Ako sa zbaviť snov

Obsah

  Carrion je rastlina, ktorá sa často používa vo farmaceutických výrobkoch, kozmetike a vo varení. I napriek veľkému počtu pozitívnych vlastností burina alebo skôr jej korenené korene zabraňuje rastu kultúrnych výsadieb. V článku sa budeme podrobne zaoberať tým, čo poškodzujú rastliny a ako sa ich navždy zbaviť.

  Čo je snom?

  Toto je vytrvalá rastlina rodiny Umbrella. V ideálnych podmienkach môže burina dorásť až do výšky 1 m. Tráva je fotofilná, preto rastie iba v dobre osvetlených oblastiach.

  Nástroje, ktoré vám pomôžu zbaviť sa snov:

  • vidlica;
  • lopata;
  • hrable;
  • herbicíd;
  • prámik na ruky.

  Rastlina sa šíri semenami, ktoré sa šíria vetrom po celej lokalite
  .

  Ak sa nepodnikne okamžitá kontrola, burina môže v celej lokalite rásť. Korene snov budú zasahovať do rastu sadeníc a jeho výška vytvorí tieň.

  Je možné sa zbaviť kopania záhrady?

  Áno, je to najúčinnejší a najbezpečnejší spôsob, ako sa navždy zbaviť snov. Jedinou podmienkou je odstránenie zvyškov rastliny spolu s jej koreňmi. Ak sa burina odstráni burinou, bude opäť rásť.

  Dôležité!Po vykopaní by sa malo dieťa z areálu odstrániť. Ak sa burina ponechá na povrchu Zeme, jej korene sa zakorenia a znovu vyklíčia. Najlepšie je spáliť burinu.

  Na vykopávanie sa môže použiť lopata alebo vidlička. Druhá možnosť je lepšia, umožní to okamžiteoddeľte rastlinu od zeme bez rozdelenia koreňa na niekoľko častí.

  Ako sa zbaviť snov na webe?

  Regulácia buriny sa začína na jeseň. Bude potrebné vykopať miesto, po ktorom je potrebné ošetriť burinu.

  Dôležité!Nečakajte, až začne sneh rozkvitať, vietor semená rozprestrie v oblasti, vďaka čomu sa všade objaví húževnatá burina.

  Kompost sa môže vyrábať z burín. Za týmto účelom preneste všetku trávu do železnej nádoby, naplňte ju vodou a nechajte ju 1-2 týždne. Keď rastlina hnije, rozhadzujte hnojivo na kvetinový záhon.

  Aké herbicídy sa majú použiť?

  Aby sa v letnej chate trvalo zbavil spánku, treba mať na pamäti, že je dosť húževnatý a rýchlo sa prispôsobuje chemickým látkam. Herbicídy by sa mali ošetrovať pred výsadbou pestovaných rastlín.

  Dôležité!Ak je cícer pestovaný pod ovocnými stromami alebo inými pestovanými rastlinami, nie je možné použiť herbicídy. Môžu sa dostať ku koreňom, kvôli ktorým môže byť plodina zdraviu škodlivá. V tomto scenári môžete použiť metódu kopania.

  Na zbavenie sa sna môžete použiť tieto prostriedky:

  • glyfosát;
  • Hurikán;
  • Roundup;
  • ostreľovač;
  • Tornádo.

  Ak nie je možné vykonávať nepretržité postrekovanie, môžete cícer zastrihnúť pod koreňovým krkom záhradnými nožnicami. Potom musíte odrezať herbicíd niekoľkokrát týždenne v mieste rezu.

  Ak táto možnosť nie je vhodná, môžete časť zakrývaťzáhradný film a spracovať „postihnutú“ oblasť. Agresívne herbicídy sa tak nedostanú na pestované rastliny.

  Ľudové lieky

  Záhradníci často používajú ľudové lieky na boj proti dýchavičnosti. Hlavnými zložkami sú ocot a zásady vo forme mydlového roztoku.

  Ocot spaľuje burinu a alkálie pomáhajú udržiavať normálnu kyslosť pôdy. Kyselina navyše pomôže odstrániť mravce a iný hmyz.

  Ocot od Dreams - recepty:

  • 10 ml tekutého mydla, 1 liter kyseliny octovej;
  • 10 ml umývacieho prostriedku na riad, 1 liter kyseliny octovej;
  • 0,5 I kyseliny octovej, 50 ml citrónovej šťavy, 50 ml alkoholu, 10 ml tekutého mydla.

  Na spracovanie by sa malo použiť najmenej 18% octový koncentrát. Výsledná zmes sa musí naniesť na rastliny pomocou striekacej pištole. Ak sa v okolí nachádzajú pestované rastliny, mali by sa pokryť filmom

  Ako sa burina odstraňuje v zanedbaných oblastiach?

  Ak sa oblasť v dôsledku hnitia pevne etablovala, je možné zvážiť možnosť odstránenia ornice. Mal by sa umiestniť na trávnatú stranu dovnútra a potom ošetriť herbicídmi. Zhora je zem pokrytá fóliou (ktorá neprepúšťa svetlo) a ponechaná niekoľko týždňov, najlepšie 1-2 mesiace.

  Dôležité!Na postrek oblasti pomocou herbicídov je lepšie zvoliť deň bez vetra, aby sa jedy po tejto oblasti nerozširovali.

  burinu je možné kosiť a ošetrovať herbicídom raz mesačne počas celej sezóny.Koncentrácia roztoku by mala byť dvakrát vyššia ako obvykle.

  Predchádzanie výskytu snov v oblasti

  Aby sa zabránilo výskytu snov v krajine, odporúča sa dodržiavať niekoľko pravidiel:

  Odporúčame vám prečítať si: ) Strihanie jahôd s jahodami
  • Oblasť pravidelne vykopávaj. Ak je kvetinový záhon malý, môžete ho kopať vidličkou. V opačnom prípade môžete kombinovať a pozberať zvyšky burín ručne. Záhrada sa odporúča vykopať pred výsadbou a po zbere.
  • Ručné odstraňovanie buriny. Plevelujte oblasť manuálne niekoľkokrát mesačne. Preto sa burina nebude hromadiť
  • Použite herbicídy na konci sezóny po zbere. Poraďte sa s odborníkom, ktorý vám pomôže pri výbere nástroja na základe typu vašich stránok.
  • Mulčovanie. Pretože oder je rastlinou milujúcou svetlo, mulčovanie pomôže znížiť rýchlosť klíčenia. Odstrániť burinu, vykopať miesto vidličkou a potom zakryť pôdu slamy. Výhonky začínajú odumierať už 10 až 15 dní po mulčovaní.

  Dôležité!Ak pestujete zemiaky a artičoky z Jeruzalema na „infikovanom“ mieste, pestované rastliny v priebehu času odstránia burinu. Na konci sezóny už nebudú žiadne stopy snov.


  Ak kvet snov kvitne, vietor rozšíri svoje semená po celej oblasti. Preto sa burina objaví aj na miestach, kde to nikdy nebolo. Z tohto dôvodu je dôležité včas odstrániť burinu zo záhrady

  vlastnosti snov

  Napriek tomu, že sny negatívne ovplyvňujú pestované rastliny, má pozitívny vplyv na ľudské telo:

  • Koreň sna má antimykotický účinok.
  • Infúzie burín sa používajú na liečbu chorôb močového mechúra a obličiek.
  • Alkoholické infúzie sa používajú ako lieky proti bolesti. Aplikuje sa lokálne, vyhýba sa otvoreným ranám.
  • Jesť jedlo s jedlom pomáha zlepšovať celkový stav tela. Moderné ženy v domácnosti sa z tohto buriny naučili variť chutné šaláty a boršč.
  • Z mladých výhonkov stomatológie sa môžu pripraviť polievky, šaláty a občerstvenie.

  Dôležité!Osobitnú starostlivosť by mali používať tehotné a dojčiace ženy. Ak sa objavia príznaky alergie, okamžite vyhľadajte pomoc lekára.

  K dnešnému dňu nemá rastlina žiadne kontraindikácie, takže sa môže používať interne pre dospelých aj pre deti. Výnimkou je individuálna intolerancia (alergia). Pred použitím tejto rastliny na jedlo je lepšie poradiť sa s lekárom.

  Regulácia buriny je najdlhšou a najnáročnejšou prácou na záhrade. Ak k tomuto problému pristupujete opatrne, v oblasti sa nikdy neobjavia húštiny snov alebo iných burín.