Ako sa zbaviť reklám v systéme Android

Obsah

Takmer každý vlastník mobilného zariadenia (telefón, tablet), ktorý predtým alebo neskôr prevádzkuje systém „Google“, nastoľuje otázku, ako odstrániť reklamy zo systému Android. Vždy je k dispozícii všade, kde je to možné: v rôznych aplikáciách pre Android sa objaví „lezie“ vo forme bannerov v prehliadači (napríklad na YouTube). Stojí za to povedať, ako sa to obťažuje?

„Posadnutosť“ je však iba sekundárnou negatívnou vlastnosťou bannerov a hlavolamov. Najskôr sa odporúča zakázať reklamy v systéme Android z dôvodu, že:

 • načíta RAM, v dôsledku čoho sa vybíja batéria rýchlejšie;
 • znižuje úroveň bezpečnosti systému, zvyšuje riziko krádeže dôverných údajov;
 • spotrebúva internetový prenos bez zjavného prospechu pre vlastníka zariadenia (čo je mimoriadne nežiaduce pre limitné balíky, kde je obmedzený počet stiahnutých Mb /GB).

Nemôžeme ignorovať skutočnosť, že reklamy z prehliadačov a aplikácií sú výsledkom špeciálnych vírusov Adware. Tajne prenikajú do OS a „umiestňujú“ svoje bannery na webové stránky a do programového rozhrania (v hornom, dolnom a bočnom paneli).

Z tohto článku sa dozviete, ako pomocou špeciálnych softvérových nástrojov odstrániť reklamy na systémoch dôveryhodných pre Android (od vývojárov) a vírusových.

Reklama od vývojárov

Do tejto kategórie reklamy patria transparenty, ktoré nastavujú vývojári webových stránok a programov súčel zisku z dojmov zo služieb, produktov inzerenta.

Poznámka.Všetky nižšie uvedené programy sú k dispozícii na stiahnutie na Google Play.

Webové stránky

Riešenie č. 1: Adblocker zadarmo

Adblocker zadarmo je bezplatný prehliadač, ktorý dokáže odstrániť reklamy v online hrách, blogoch a na internete. obchody a iné webové zdroje. Podľa vývojárov vám umožňuje zbaviť sa reklamy na 100%, tj vytvoriť najpohodlnejšie surfovanie na webe.

Adblocker má niekoľko výhod, pokiaľ ide o deaktiváciu reklám v systéme Android a používanie internetu:

 • blokuje takmer všetky „komerčné prvky“ (propagačné videá s možnosťou stiahnutia, bannery, kontextové okná);
 • bráni načítaniu súborov cookie tretích strán (od iných výrobcov) do ich pamäte;
 • okamžite upozorní používateľa na prítomnosť reklamných vírusov a škodlivého softvéru na otvorenej webovej stránke;
 • výrazne znižuje spotrebu energie z batérie a spotrebu dopravy;
 • stránky okamžite otvorí;
 • je vybavený všetkými potrebnými možnosťami a nastaveniami (ako iné populárne prehliadače Android, napríklad Yandex).

Rozhodnutie č. 2: Adguard

Adguard Content Blocker je špecializovaný blokátor.

Pomocou neho môžete odstrániť reklamu z telefónu iba čiastočne - iba v prehliadačoch Samsung a Yandex. Nevyžaduje oprávnenia typu root. Má niekoľko významných výhod:

 • zámky zadarmo;
 • zrýchľuje sťahovanie webových stránok;
 • šetríaž 79% sieťového prenosu;
 • je vybavený veľkým počtom nastavení, ktoré vám umožňujú individuálne nakonfigurovať filtračné prvky.

Stiahnite si aplikáciu a potom klepnite na paneli na tlačidlo Štart.

Globálny zámok

Metóda č. 1: inštalácia NetGuard

NetGuard je mobilný firewall, ktorý monitoruje sieťové pripojenia na zariadení bez oprávnení typu root-. práva. Nesleduje akcie používateľa a neprenáša ich na nikoho (vývojárov, tretie strany).

Podporuje všetky moderné protokoly pripojenia TCP /UDP (IPv4, IPv6). Stabilné v systéme Android OS verzie 4.0 a vyššej. Ľahko prispôsobiteľné. Zabraňuje neoprávnenému prístupu k zdrojom telefónu prostredníctvom siete.

Pokiaľ ide o sťahovanie a inštaláciu, má jednu pozoruhodnú vlastnosť, ktorú by sa nemalo prehliadať v kontexte úlohy, ktorú zvažujeme.

Ide o to, že v službe Google Play vývojári uverejnili verziu brány firewall bez možnosti blokovania bannerov (zjavne sa obávajú systémových sankcií). To znamená, že ak si stiahnete distribučnú súpravu z trhu, môžete použiť NetGuard iba na riadenie siete.

A ak chcete odstrániť reklamy v aplikáciách a na stránkach, ktoré ich používajú, musíte si stiahnuť dôveryhodnú stránku - alternatívnu verziu s bannerom vystrihnutým z dôveryhodného zdroja - https://github.com/M66B/NetGuard/blob/master/ADBLOCKING.md.

Po spustení vyberte v rozhraní brány firewall program, z ktorého chcete odstrániť reklamy. Na otvorenom paneli vykonajte všetky potrebné nastavenia (vrátaneblokovacie prvky a podmienky pre pripojenie k sieti).

Metóda č. 2: Ručné nahradenie súboru Hosts

Poznámka.Pokyny sú určené len pre skúsených používateľov!

Podstata tejto metódy je takáto:
1. Stiahnite upravený hostiteľský súbor s nastaveniami blokovania z dôveryhodnej stránky, aby ste zakázali reklamy. Konajú rovnako ako na PC.

Názvom domén reklamných zdrojov sa prideľuje „nulová“ adresa IP, a preto sa nenačítajú.

Napríklad 0,0.0,0 ad.a8.net

2. Len v prípade, urobte kópiu súboru hosts predinštalovanú v OS.

3. Pomocou ľubovoľného správcu súborov (napríklad Root Explorer) nahraďte hostiteľov modifikovanou verziou stiahnutou z Internetu.

4. Reštartujte zariadenie.

Alternatívne metódy

 1. Ak na odstránenie kontextových reklám Google používate Wi-Fi, v možnostiach smerovača v sekcii Filter adries URL zadajte adresu googleads.g.doubleclick.net.
 2. Na odstránenie bannerov z webov nie je potrebné inštalovať špecializované nástroje. V prehliadačoch Firefox, Opera, Google Chrome môžete zakázať reklamy rovnakým spôsobom ako na počítači - pripojením doplnkov Adblock alebo Adguard.

Vírusová reklama

Boj proti zradnému adwaru na úrovni bežného používateľa spočíva v používaní antivírusových aplikácií zameraných hlavne na odstránenie vírusu Adware z Androidu (modulu, ktorý pridáva transparenty).

Zvážte niektoré z nich:

Anti Adware

Presne zisťuje a odstraňuje malware, ktorý svojvoľne vytvára záložky v prehliadačoch, nastavuje odkazy na domovskú obrazovku a mení panel oznámení.

Upozorňuje používateľa, že Adware je v distribučnom balíku nainštalovaného softvéru. Pravidelne aktualizuje svoju databázu „kmeňov“ adwaru.

Malwarebytes Anti-Malware

Výkonný skener. Detekuje nielen intriky Adware, ale tiež neutralizuje nebezpečné červy, trójske kone, dialery. Je schopný analyzovať konfiguráciu mobilného zariadenia na zraniteľné miesta.

Anti Adware

Detektor, ktorý detekuje všetky známe adware aplikácie. Pravidelne doplňuje svoju základňu novými vírusovými podpismi. Používa sa ako ďalší nástroj - na pomoc hlavnému antivírusu.

Používate zariadenie bez reklám pohodlne!