Ako sa zbaviť sírovej zátky v uchu

Obsah

  Ušný vosk je látka, ktorá normálne vytvára telo na ochranu ucha, ako aj zvukovodu. V niektorých prípadoch táto látka začína tvoriť ušné sviečky, čo vedie k tomu, že ostrosť zraku prudko klesá.

  Vzhľadom na to je dôležité zvážiť, ako sa zbaviť zátok v uchu. Poďme hovoriť o osvedčených metódach a tiež zistíme, čo by sa nemalo robiť kategoricky.

  Kde začať?

  Najskôr sa uistite, že ucho nie je náchylné na infekciu. Ak je prítomný infekčný proces, akékoľvek čistenie ucha môže spôsobiť prasknutie ušného bubienka.

  V žiadnom prípade by sa nemal umyť ucho v týchto prípadoch:

  • ak sa pri predchádzajúcom pokuse opláchnuť ucho vyskytli problémy;
  • ak v priebehu roka došlo k prasknutiu ušného bubienka;
  • 14. prítomnosť sliznice z ucha.

  Najlepšie je najskôr kontaktovať odborníka, aj keď sa zdá, že problém vôbec neexistuje. Samoliečba v niektorých prípadoch môže spôsobiť vážne škody na zdraví. V prípade nepohodlia v ušiach je najlepšie vyhľadať kvalifikovanú pomoc.

  Ošetrenie soľným roztokom

  Sírovú zátku môžete odstrániť doma pomocou fyziologického roztoku. Na jej prípravu potrebujete jednu čajovú lyžičku soli a pol šálky teplej vody. Miešajte, kým sa soľ úplne nerozpustí vo vode. Vedľa prijatýchliečebný roztok musíte dať bavlnenú guľu.

  Potom by sa hlava mala umiestniť tak, aby bol upchatý ucho na vrchu. Je lepšie, ak je pacient v sede.

  Po tom, čo pacient zaujal pohodlné miesto, je potrebné zobrať guľu z bavlnenej vlny a priamo z nej vytlačiť pár kvapiek fyziologického roztoku priamo do ucha. Zákon gravitácie bude vykonávať svoju prácu a zátka do uší bude nasiaknutá.

  Po ukončení postupu sa musí hlava otočiť tak, aby bol postihnutý ucho pod. Táto poloha umožňuje úniku roztoku.

  Spracovanie peroxidom vodíka

  Je možné zbaviť sa zátky síry doma pomocou trojpercentného roztoku peroxidu vodíka. Liek by sa mal miešať s vodou v pomere 1: 1. Ošetrenie peroxidom je podobné predchádzajúcej metóde. Presne opakujeme všetky akcie.


  Šesť percent peroxidu vodíka nie je vhodný, je lepšie použiť trojpercentný roztok alebo dokonca slabší roztok.
  a biely ocot v rovnakých pomeroch.

  Vzhľadom na to, že alkohol má odparovacie vlastnosti, táto zmes účinne bojuje proti zápalovým procesom spôsobeným infekciou, ktorá sa do tela dostala vodou.

  Spracovávacia zmes sa vstrekuje do ucha rovnakým spôsobom ako peroxid vodíka.

  Detský olej

  Pomocou pipety nakvapkajte niekoľko kvapiek detského oleja do boľavého ucha.olej. V tomto prípade by bolesť v uchu mala byť vyššia ako zdravá. Potom by ste si mali vziať guľu z bavlnenej vlny a zasunúť si ucho tak, aby detský olej neunikol. Musíte ticho sedieť niekoľko minút. Potom by mala byť hlava umiestnená tak, aby zdravé ucho bolo na vrchu. Výsledkom je, že detský olej uniká z ucha.


  Do ucha by sa malo vniesť najviac päť kvapiek detského oleja

  Potom by sa z ušnej dutiny mala voda vymývať vodou alebo soľným roztokom síra.
  Túto metódu možno použiť dvakrát týždenne ako preventívne opatrenie proti tvorbe sírových zátok.

  Užitočné odporúčania

  Ak po liečbe doma prešiel týždeň a sluch sa nevrátil, mali by ste sa okamžite poradiť s odborníkom.

  Zápasová rana s vatou predstavuje potenciálne riziko. Všeobecne platí, že všetko, čo uviazne v uchu, sa môže stať zdrojom zranení a infekčných procesov.


  Aby ste zabránili obťažovaniu ušných zátok, jesť viac potravín bohatých na kyselinu askorbovú

  Bolesť, hučanie v ušiach, horúčka, náhla strata sluchu - to všetko je dôvod na zastavenie samoliečte a poraďte sa s lekárom.

  Čo je prísne zakázané?

  Najprv by som chcel poznamenať, že je prísne zakázané hlboko čistiť uši bavlneným tampónom. Mnohí nevedia, že vatové tyčinky sú určené na čistenie ušného boltca, ale nie na zvukovod.

  Aurikálna sliznicaškrupiny sú veľmi jemné, takže zavedenie infekcie nebude ťažké.

  Prečo ľudia zvyčajne používajú vatové tyčinky? Aby ste sa zbavili ušného vosku.


  Podľa odborníkov vatové tampóny vedú k nadmernej produkcii sírovej hmoty

  Ide o to, že keď nalepíte palicu do ušného kanálika, zatlačíte sírovú hmotu ešte hlbšie a narazíte ju. Preto o akom druhu uší s bavlnenými púčikmi môžeme hovoriť? To je hlúpe a zbytočné!

  Používanie zátkových chráničov sluchu je prísne zakázané. Čo sú to ušné sviečky? Sú to sviečky, ktoré sa vkladajú do uší a zapaľujú. Priaznivci tejto techniky tvrdia, že ušný vosk bude vylúčený tlakom. Je to však iba teória a predpoklad.

  Prax ukazuje, že takéto sviečky neprinášajú žiadne výhody. Okrem toho môžu vážne poškodiť ľudské zdravie:

  • spôsobiť popálenie vnútorného ucha;
  • Môže dôjsť k požiaru;
  • Ušné bubienko môže prasknúť.

  Tlakové nádoby na vodu alebo plyn sú ďalšou metódou, ktorá vám môže uškodiť. Táto technika sa uskutočňuje, keď ju používajú kvalifikovaní lekári, a doma je jej použitie neprijateľné. Nezávislé použitie takýchto plechoviek môže viesť k infekcii.

  Korok u detí

  Ako zistíte, či má dieťa korok v ušiach? Nie všetky deti v zvukovode nájdu sírovú zátku. O jej vzdelaní môžepovedzte charakteristické príznaky, ktoré si môžu pozorní a pozorný rodičia všimnúť.


  Ak zistíte príznaky dieťaťa, ktoré naznačujú, že ušný kanálik je upchatý sírou, okamžite vyhľadajte lekára

  Vestibulárny aparát je umiestnený vo vnútornom uchu, čo môže narušiť tvorbu sírovej zátky. Medzi charakteristické príznaky patrí:

  • Strata sluchu je znížená. Deti sa spravidla nesťažujú, že začali počuť zle. Jednoducho sa často pýtajú na vaše slová, nereagujú, keď im zavoláte, dokonca sa môžu báť, keď niekto vstúpi do miestnosti;
  • po vodnom výkone dieťaťa zatvorí ucho. Ide o to, že keď voda vstúpi do zvukovodu, korok absorbuje preniknutú vodu a začína sa zväčšovať, až do úplného upchatia lúmenu zvukovodu;
  • deti môžu mať bolesti hlavy, závraty, nevoľnosť;
  • Niekedy sa môže vyskytnúť kašeľ;
  • deti môžu pociťovať hluk a zvonenie v ušiach.

  Čo sa dá robiť doma nezávisle?

  Odporúčame vám prečítať si: Ako vyliečiť upchaté ucho?

  Dodržiavaním nasledujúcich odporúčaní môžete problém vyriešiť, aj keď ste sa s ním nikdy nestretli:

  • V žiadnom prípade sa zátka nesmie odstraňovať pinzetou alebo ihlou. Cieľ teda nedosiahnete, ale situáciu môžete iba zhoršiť porušením integrity epidermy alebo ušného bubienka;
  • vlekárne predávajú špeciálne roztoky na umývanie zvukovodu. Nepoužívajte studený roztok, mal by byť pri izbovej teplote. Dieťa by malo byť umiestnené nabok, aby zdravé ucho bolo na dne. Do problémového ucha nalejte obsah roztoku. Dieťa by malo ležať v tejto polohe niekoľko minút, a potom by malo byť umiestnené tak, aby choré ucho bolo na dne a roztok vytečie pomocou sírovej zátky;
  • Stále môžete používať obyčajný rastlinný olej, ktorý sa zahrieva na teplotu ľudského tela. Týždeň sa do ucha dieťaťa kvapká niekoľko kvapiek. Podľa rovnakej schémy môžete použiť slabý roztok peroxidu vodíka, ktorý by sa, samozrejme, nemal zohrievať.

  Voda obsahuje veľké množstvo patogénnych mikroorganizmov, takže môže spôsobiť zhoršenie hlavnej patológie ucha

  Vodná zátka

  Vodnú zátku je možné odstrániť navlhčením ušnice suchou uterákom. Potom sa zhlboka nadýchne a obe nosné dierky sa zovrú. Potom sa uskutoční hlboký výdych so zatvorenými ústami. Pri vykonávaní vyššie uvedených akcií bude vzduch čiastočne unikať cez uši a voda, ktorá sa dostane do ušného boltca bude vytlačená von.

  Vzhľadom na všetky uvedené skutočnosti možno dospieť k záveru, že sírové sviečky v ušiach sú vážnym problémom, ktorý môže spôsobiť veľa nepríjemných príznakov.

  Použite odporúčanie pre domácnosť na výrobu síry v domácnostipodmienky, ale nezabudnite, že je dôležité byť opatrný a opatrný, pretože samoliečba môže viesť k vážnemu problému.