Ako sa zbaviť rohov na pätách a chodidlách

Dlhé prechádzky, nepohodlná obuv a nedostatok náležitej starostlivosti o nohy môžu viesť k tvorbe rohov. Kukurica je keratinizovaná oblasť na hornej vrstve kože, ktorá sa vytvára tlakom alebo trením. Následne akýkoľvek tlak na túto oblasť spravidla spôsobuje bolesť. Odpoveď na otázku, ako sa zbaviť rohov na pätách alebo chodidlách, je preto veľmi dôležitá.

Predtým, ako sa hovorí o prostriedkoch na odstránenie kukurice, je potrebné poznamenať, že ide o dva typy: suchý a jadro. Zaobchádzanie s prvými vyžaduje veľa času a peňazí; nedá sa odložiť kvôli nadmernej bolesti. Sú lokalizované na pätách, chodidlách alebo na nohách.Neadekvátna domáca liečba môže spôsobiť viac škody ako úžitku.Pokiaľ ide o kurie oká, objavujú sa na prstoch a menej často na chodidlách. Na ich odstránenie sa predáva špeciálna náplasť.

Spôsoby úpravy

Ak sa kukurica nedávno vytvorila, môžete ju úspešne odstrániť sami, s výhradou kompetentného prístupu. V prípadoch so zdrsnenými rohmi alebo kukuricami rohovmi môže byť potrebná špeciálna intervencia lekára, ale aj návšteva kozmetického salónu. Ale vo väčšine prípadov môžete využiť prístupné a bežné rady ľudí.

Najskôr je potrebné samozrejme odstrániť hlavnú príčinu. To znamená, že ak sa kukurica vytvorí v dôsledku nosenia nepohodlných alebo tesných topánok, musí sa zmeniť. Ak doz akéhokoľvek dôvodu musíte byť v topánkach mnoho hodín, musíte si kúpiť kvalitné výrobky z prírodných materiálov. Ak je to možné, musíte navyše zmeniť obuv na otvorenejšiu a mäkšiu. Správna hygiena by samozrejme mala byť pravidelná a správna. Koniec koncov, neopatrná starostlivosť je najčastejšou príčinou choroby.

Ľudové rady

  • Na odstránenie sušených kukurice sa odporúča použiťsušené slivky . Musí sa naliať malým množstvom horúceho mlieka a potom okamžite aplikovať na kukuricu. Keď sa ochladí, pripojte nový a postup opakujte niekoľkokrát. V priebehu času bude kukurica mäkká a prejde;
  • Rovnako účinným prostriedkom na nápravu súsurové zemiaky . Musí sa nastrúhať a nanášať cez noc na kurie oká, pevne zabalené do celofánu. V niektorých prípadoch stačí jeden postup, ale v prípade potreby sa môže opakovať;
  • Ľanové semenosa môže používať v parných kúpeľoch. Za týmto účelom sa pohár semien naleje litrom vriacej vody a trvá na tom hodinu. Potom sa výsledná infúzia naleje do umývadla s mierne horúcou vodou a nohy sa naparujú do pol hodiny;
  • Odporúča sa tiež použiťlisty aloe na kalusy . Na tento účel nakrájajte kúsok plátu na veľkosť kukurice, nakrájajte ju na polovicu a na telo pripevnite plátok. Na aloe sa nanesie polyetylén a cez noc sa zaistí obväzom. Ráno, po odstránení plátu, je potrebné opatrne odstrániť zmäkčenú časť kukurice apomazánka na výživný krém;
  • Trochu pomalé, ale menej účinnésodové kúpele . Pripravujú sa na jednu čajovú lyžičku sódy na liter horúcej vody. Trvanie kúpeľa je 15 minút. Kukuricu jemne pretrite pemzou, osušte telo a namažte výživným krémom.

Ako vidíte, existuje veľa spôsobov, ako odstrániť kurie oká samy osebe. Ale v prípade, že domáce metódy sú neúčinné alebo vedú k nežiaducim dôsledkom, musíte vyhľadať pomoc špecialistu, ktorý tento problém rýchlo vyrieši.