Ako sa zbaviť sršňov a aké nebezpečné sú?

Vzali sme si ruky na sršeň, v nich vidíme hrozného nepriateľa. Aj keď sú európski jednotlivci prakticky v bezpečí, ich ázijskí príbuzní, ktorí sú v Európe častí, sú dosť jedovatí (každoročne na ne zomrie viac ako štyridsať ľudí na Japoncov). Mimochodom, nie je konkrétne uvedené, že sršeň je smrtiaci hmyz. Áno, tlak klesá z toxínov obsiahnutých v ich jede, zlyháva srdce a nervový systém. Alergická reakcia na jed môže viesť k zaduseniu. Ale všetky tieto účinky závisia od každého konkrétneho ľudského tela: ten jed, druhý si toho ani nevšimne. Je to preto, že nevieme, čo sa s nami stane, pretože sršeň môže zaútočiť viackrát, pretože celé roj môže zasiahnuť jeden hmyz, snažíme sa sršne zbaviť akýmikoľvek dostupnými prostriedkami.

Čo potrebujete vedieť, aby ste mohli začať?

V boji proti tomuto hmyzu ľudia nasledujú dve cesty: buď sami zničia sršne, alebo zničia hniezdo. Druhá metóda je efektívnejšia, pretože na konci sezóny bude z hniezda rádovo viac jedincov, ako zabijete v lete, a ničí ich dokonca tucet denne. Ale v prvom a druhom prípade, aby ste získali sršne, musíte vedieť:

    6. kde sa nachádza ich hniezdo;
  • že siete proti hmyzu, rukavice a tesné odevy sú povinným atribútom proti jedu ich bodnutí;
  • Ak sa boj vedie chemickými prostriedkami, potom je potrebné vziať prostriedky na osy, pretože sršnicové sú najväčšími zástupcami svojho druhu.

zničte tento hmyz,chemickými prostriedkami aj fyzikálnym pôsobením.

Použitie chemikálií

Ak neexistoval žiadny prostriedok na odstránenie vosy, často používajú v rozprašovačoch dichlorvos. Ale s použitím akéhokoľvek postrekovača je potrebné mať hlinu, aby sa okamžite zakryl vstup, ktorým bol jed vstreknutý, a všetky možné trhliny, inak ... Hornety správne chápu akúkoľvek agresiu proti nim ako vyhlásenie vojny. Večer úspešne osvetľoval sivú priehlbinu alebo štrbinu, kde sa usadili. Môžete tiež dať kôrovce melónov alebo iných sladkostí ochutených liekom na zemiakového chrobáka Colorado neďaleko hniezda (pamätajte však na to, že včely alebo králiky tento „dobrý“ nejedia).

V sršňach otravujú trávu takto: trénujú ich na mleté ​​mäso (tento hmyz živí svoje larvy živočíšnymi výrobkami) a po pár dňoch pridajú parížsku zeleň (arzén sodný). Mačky, psy a sliepky by sa, samozrejme, nemali dostať na miesta kŕmenia. Ak máte šťastie a na jar ste našli hniezdo, kde v tom čase bola iba žena a niekoľko vojakov, nebolo pochýb o tom, ako dostať sršne von. Stačí ho hodiť paličkou do nádoby a hodiť tam handru s amoniakom - všetko bude odpočívať.

Fyzikálne metódy kontroly

Veľká „plodina“ sršňov sa zbiera pomocou jednoduchých pascí vyrobených z plastových fliaš. Cukor sa naleje do fľaše, naleje sa voda a pivo, na viečko sa urobí rez v tvare kríža a ohne sa dovnútra. Význam je tento: sršeň sa tam dostane bez problémov auž sa nemôžem vrátiť. Podobný spôsob: horná časť fľaše sa odreže, korok sa vyhodí, horná časť fľaše so zadnou stranou vloženou do spodnej časti. Fľaša je naplnená presne rovnakým roztokom ako v predchádzajúcom spôsobe, namiesto cukru môže dôjsť k uviaznutiu.

Keď sa ľudia starajú o spôsob, ako priviesť sršne, spustia oheň aj vodu bez ohľadu na Greenpeace so svojimi humánnymi cieľmi. Ak sa do vedra zmestí hniezdo čmeliakov, do vedra sa naleje voda a zdvihnutím vedra sa do neho ponorí hniezdo. Nasiakne tak rýchlo, že z neho nemá čas odletieť ani jeden jednotlivec. Alebo, ak sa našla dutina s sršňami ďaleko od budov a neohrozila lesný požiar, potom večer, keď zhasne a všetok hmyz sa spojí, do dutiny vložia pochodeň (môžete to urobiť aj z novín).

Takýto spôsob, ako sa zbaviť sršne, má právo na uznanie (mimochodom, jeho video je zverejnené na runete): všetky predlžovacie trubice z dvoch vysávačov sú pripojené k vysávači, hadica je ohnutá, ale bez zalomenia sa vysávač zapne. Hornets nezačnú bojovať s mužom, ale s fajkou, vyletieť k nej a ona ich nasáva. Pri zasiahnutí ohybu vnútri hadice sa sršne stanú „žiadne“. Teraz ich vytriasaním zo zberača prachu môžete spáliť alebo pošliapať, záleží to od stupňa vášho humanizmu.

Prečo je v poslednom čase takmer nevyhnutnosť túžba po sršni? Neexistujú už žiadne husté lesy a vykládky, staré stromy s dutinami už boli vyrúbané. Hmyz potrebuje nové prostredie. Horneti ju našli za plášťom vidieckych domovstromov záhrad, je pre nich dostatočná výhoda krmiva v záhradách. Opustené vidiecke domy sú vo všeobecnosti ideálnym miestom pre ich existenciu.