Ako sa zbaviť soli v tele

Obsah
  6. Ľudské telo s normálnym zdravotným stavom sa dokáže nezávisle vyrovnať s odstraňovaním minerálnych solí. Ale pod vplyvom negatívnych faktorov sa funkčná aktivita gastrointestinálneho traktu a orgánov močového systému znižuje. Soli sa začínajú hromadiť v mäkkých, kostných, chrupavkových a kĺbových tkanivách. A v žlčníku, obličkách a pečeni sa z nich tvoria malé a veľké kamene. Minerálne zlúčeniny často vyvolávajú vznik závažných chronických patológií, ktoré sa ťažko liečia. Pred odstránením soli z tela je potrebné zistiť príslušnosť k ich druhu.

  Správny prístup k očisteniu tela

  Pred predpísaním liečby lekári vždy berú do úvahy výsledky laboratórnych testov moču. Pomáhajú určiť príčinu patológie, informujú lekára o kvalitatívnom a kvantitatívnom obsahu minerálnych zlúčenín. Podobnú diagnózu je možné vykonať aj doma. Vyžaduje si to iba plastovú nádobu alebo pohár z priehľadného skla a časť moču zozbieranú počas prvého ranného vyprázdnenia močového mechúra. Nádoba by sa mala zakryť a nechať deň pri izbovej teplote na mieste chránenom pred slnečným žiarením.

  Výsledky takejto štúdie sú potrebné na správne vylúčenie soli z tela ľudovými opravnými prostriedkami. Po dennom sedimentácii moču by sa mali kryštály nahromadené na dne starostlivo zvážiť alebo amorfná zrazenina.Chronické choroby spravidla vyvolávajú nadmerný obsah takýchto minerálnych zlúčenín:

  • ľahká belavá suspenzia v moči priamo naznačuje nadbytok uhličitanov v tele. Tieto soli oxidu uhličitého, ktoré sa akumulujú v kostiach a kĺboch, vyvolávajú rôzne deštruktívne a degeneratívne zmeny v pohybovom aparáte;
  • soli kyseliny močovej, močoviny, usadené na stenách a spodku plavidla vo forme malých kryštálov červenkastého odtieňa. Ich detekcia by mala byť signálom pre návštevu lekára. Významná koncentrácia urátov v tele vedie k dne, tvorbe kameňov v obličkových štruktúrach;
  • Fosfáty sa určujú zakaleným močom s vysokým obsahom hlienu a malými kryštálmi s lesklým povrchom. Prítomnosť veľkého množstva týchto minerálnych zlúčenín v tele je znakom zníženia funkčnej aktivity pečene, žlčníka, žalúdka;
  • Ak sa na dne banky vytvorí suspenzia intenzívneho tmavočerveného odtieňa, množstvo oxalátov v tele sa zvýši. Možno tieto soli kyseliny šťaveľovej predstavujú najväčšie nebezpečenstvo pre ľudské zdravie. Oxaláty môžu tvoriť veľké obličkové kamene v obličkách, pri ktorých odstraňovaní je často narušená integrita veľkých ciev.

  Pre otvorené oko je ťažké preskúmať štruktúru sedimentu vytvoreného počas dňa. Viditeľnosť sa dá vylepšiť pomocou obyčajného zväčšovacieho skla. Po zistení nečistôt vmoč musí navštíviť lekára na laboratórny test na stanovenie kvantitatívneho obsahu solí. Po dešifrovaní výsledkov ich lekár porovná s normálnymi hodnotami. Je možné, že koncentrácia minerálov v moči je v prijateľných medziach.

  Doma môžete nezávisle diagnostikovať výsledný sediment v moči

  Ako rýchlo a efektívne odstrániť minerálne zlúčeniny

  Jedným zo základných pravidiel úspešného očistenia tela od prebytočných solí je postupné vylučovanie močom. Najprv musíte použiť techniky, ktoré vám pomôžu zbaviť sa minerálov s jemnou štruktúrou. Sú dobre prístupné na rozpustenie a dokonca aj malé plavidlá počas vypúšťania nepoškodia. Medzi tieto soli patria:

  • uhličitany;
  • fosfáty.

  Potom sa musíte vysporiadať s odstraňovaním solí kyseliny močovej a eliminácia dokončí odstránenie minerálov s najťažšou štruktúrou - oxaláty. Pravidelný zber a sedimentácia moču pomáha monitorovať dynamiku čistenia a jeho účinnosť. Ak sa koncentrácia amorfných suspenzií alebo kryštalického sedimentu nezníži, potom nie je možné lekárskemu zásahu zabrániť.

  Lekár predpíše laboratórne a inštrumentálne štúdie biologických vzoriek a potom vypracuje primeraný terapeutický režim. Zvyčajne zahŕňa:

  • farmakologické prípravky - Atofan, Urodan, Urozin;
  • fyzioterapeutické postupy.

  AkAk sa diagnostikuje závažné ochorenie, môže sa odporučiť chirurgický zákrok. Pred odstránením solí z tela je potrebné mať na pamäti, že ich akumulácia nie je vždy príčinou rozvoja akéhokoľvek patologického procesu. Zvýšená koncentrácia minerálnych zlúčenín je často príznakom existujúcej choroby, ktorú je potrebné rýchlo liečiť.

  Ako sa pripraviť na postup

  Pred vykonaním postupu čistenia by sa mal skontrolovať stav orgánov močového systému. Väčšina metód používaných na odstránenie solí z tela je založená na použití významného množstva tekutiny. V prípade cystitídy, uretritídy, pyelonefritídy, glomerulonefritídy, obličkových kameňov sú kontraindikované očistné manipulácie. V tkanivách sa nahromadí tekutina, ktorá spôsobí vysoký krvný tlak a vznik edému.

  Pred očistením tela od solí by sa do stravy mala zahrnúť čerstvá zelenina a ovocie

  .

  Vyvážená výživa

  Je možné rýchlo a efektívne zbaviť nahromadených solí, ale pred tým je potrebné vykonať predbežnú prípravu. 1 - 2 týždne pred konzumáciou odvarov alebo infúzií by sa potraviny s vysokým obsahom nemali vylúčiť z obvyklého denného menu:

  • soli, korenie, korenie;
  • proteíny;
  • tuk.

  Vyvolávajú hromadenie tekutín v tele a terapeutický účinok čistiacich metód je založený na stálom vymývaní.minerálne zlúčeniny. Najlepšou možnosťou v prípravnej fáze bude úplné odmietnutie soli. Tým sa urýchli metabolizmus, zvýši sa objem moču a zvýši sa frekvencia močenia. Pretože výrazná strata tekutín povedie k nerovnováhe voda-elektrolyt, musíte počas čistenia brať vitamínové komplexy so stopovými prvkami:

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako odstrániť toxíny z tela
  • Vitrum,
  • Complivit,
  • Selmevit,
  • Supradin,
  • Centrum.

  Tieto tablety môžu dopĺňať zásoby biologicky aktívnych látok, horčíka, draslíka, vápnika, sodíka, fosforu. Zrýchlená cirkulácia tekutín často spôsobuje poruchy peristaltiky a trávenia. Aby ste zabránili rozvoju udalostí v tomto negatívnom scenári, môžete užívať probiotiká alebo prebiotiká podľa kurzu: Bifidumbacterin, Enterol, Lactobacterin, Linex, Hilak forte.

  Režim pitia

  Minerálne zlúčeniny z tkanív umyte pár dní nebude fungovať. Čistiace postupy sa musia vykonávať 10-30 dní. Trvanie odstraňovania prebytočných solí závisí od stavu ľudského zdravia, prítomnosti patológií v histórii, výsledkov laboratórnych testov. V procese čistenia by ste mali piť vodu v objeme 2 až 2,5 litra.

  Alkohol je počas postupu prísne zakázaný. Často sa stávajú príčinou hromadenia solí, toxínov a toxínov. Musíte tiež znížiť počet šálok kávy, ktorá sa opije počas dňa, ale je lepšie opustiť jutonikum počas celého obdobia čistenia. Aké nápoje vylučujú škodlivé zlúčeniny:

  • ovocné nápoje, kompóty, želé z kyslého ovocia a bobúľ - čerešňová slivka, brusnice, brusnice, čierne a červené ríbezle;
  • čaj z harmančeka alebo z šípiek.

  Bez ohľadu na to, aká užitočná je minerálna voda, mala by sa úplne opustiť, pretože ide o ďalší zdroj minerálnych zlúčenín. A sladké nápoje sýtené oxidom uhličitým vyvolávajú vývoj procesov rozkladu a kvasenia.

  Dôležitou podmienkou správneho čistenia je rovnomerné používanie tekutín po celý deň. Bez ohľadu na to, či sa používajú metódy na chudnutie alebo na ošetrenie chorých kĺbov, denný objem spotrebovanej vody, dusené ovocie, odvary by sa mali rozdeliť na 7 - 10 častí. Inak užitočné minerály potrebné na aktívne fungovanie všetkých systémov ľudského života opúšťajú telo spolu s tekutinou.

  Na odstránenie solí z tela sa používa sladká a kyslá šťava z nastrúhaných lesných jahôd s cukrom

  .

  Čistenie potravou

  Mnoho ovocia a zeleniny má diuretický účinok. Na rozdiel od diuretík neodstraňujú užitočné stopové prvky z mäkkých a kostných tkanív. Takéto výrobky musia byť prítomné v potrave osoby, ktorá sa chce zbaviť nahromadených solí. Odborníci na výživu varujú, že by ste nemali zneužívať bobule, ovocie a džúsy, ktoré presahujú odporúčané množstvo. Dennedo ponuky musíte zahrnúť také produkty, ktoré odstraňujú soli z tela:

  • jahody alebo kyslé jahody. Na prípravu liečebného nápoja sa 0,5 kg čerstvých bobúľ rozomelie pohárom granulovaného cukru. Po niekoľkých hodinách sa oddelená šťava naleje do samostatnej nádoby a vyberie sa na ďalšie skladovanie v chladničke. Odstránenie soli z tela pomôže pred použitím 100 ml chutného nápoja;
  • greeny, stonky, zelerové korene a /alebo petržlen. Tieto výrobky sa musia čerstvé pridávať do šalátov a posypať ich prvými alebo druhými chodmi. Na zvýšenie terapeutického účinku je potrebné vypiť liečivý vývar. 0,1 kg akejkoľvek časti rastliny naleje 0,5 l horúcej vody a privedie do varu, vypustí. Chuť vývaru sa nepáči každému, takže ju možno vylepšiť pridaním citrónovej šťavy a hustého kvetového medu. Pite liečivo 2-3 krát denne, 100 ml pred jedlom;
  • šťavy zo špenátových listov a mrkvovej koreňovej zeleniny. Použitie týchto štiav sa praktizuje spoločne a samostatne. Preukázaná čistiaca aktivita má čerstvo vylisované šťavy, ktoré by sa mali brať v pohári s jedlom. Obzvlášť účinné pri týchto potravinách sú soli močoviny a kyseliny šťaveľovej;
  • Čerstvé uhorky. Táto rastlinná kultúra úplne čistí celé ľudské telo, normalizuje rovnováhu voda-soľ a gastrointestinálny trakt. Šaláty a uhorková šťava sa používajú na odstránenie minerálnych solí. V druhom prípade môžete pridať kefír s nízkym obsahom tuku, citrónovú šťavu anasekanú petržlenovú vňať.

  Jedzte tieto potraviny jednotlivo. Ak má osoba soli rôznych chemických štruktúr, môžu sa džúsy a zelenina kombinovať, čím sa ich počet niekoľkokrát zníži.

  Recepty tradičných liečiteľov

  Existuje mnoho receptov na tradičnú medicínu, pomocou ktorých môžete zobraziť nahromadené soli. Obzvlášť sú dôležité pri dne a osteochondróze, patológiách pohybového aparátu. Odstránenie nadbytočných minerálnych zlúčenín pomáha znižovať závažnosť príznakov a dokonca zastaviť zápal. Ľudové liečivá sa používajú na prevenciu hromadenia solí v tele ľudí s predispozíciou na vývoj chorôb chrbtice.

  Odvar kvetenstvo divej mrkvy semenami pomôže zbaviť sa solí kyseliny uhličitej a kyseliny fosforečnej

  Eliminácia uhličitanov a fosforečnanov

  Na prvom mieste sa vylučujú uhličité soli a zlúčeniny kyseliny fosforečnej. Ich mäkká štruktúra zabezpečí bezbolestné odstránenie. Ak nemáte nepríjemné pocity, môžete použiť takýto ľudový liek:

  1. Semená divej mrkvy sa nalievajú vriacou vodou priamo do kvetov dáždnika.
  2. Trvajte na tom jednu hodinu.
  3. Po jedle prefiltrujte a vezmite 100 ml lieku.

  Tradiční liečitelia varujú, že ak pri odstraňovaní uhličitanov a fosfátov dôjde k nepríjemnostiam, ďalšie čistenie nie je vhodné adokonca nebezpečné. Je možné, že použité metódy vyvolali prepúšťanie veľkého počtu, ktorý môže poškodiť močové alebo žlčové cesty.

  Vylučovanie urátov

  Soli kyseliny močovej v tele sa často hromadia v dôsledku rozvinutých patológií močového systému. Preto pri odstraňovaní močovín je potrebné postupovať opatrne a postup sa musí prerušiť, ak sa vyskytne arteriálna hypertenzia a /alebo opuch. Čo odporúčajú tradiční liečitelia:

  1. 100 g listov medveďových uší sa umiestni do termosky.
  2. Nalejte liter vriacej vody.
  3. Po 2-3 hodinách sa infúzia filtruje.
  4. Pred jedlom užite 50 ml.

  Používanie tohto výrobku vedie k častému močeniu, preto by sa počas čistenia mali používať vyvážené vitamínové komplexy.

  Odstránenie oxalátov

  Lekári poznamenali, že je ľahšie zabrániť hromadeniu oxalátov, než potom ich odstrániť z tela. Použité diuretické infúzie môžu spôsobiť prepustenie akútneho počtu a prasknutie krvných ciev. Preto by sa čistenie tkanív od solí kyseliny šťaveľovej malo vykonávať pod dohľadom lekára. Čo pomáha odstraňovať oxaláty:

  1. Nalejte do termosky 100 g ruží a byliniek.
  2. Nalejte liter vriacej vody.
  3. Trvajte na tom 5 hodín.
  4. Po jedle prefiltrujte a vezmite 50 ml nápoja.

  Pomocou tohto nástroja môžete postupne čistiť telo minerálnych zlúčenín bez narušenia rovnováhy voda-elektrolyt.
  Nahromadené soli sa dajú z tela odstrániť pomocou zdravej ryžovej kaše pripravenej špeciálnym spôsobom

  Ryžová strava

  Pomocou akejkoľvek ryže sa všetky nahromadené škodlivé minerálne zlúčeniny môžu z mäkkých a kostných tkanív odstrániť do jedného týždňa. Mal by sa dodržiavať tento algoritmus akcií:

  • 2 lyžice. lyžice ryže naliať studenú prevarenú vodu večer.
  • Pred raňajkami vymeňte vodu a obilniny povarte 5 minút.
  • Znovu vymeňte vodu, ryžu varte, kým sa neuvarí.

  Po konzumácii zdravých obilnín musia uplynúť najmenej tri hodiny, kým sa skonzumujú iné potraviny.

  Odvar bobkových listov

  Veľmi obľúbené korenie v našej krajine pomôže odstrániť minerálne zlúčeniny z tela. Na prevenciu chorôb svalov, šliach a kĺbov by sa mal používať ľudový liek. Ako urobiť odvar bobkového listu:

  1. Nalejte desať veľkých listov do litra vriacej vody.
  2. Polievku dusíme na miernom ohni pol hodiny.
  3. Filtrujte, vezmite 20 ml 5-6 krát denne.

  Trvanie preventívneho kurzu je 5-7 dní. Tento ľudový liek nemôžu používať ľudia s diagnostikovanou chorobou močového ústrojenstva a gastrointestinálneho traktu.

  Ľudové metódy používané na čistenie sú priamo závislé od zloženia minerálnej zlúčeniny. Napríklad extrakt z jahodového listu účinne eliminuje močovinu, ale jeho použitiebude neúčinný s akumulovanými soľami kyseliny šťaveľovej. Iba správne stanovenie chemickej štruktúry soli ju rýchlo a účinne odstráni z tela.