Ako sa zbaviť reklám v prehliadači

Obsah

  Ó, táto rušivá reklama na internete! Povedať, že ich je veľa, nemá čo povedať. Reklamné bannery sú doslova všade! Webové stránky - populárne a málo známe - takmer všetky sú „zavesené“ s komerčnými otravnými reklamami od spoločnosti Google, Yandex.Direct a ďalších služieb. Až na pár výnimiek je len málo z nich, pre potešenie návštevníkov, zbavených tohto príslušenstva.

  Bohužiaľ! Toto sú súčasné trendy webu - reklamné „bane“ tak či onak prinášajú zisk vlastníkom webových zdrojov. Avšak majiteľom! Ale čo obyčajní obyvatelia internetu, návštevníci tejto stránky? Musím povedať, ako väčšina z nich reaguje na reklamy v prehliadači? Občania sú prinajmenšom naštvaní, roztržití a nie je čo skrývať. Úprimne povedané rozhorčenie, keď vidia, ako osvetlené okná vychádzajú na otvorenú stránku s ponukou niečo kúpiť, ísť niekam, niečo použiť. Len strašidelné!

  To však nie je všetko! Dohodnuté minimum sa teraz týka výlučne ľudskej psychiky. Otravná reklama, keď sa objaví na displeji, aj z technického hľadiska však spôsobuje množstvo problémov:

  • spomaľuje načítanie stránky;
  • používateľa uvádza do omylu (niektoré zložité bannery v prehliadači sa môžu mýliť za navigačný prvok alebo časť webu);
  • vám bráni oboznámiť sa s obsahom (keď sa automaticky otvárajú vyskakovacie okná, ktoré ponúkajú návštevu webového chatu, hranie hier);
  • uľahčuje vstup vírusov doprehliadače (bannery partnerov často obsahujú vírusové reklamy, po kliknutí na ne môže používateľ získať na svojom počítači nejaký nebezpečný trójsky kôň);
  • plytvá sieťový prenos (obrázky, gify, snímky s videami sú niekedy dosť slušné, vážia sa a ukázalo sa, že ich musí prehliadač stiahnuť, predvolene sú súčasťou požadovanej stránky).

  Tam idete! Ak sa však objaví reklama, čo teraz nechodiť online? Ale nie! Rúrky! Existujú riešenia, ktoré vám umožňujú zbaviť sa reklám prehliadača, ktoré môžete a mali by ste používať. Po prečítaní tohto článku sa naučíte, ako ich používať, zoznámiť sa s ich schopnosťami.

  Je teda načase, aby ste dostali obsedantné reklamy a upútavky z dohľadu. Môže ísť s nami „čistý“ internet a pohodlné surfovanie na webe. Začnime čistiť prehliadač od reklamy.

  Bannery od partnerov

  Ako viete, existuje menšie a väčšie zlo. Takzvané „pridružené spoločnosti“ sú v našom prípade menšie zlo. Pretože ich inštalujú vlastníci stránok, sú menej nebezpeční. Bannery tohto typu môžete z prehliadača odstrániť dvoma spôsobmi.

  Metóda č. 1: inštalácia nástroja na ochranu pred bannermi

  Ak neustále pracujete vo viacerých prehľadávačoch, máte na počítači nainštalovaných veľa sieťových aplikácií (rockery, torrent klientov, online rádio atď.) .d.), je vhodné použiť globálny blokátor. Bude dohliadať na všetku komunikáciu a podľa toho vás ušetrí od potreby inštalácie a konfigurácieanti-bannerové filtre vo všetkých prehľadávačoch.

  Zvážte možnosti najlepších riešení z tejto kategórie:

  Adguard

  Najpopulárnejšia rezačka bannerov na webe. Starostlivo odfiltruje upútavky a bannery, panely v rámčeku s videom (dostanú sa von pri sledovaní filmov, klipov, videí), blokuje vyskakovacie okná. Analyzuje prenos na úrovni siete. To znamená, že blokuje požiadavky skriptov vložených na webovej stránke na stiahnutie reklamného obsahu.

  Adguard vykonáva „kozmetické“ spracovanie stránok: odstránenie prvkov zo stránok neporušuje ich dizajn, funkčnosť, štruktúru štýlov (CSS) a značkovanie (HTML). Podporuje všetky populárne prehliadače (Firefox, Google Chrome, Opera) a online aplikácie (uTorrent, Skype). Má vlastnú databázu phishingových webov (viac ako 1,5 milióna domén).

  Výrazne znižuje riziko infikovania vírusov PC: blokuje nebezpečné webové zdroje a odkazy na ne, bráni sťahovaniu inštalátorov infikovaných adware a spywarom. Nepovoľuje sledovanie činností používateľov na internete: deaktivuje čítače, analytické skripty a chyby.

  Pri inštalácii programu postupujte takto:
  1. Prejdite na jeho oficiálnu webovú stránku - adguard.com/ru/welcome.html.

  2. Na hornom paneli kliknite na blok „Prevziať ...“.

  3. Po dokončení sťahovania spustite inštalátor (dvojitým kliknutím alebo prostredníctvom kontextového menu pomocou možnosti „Otvoriť s právami správcu“).

  4. Na inštalačnom paneli kliknite na zelené tlačidlo „Súhlasím s podmienkami“.

  5.Kliknite na Ďalej.

  6. Počkajte chvíľu, kým sa program rozbalí a umiestni jeho prvky do OS (priebeh postupu sa zobrazuje na inštalačnom paneli).

  7. Pri prvom spustení nástroja Anti-Banner vám ponúkne aktiváciu základných možností (blokovanie reklám, phishing). Ak ich potrebujete, kliknite na tlačidlo „Pokračovať“ alebo „Konfigurovať“ pod textom dopytu a dolaďte ich.

  Poznámka.V tomto okamihu môžete tiež pridať doplnok Adguard do prehliadačov. Ak chcete vykonať tento postup, kliknite na paneli „Rozšírenia ...“ na tlačidlo „Pokračovať“ alebo „Konfigurovať“.

  ​​

  Po spustení Adgurad okamžite preberie svoje povinnosti: začne natrvalo odstraňovať reklamy v prehliadačoch a programoch. Všetky nastavenia a parametre sú v predvolenom nastavení nastavené na optimálny výkon. Napriek tomu ich môžete kedykoľvek zmeniť otvorením panela nástrojov dvojitým kliknutím na ikonu panela. V ňom sú dostupné nastavenia:

  • povoliť /zakázať filtrovanie v aplikáciách;
  • vytvorenie výnimiek;
  • nastavenia spúšťania (Antibanner sa môže načítať a spustiť automaticky po zapnutí počítača a zavedení systému Windows);
  • ladiace /editovacie filtre (vstavané a vlastné);
  • aktualizácia databázy blokovacích pravidiel a jadra programu.

  Adfender

  Komplexné riešenie, ktoré úplne rieši problém „Ako odstrániť reklamy v prehliadači?“:

  • blokuje takmer akýkoľvek druh reklamy (teasery, reklamy, ďalšie okná);
  • odstraňuje reklamné pruhy na stránkach YouTube, Yahoo,Facebook ...;
  • podporuje filtrovanie pomocou zabezpečeného pripojenia HHTPS;
  • zabraňuje vírusom preniknúť do PC;
  • poskytuje anonymné surfovanie na webe (neutralizuje nástroje na sledovanie návštevníkov na stránkach);
  • odstraňuje super súbory cookie.

  Použitie AdFenderu:

  1. Prejdite na web mimo stránky - https://adfender.com/index.html.

  2. Na posuvnom paneli kliknite na odkaz „Prevziať teraz“ alebo prejdite na časť „Prevziať“ (v hornom menu stránky).

  3. Na stránke, ktorá sa otvorí, kliknite na jeden z odkazov v bloku „Download version“ a začnite sťahovať anti-banner do počítača.

  4. Kliknite na stiahnutý inštalátor. Na paneli, ktorý sa otvorí, vyberte možnosť „Súhlasím“ a spustite inštaláciu aplikácie do systému.

  5. Kliknite na tlačidlo Inštalovať.

  6. Po dokončení inštalácie v prípade potreby vykonajte ďalšie nastavenia v sekciách panela s ochranou proti bannerom:

  „Nastavenia“ - uvedenie do prevádzky, použitý sieťový port, práca s proxy servermi.

  „Pokročilý“ - filtrovanie, anonymizácia, monitorovanie prenosu pomocou protokolu HTTPS.

  „Aplikácie“ - riadené typy aplikácií (prehliadače, torrent klienti, programy, instant messenger).

  „Filtre“ - vypnúť /zapnúť, aktualizovať zoznamy s blokovacími pravidlami.

  AdMuncher

  Bezplatný blokátor všetkých typov reklamy (grafický a textový, v prehrávačoch videa). Organizovaný ako desktopová aplikácia s ovládacím panelom a možnosťami.

  Kompatibilné so všetkými bežnýmiWebové prehliadače (Opera, Google Chrome, Firefox). Navyše sa vyrovnáva s blokovaním bannerov v programoch ICQ a Skype.

  AdMuncher dokáže na webovej stránke odfiltrovať nasledujúce prvky:

  • obrázky na pozadí (polia) s odkazmi;
  • štartovacie rámčeky (prehrávanie videí, zvukových stôp);
  • kontextové okná (vyskakovacie stránky navyše);
  • skripty upravujúce stavový riadok, vypínajúce pravé tlačidlo myši.

  Antibanner môže tiež zabrániť sieťovým hrozbám (phishing, vírusy, adware) a blokovať činnosť analytických modulov a počítadiel. Je vybavený výkonným filtrovacím algoritmom s minimom falošných pozitív.

  Ak chcete používať počítač AdMuncher na počítači, vykonajte nasledujúce operácie:

  1. Otvorte hlavnú stránku mimo lokality - admuncher.com.

  2. V prvom bloku kliknite na modré tlačidlo Prevziať.

  3. Po dokončení sťahovania kliknite na inštalačného programu. V okne kliknite na „Ďalej“.

  4. V zozname zmluvných podmienok kliknite na „Súhlasím“.

  5. Vypnúť /zapnúť rozšírené možnosti.

  • „Make ... all users ...“ - prístup pre všetky účty (používatelia PC);
  • „Spustiť ... počítač sa spustí“ - uvedenie do prevádzky (spustenie pri zapnutí počítača);
  • „Vytvoriť ... ponuku Štart“ - pridanie adresára do systémovej ponuky.

  6. Kliknite na tlačidlo „Ďalej“.

  Po dokončení inštalácie AdMuncher automaticky začne filtrovať prenos. Nie je potrebné ju vopred nakonfigurovať,Všetky možnosti sú predvolene optimálne vyladené.

  Ak chcete vytvoriť ďalšie doplnky, prezrite si parametre a dvakrát kliknite na ikonu AdMuncher. V okne, ktoré sa otvorí, prejdite na potrebnú kartu:

  Denníky - denníky filtrovania, filtrované prvky (odkazy, triedy, skripty, značkovanie);

  Moje filtre - pridať /odobrať, upraviť užívateľské filtre;

  Predvolené filtre - preddefinované pravidlá blokovania.

  Metóda č. 2: Pripojenie doplnkov

  Rozšírenia prehľadávača sú vhodné iba na lokálne filtrovanie. Blokujú reklamy na stránkach priamo iba v prehliadači, ku ktorému sú pripojené. Ich účinok sa nevzťahuje ani na sieťové aplikácie, okamžité správy.
  Niektoré z nich sú prehliadače v rôznych prehliadačoch: ich verzie sú k dispozícii pre mnoho prehliadačov. Iní majú status špecializovaných nástrojov navrhnutých špeciálne pre konkrétny webový prehľadávač.

  Poznámka.Nižšie uvedené doplnky sú dôveryhodné. Môžu byť nainštalované z oficiálnych obchodov s aplikáciami prehliadača. Pod názvom každého doplnku sú prehliadače, v ktorých je možné ho použiť. Screenshoty stránok na stiahnutie sú uvedené z oficiálnych zdrojov prehliadača Chrome.

  Adblock

  (Chrome, Safari, Opera)
  Pomerne obľúbený filter na internete. Na jeho stránke zaznamenal viac ako 200 miliónov stiahnutí. Je vybavený jednoduchým ovládacím systémom. Je možné selektívne vylúčiť všetky prvky na aktuálnej webovej stránke, vykoná sa pridanie pravidla do filtraiba za 3-4 kliknutia myšou.

  Duchovia

  (Chrome, Firefox, Safari, Internet Explorer, Opera)
  Výkonný nástroj na maskovanie v procese surfovania na webe. Umožňuje anonymne navštevovať webové zdroje. Blokuje skripty pre widgety, pulty, webové majáky, analytické moduly, reklamy. Podporuje selektívne vypnutie skriptov na webových stránkach.

  Adguard

  (Chrome, Firefox, Edge, IE, Opera, Yandex)
  Prehliadačová verzia rezačky bannerov opísaná vyššie. Má rovnaké blokovacie funkcie a databázu vírusových lokalít. Načíta potenciálne nebezpečné a vírusové zdroje online do prehliadača. Je schopný vylúčiť bloky z nových reklamných služieb, s ktorými iné podobné rozšírenia nedokážu zvládnuť.

  Adblock Plus

  (všetky aktuálne prehliadače: od IE po Maxthon)
  Vybavené jemnými nastaveniami filtrovania. Má veľkú základňu pravidiel blokovania, ktorá sa neustále aktualizuje. Úspešne filtrujte upútavky na známe služby (Youtube, Facebook). Je schopný blokovať užitočné reklamy. Zachováva úplnú dôvernosť údajov.

  uBlock Pôvod

  Zo stránky sa rýchlo odstránia všetky druhy „komerčnej viny“. Nezavádza sa centrálny procesor a RAM počítača. Urýchľuje sťahovanie webových stránok do prehliadača. Používa solídny zoznam filtrov a škodlivých domén. Podporuje načítanie a vytváranie vlastných pravidiel. Poskytuje flexibilné možnosti filtrovania.

  Vírusová reklama

  Bannery, ktoré inštalujú vírusové moduly na webové stránky pods názvom Adware, nie je vždy možné ho odstrániť pomocou anti-bannerov a doplnkových filtrov. Tajne prenikajú do počítačového systému prostredníctvom infikovaných stránok a inštalátorov softvéru.

  Viac informácií o boji proti adwaru nájdete tu.

  Pomocou špeciálnych antivírusových nástrojov sa môžete zbaviť vírusov Adware, ktoré používateľom ukladajú reklamy. Pozrime sa na ne podrobnejšie.

  AdwCleaner

  Scanner na detekciu a odstránenie adware, spyware. Ako ukazuje prax používateľov, ide o spoľahlivý nástroj proti vírusovej reklame, prehliadačom únoscov, pochybným doplnkom, svojvoľne nainštalovaným panelom s nástrojmi. Čistí nielen adresáre súborov, ale aj register. Odstráni vlastnosti skratiek doplnku škodlivého softvéru. Vybavené pravidelne aktualizovanou podpisovou základňou. Aktivuje sa jedným kliknutím myši.

  Ak chcete spustiť program AdwCleaner, postupujte takto:

  1. Prejdite na stránku sťahovania (oficiálny zdroj!) - https://toolslib.net/downloads/viewdownload/1-adwcleaner/.

  2. Spustite stiahnutú distribúciu.

  3. Na paneli nástrojov kliknite na „Skenovať“.

  4. Po kontrole vírusov odstránite kliknutím na tlačidlo „Vyčistiť“.

  ​​

  Malwarebytes

  1. Otvorené - https://ru.malwarebytes.com/.

  2. V hornej časti stránky kliknite na odkaz „Bezplatné stiahnutie“.

  3. Stiahnite si inštalačný program a spustite ho.

  4. Po dokončení inštalácie otvorte antivírus.

  5. Na karte Skenovanie vyberte metódu prispôsobeného skenovania.

  6. KlikniteKonfigurovať skenovanie.

  7. Označte diskové oddiely a položky, ktoré sa majú skenovať.

  8. Po dokončení postupu vymažte zistené vírusové objekty. Reštartujte počítač.

  Dr.Web CureIt!

  Bezplatný antivírusový skener vyvinutý na základe základného antivírusového softvéru Dr.Web. Vyhľadáva a ničí vírusy všetkého druhu: červy, skrinky, trójske kone, rootkity, adware moduly (vírusy), atď. Nie je potrebné inštalovať, spúšťa sa rýchlo, môže skenovať bez akýchkoľvek ďalších nastavení.

  1. Prejdite na oficiálny vývojový zdroj - https://free.drweb.ru/cureit/.

  2. Prečítajte si pokyny na spustenie a nastavenie skenera.

  3. Kliknite na tlačidlo Download Free.

  4. Na novej stránke znova kliknite na tlačidlo „Stiahnuť“.

  5. Spustite stiahnutý nástroj.

  6. Vykonajte potrebné nastavenia. Kliknite na tlačidlo „Spustiť overenie“.

  7. Odstráňte nájdené položky adwaru. Reštartujte systém Windows.

  To je všetko! Ako vidíte, existuje veľa nástrojov na boj proti reklamnej invázii na webe. Vybavte počítač jedným z navrhovaných nástrojov alebo použite antivírusový skener, ak reklamný vírus prenikol Windows a pohodlne a bezpečne využíval internetové zdroje.