z nej odoberte vlákna. Očistite handru, keď sa znečistí. Táto možnosť vám umožní odstrániť vlnu z koberca a vyčistiť dokonca aj najviac znečistené miesta.
  5. A malý životný hack na urýchlenie a uľahčenie odstránenia vlny. Zmiešajte pohár vody a pohárik aviváže, tento roztok nastriekajte na povrch koberca. Takéto riešenie zmäkčí vlnu samotnú. Nechajte ho trochu vyschnúť a začnite vysávať, bude to oveľa jednoduchšie a rýchlejšie.

  Ak sa budete riadiť všetkými týmito jednoduchými praktickými tipmi, váš byt zostane pohodlný a čistý. Hlavný recept bol a zostáva iba jeden - včasné a týždenné čistenie. Majitelia malých domácich miláčikov stačia na vykonanie dvoch čistení týždenne a počas sezónneho topenia by sa ich počet mal zvýšiť na jeden alebo dvakrát denne.

  Každý deň sa starajte o svoje obľúbené položky v každodennom živote, iba za predpokladu, že ich prítomnosť v dome prinesie len radosť a veľa príjemných chvíľ.