Ako sa zbaviť sivých vlasov

Vzhľad sivých vlasov je spôsobený znížením produkcie melanínu, enzýmu zodpovedného za farbenie vlasov. V spoločnosti je obvyklé považovať vzhľad šedých vlasov za začiatok nevyhnutného veku. Čo ak sa však sivé vlasy objavia v relatívne mladom veku? Ako sa zbaviť sivých vlasov?

Spôsoby boja proti skorému sivému stúpaniu

Keď nájdete prvé sivé chlpy, neskúšajte ich vytiahnuť. Toto poškodzuje pokožku a môže spôsobiť ešte väčšie šírenie sivosti.

Najpopulárnejším a najúčinnejším spôsobom, ako sa zbaviť sivých vlasov, je sfarbenie vlasov. Majitelia blond vlasov môžu používať tónované šampóny. Ale so silnou šedivosťou samozrejme nepomôžu. Mimochodom si môžete prečítať tento článok na farbenie vlasov.

Samotné farbenie šedých vlasov však nestačí - iba zviditeľnia existujúce sivé vlasy. A čo robiť, aby sa proces ďalších šedivých vlasov prerušil?

Odporúčame vám prečítať si:

Ako sa zbaviť krtkov

Zohľadnite svoj životný štýl: skúste Aby ste boli vystavení stresovým účinkom, pravidelne užívajte multivitamínové prípravky, v noci spite najmenej 8 hodín, trávte viac času vonku, prejdite štandardnými lekárskymi vyšetreniami. Výživa by mala byť prirodzená a najvýhodnejšia pre vaše telo.

Venujte osobitnú pozornosť zdraviu vašich vlasov: vyživujte masky a vtierajte ich do koreňovvlasové ovocné a zeleninové šťavy (marhúľ, hrušiek, kapusta) a vo vnútri berú denne niekoľko polievkových lyžíc šťavy z petržlenu, petržlenu alebo zeleru. Keď sa objavia skoré príznaky šedivých vlasov, je užitočné ich opláchnuť žihľavovým vývarom.

Nie je však vždy možné vysporiadať sa s šedivými vlasmi vyššie uvedených metód. V takom prípade môžete kontaktovať profesionálneho kaderníka, ktorý zafarbí, zafarbí, urobí atraktívny účes a sivé vlasy sa stanú úplne neviditeľnými. Pravidelným využívaním služieb stylistky alebo kaderníka zabudnete na svoje sivé vlasy a získate bývalú príťažlivosť. Aj keď v šedivých vlasoch existuje zvláštne kúzlo a kúzlo.